• Бул. Ослободување
 • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA DINA (24)

Вила Дина се наоѓа на 90m од плажа, на 4 мин пешачење. Се наоѓа на почетокот на Амудиа, во мирно опкружување.Вилата се состои од студиа за 3 лица и двоспaлни апартмани, опремени со сопствена кујна (опремена со прибор за готвење и јадење) тоалет, ТВ, клима со доплата од 4еур (на лице место) за студиа и 6 еур ( на лице место) за Апартман, студиата и апартманите се наоѓаат на приземје, од самата соба се излегува на сопствена тераса .

Цените во табелата се дадени за НАЕМ за 7 ноќевања во евра, плаќањето е во денарска противредност 1 Евро = 61.8 Денари

(напомена: прите два и последните два термина се промо цени) 

 

Опис на регион

Ammoudia е мало рибарско место во општина Fanari областа Епир во Грција. Се наоѓа на брегот на Јонското Море, 9 км југоисточно од Parga и на 6 километри од познатото туристичко место Врахос. Устието на митската река Acheron опеана во Хомеровите поеми се наоѓа во ова рибарско место. Ammoudia е мирно место сместено во залив и располага со прекрасна голема плажа со бел песок. Во ова место можете да најдете прекрасни таверни кои служат свежа морска риба уловена од локалните рибари. Исто така местото има кеј за вечерни прошетки, а локалните рибари нудат можност за прошетки со бротчиња низ митската река Acheron. Оваа дестинација ја препорачуваме за мирен фамилијарен одмор.

Удобности
 •  Клима
 •  TV
 •  Кујна
 • Цени - Табела
 • Цени по соба
ДатумиTriple room2BED ROOM APP
25.05.2022 - 01.06.2022 89 € 79 €
01.06.2022 - 08.06.2022 129 € 109 €
08.06.2022 - 15.06.2022 149 € 169 €
15.06.2022 - 22.06.2022 189 € 209 €
22.06.2022 - 29.06.2022 229 € 259 €
29.06.2022 - 06.07.2022 269 € 299 €
06.07.2022 - 13.07.2022 329 € 369 €
13.07.2022 - 20.07.2022 379 € 419 €
20.07.2022 - 27.07.2022 379 € 419 €
27.07.2022 - 03.08.2022 379 € 419 €
03.08.2022 - 10.08.2022 379 € 419 €
10.08.2022 - 17.08.2022 379 € 419 €
17.08.2022 - 24.08.2022 359 € 409 €
24.08.2022 - 31.08.2022 309 € 349 €
31.08.2022 - 07.09.2022 239 € 259 €
07.09.2022 - 14.09.2022 239 € 209 €
14.09.2022 - 21.09.2022 149 € 139 €
21.09.2022 - 28.09.2022 119 € 99 €
Превоз

 

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Амудиа чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Јонско:

 • Скопје (Дрводекор) – 55€ по лице 
 • Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес -65€ по лице
 • Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) -55€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Јонско:

 • Битола (Транскоп на перон )-50€ по лице
 • Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) -Трансфер до Битола -50€
 • Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола -55€ по лице
 • Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола -65€ по лице
 • Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола -55€ по лице

– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена
– Деца до 1,99 години бесплатно ( не користи седиште )

 • Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

 

Време на поаѓање за Амудиа:

 • 01:00 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола
 • 01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) трансфер до Битола
 • 12:45 h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Битола
 • 02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола
 • 03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил)
 • 04:00 h Битола (Автобуска Станица Транскоп на Перон)
 • 03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола
 • 02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)
 • 02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола
 • 02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)