VILA ALEKSANDRA ( 74, 22 )

 

Опис на вила: Вила Александра се наоѓа во близина на маркет, ресторани, таверни, компании за изнајмување на автомобили, мотори на 50 метра од плажа.
Во објектот има двокреветни и трокреветни студиа на приземје и спрат. Во сите соби има: мини кујна, фрижидер, балкон и клима уред. 

Alexandra Studios & apartments - Skala Potamia (Golden Beach) Цена по соба      ЦЕНОВНИК (74)
              Цена                   Ценана 50-80m од плажа Со 20% попуст до 31.01   Со 15% попуст до 28.02Термин Услуга Клима уред Wi-Fi Интернет Studio 1/ 2 Studio1/2
Studio1/2


02.06 - 09.06.23 7 ноќевања доплата 7 еур на ден БЕСПЛАТНО 149 € 119 €
127 €09.06 - 16.06.23 7 ноќевања 199 € 159 €
170 €16.06 - 23.06.23 7 ноќевања 249 € 199 €
212 €23.06 - 30.06.23 7 ноќевања 289 € 231 €
246 €30.06 - 07.07.23 7 ноќевања 349 € 279 €
297 €07.07 - 14.07.23 7 ноќевања 389 € 311 €
331 €14.07 - 21.07.23 7 ноќевања 449 € 359 €
382 €21.07 - 28.07.23 7 ноќевања 489 € 391 €
416 €28.07 - 04.08.23 7 ноќевања 489 € 391 €
416 €04.08 - 11.08.23 7 ноќевања 489 € 391 €
416 €11.08 - 18.08.23 7 ноќевања 489 € 391 €
416 €18.08 - 25.08.23 7 ноќевања 489 € 391 €
416 €25.08 - 01.09.23 7 ноќевања 419 € 335 €
356 €01.09 - 08.09.23 7 ноќевања 339 € 271 €
288 €08.09 - 15.09.23 7 ноќевања 289 € 231 €
246 €15.09 - 22.09.23 7 ноќевања 199 € 159 €
169 €22.09 - 29.09.23 7 ноќевања 169 € 135 €
144 €Цената вклучува:


* 7 ноќевања на база Room Only (наем на соба)
* Користење на Wi-Fi


* Собите имаат комплетно опремена кујна (приборот е во согласност со бројот на легла во Studioto)

* Студиата се добиваат исчистени и со променета постелнила а за хигиента на собата во текот на престојот се грижат самите гости


* Сместувањето во собите е после 14 часот локално време, напуштањето последниот ден е до 10 часот наутро

* Гостите се должни првиот ден при влегување во собата да пријават било каков недостаток или оштета која ја забележале.Доколку настане некаква штета во текот на престојот, гостите ќе мора да ја платат истата при напуштање на собата.Цената не вклучува:


* туристичка такса од 0,5€ по соба на ноќ, истата се плаќа директно во објектот


*Превоз 


*Патничко осигурување


* Доплата за корситење на клима уред се плаќа на лице местоНапомена:


*бројот на соби кој може да се резервира со Early Booking попуст е ограничен!


*агенцијата го задржува правото на промена или прекинување на Early Booking попустите пред наведените датуми на истекување.*резервациите направени со Early Booking не може да се комбинират со ниту еден друг попуст!

*доколку уплатата не се изврши во предвидениот термин резервацијата ќе биде наплатена по редовна или ревидирана цена во моментот на наплатата. 

*за уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена, овој попуст не е валиден за резервации направени по цена со Early booking попуст или било кој друг тип на попуст.
Доплата за превоз (за возрасни) Македонија- Тасос -Македонија :• Скопје 60€ • Штип 70€

• Велес 60 € • Радовиш 70€
• Неготино 60€ • Струмица 70€
• Граничен премин 60€


Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 € од редовната цена. Деца до 1,99 години бесплатно

* Задолжителна доплата за траект - 20 евра за возрасен / 15 евра за дете 2-12 години

ЦЕНОВНИК (22)

 

Alexandra Studios & apartments - Skala Potamia (Golden Beach)

Цена по соба

http://www.alexandra-rooms-potamia.gr/rooms.html

на 50-80m од плажа

Термин

Услуга

Клима уред

Wi-Fi Интернет

Studio 1/ 2

Studio 1/ 3

02.06 - 09.06.23

7 ноќевања

доплата 7 еур на ден

БЕСПЛАТНО

149 €

159 €

09.06 - 16.06.23

7 ноќевања

199 €

209 €

16.06 - 23.06.23

7 ноќевања

249 €

259 €

23.06 - 30.06.23

7 ноќевања

289 €

299 €

30.06 - 07.07.23

7 ноќевања

349 €

359 €

07.07 - 14.07.23

7 ноќевања

389 €

399 €

14.07 - 21.07.23

7 ноќевања

449 €

459 €

21.07 - 28.07.23

7 ноќевања

489 €

499 €

28.07 - 04.08.23

7 ноќевања

489 €

499 €

04.08 - 11.08.23

7 ноќевања

489 €

499 €

11.08 - 18.08.23

7 ноќевања

489 €

499 €

18.08 - 25.08.23

7 ноќевања

489 €

499 €

25.08 - 01.09.23

7 ноќевања

419 €

429 €

01.09 - 08.09.23

7 ноќевања

339 €

349 €

08.09 - 15.09.23

7 ноќевања

289 €

299 €

15.09 - 22.09.23

7 ноќевања

199 €

209 €

22.09 - 29.09.23

7 ноќевања

169 €

179 €