HOTEL GOLDEN BEACH 3* (81)

Хотелот ГОЛДЕН БИЧ е лоциран во центарот и на 20 метри од песочната плажата во Метаморфозис. Хотелот располага со 47 соби, 1/3 со брачен кревет + нормално легло. Собите се опремени со фрижидер, клима уред (вклучен во цената), Wi-Fi, сат. ТВ и тоалет, кој оваа година е комплетно реновиран. Хотелот е опколен со боровата шума од едната и море од другата страна, и со тоа е совршен склоп за релаксирање и одмор како физички така и физички. Во склоп на хотелот има и базен со „pool bar” и лежалки, кои се бесплатни за користење од страна на гостите. Хотелот е на база „All inclusive light”!

*All Inclusive Light (СЕ ВКЛУЧЕНО ЛАЈТ):

  • Појадок 08:00-10:00ч. на база шведска масa;
  • Ручек 13:30-15:00ч. на база шведска маса;
  • Вечера 19:00-21:00ч. на база шведска маса;
  • Неограничено, безалхохолни пијалоци, пиво и вино oд 12:00-21:00 часот
НАПОМЕНА:

- Цените се дадени по лице и се однесуваат за услуга All inclusive Light (СЕ ВКЛУЧЕНО ЛАЈТ) за број на ноќевања дадени во табелата;

- Прво и второ дете од 0 до 13,99 г. со двајца возрасни на редовно легло – БЕСПЛАТНО;

- Трет и четврт возрасен над 14 години, плаќаат по 60% од цената во табелата;

- Туристичка такса е 1.5 еур на ден по соба и се плаќа на лице место;

- Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот;

- Бесплатно користење на Wi-Fi интернет во склоп на хотелот;

- Сместување во собите е после 14 часот по локално време а напуштање е во 10 часот по локално време;

- За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме вкупен попуст од 5%;

- Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари;

- Цената на превозот на релација Скопје – Халкидики – Скопје изнесува:

  • возрасни: 40 €
  • деца од 2 до 12 години: 30 €
  • деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште во автобус);