• Бул. Ослободување
 • Лок. 8, 6250 Кичево

ВИЛА CAMELLIA (14)

Вила „Camellia“ се наоѓа на 200м од градската песочна плажа на Валона и во непосредна близина на шеталиштето покрај плажа, исполнето со дрвореди од палми и многу ресторани, кафулиња, хотели.. Вилата располага со 1/2 и 1/3 студиа на I и II кат со комплетно опременa кујна, купатило, балкон, ТВ и Wi-Fi (бесплатно). Клима се доплаќа на лице место 2€ од ден доколку се користи. На најгорниот III кат во вилата има голема тераса со масичка со столчиња каде гостие можат да ја користат за храна или кафе со поглед кон море. Вилата е со одличен квалитет, премногу е чиста и студијата се комфортни. 

 

 EARLY BOOKING - Лето 2021 

10% попуст за целосна уплата до 01.05.21  |  5% попуст за целосна уплата до 01.06.21

 

 

можност за плаќање на рати !!  април - мај - јуни

"Camellia"
Валона
термин  ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТЕМВРИ
11 18 25 02 09 16 23 30 06 13 20 27 03  10 17
бр. ноќи  7 7
7
7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
1/2 студио 140 150 170 200 240 260 270 270 270 260 230 200 190 180 150
1/3 студио 160 170 190 220 260 280 290 290 290 280 250 230 210 200 170
опис на ценовникот цени за наем на цело студио без превоз


НАПОМЕНА

 • Цените во табелата се однесуваат за наем на студио за 7 ноќевања без вклучен превоз.
 • - Превозот е истиот термин како во табелита во раните утрински часови.
 • - Сместувањето е по 14:00часот, а напуштање, последниот ден во 09:00 часот.
 • - Ги замолуваме патниците кој користат превоз да бидат на местата за поаѓање 10мин пред поаѓање. 
 • - Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.
 • - Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител.
 • - Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус/миниус. На околу 50м од вилата.
 • - Се патува според протокол за патување преку г.п.Ќафасан (Струга). НЕ е потребен PCR тест. Може да се патува и само со лична карта или пасош. 
 • - Агенцијата го задржува правото за промена на цената на превозот, доколку дојде до промена на максималниот капацитет од 75% на 50% исполнетост во автобус/минибус.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 • -  За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот термин;
 • -  Доплата за превоз: 45€ за возрасни / 35€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. - бесплатно (без седиште);
 • -  Доплата за клима 2€ од ден. Се доплаќа на лице место.
 • -  Доплата за патничко осигурување. Околу 150мкд за 8 дена за лица под 65год.
Автобуски превоз ВАЛОНА, според термини од табелата  Патни Информации
 Град на поаѓање  Mесто на поаѓање   Време на поаѓање Скопје - Валона (390km)
 Куманово:  (кај рафинерија ОКТА - автопат)   01:30h 

 Скопје-Тетово-Гостивар-
 -Струга-Ќафасан - Валона
 Автопат (A2)

 

 

 Скопје:  (паркинг пред VIP хотел наспроти саем)  02:00h
 Штип:  (пред нова пошта - стадионот)  01:00h
 Велес:  (бензинска Макпетрол-кружен тек)   01:30h
 Тетово:  (бензиска Макпетрол на влез)   02:45h
 Охрид:  (аеродром Св.Апостол Павле)  04:45h
    03:45h
 Струга:  (бензиска Макпетрол на излез) 05:00h
 Поаѓање од Валона:     15:00 часот  (кај вилата или околу 50м)

За овој аранжман важат општите услови на патување на СКТМ и Меридијан Травел.

GPS Coordinates: 40.43781261973131     |    19.500674090333874