VILA POSEIDON од Сабота (24)

Вила Посеидон се наоѓа на сама плажа во Калитеа, на 200м од центарот. Паркинг за возила сама вила не нуди, но има на 30м од самата вила веднаш до хотелот Маргарита, и истиот е бесплатен.

Собите кој се во Сабота се сите четворокреветни и се наоѓаат на втор спрат, од кој една само на приземје. За сезона 2023, лежалки поставени на плажа нема, секоја соба има на располагање 2 лежалки, кој ги зема на користење и на крајот на денот ги враќа во вилата (строго забрането оставање лежалки на плажа преку ноќ) чадори нема.

-Четворокреветните студија располагаат со брачен кревет за две лица, по грчки мерки т.е потесни од стандардните спални и две единечни стандардни легла, или две дупли потесни легла во собите кој гледаат према градина, мини кујна со прибор за готвење и јадење, сопствен тоалет, балкон, wi-fi.
Користењето на клима уредот е вклучено во цената.
Истите можат да бидат лоцирани на приземје (без оградена тераса) на втор кат со страничен поглед на море, и две студија со поглед на градина кое се наоѓаат на втор кат. Капацитетот на собите е максимум 4 лица. Надвор од овој капацитет може да се смести само дете до 3,99год. 

 • Специјалната понуда важи за ограничен број на соби во претпродажба, организаторот може да ја повлече понудата во секое време без претходна најава. 
 • Цените се однесуваат на наем на студио за 7 ноќевања (без превоз).
 • Цените се изразени во EUR за уплата во денарска противвредност (1EUR=62MKD).

Првите два и последните два термина се ПРОМО ЦЕНИ и не подложат на попуст

 

Датуми

Quadraple GV

Quadraple GF

Quadraple SSV

20.05.2023 - 27.05.2023

159 €

159 €

189 €

27.05.2023 - 03.06.2023

199 €

199 €

219 €

03.06.2023 - 10.06.2023

294 €

294 €

339€
322 €

10.06.2023 - 17.06.2023

409€

409€

439€

17.06.2023 - 24.06.2023

417 €

417 €

446 €

24.06.2023 - 01.07.2023

512 €

539€

569€

01.07.2023 - 08.07.2023

607 €

639€

679€

08.07.2023 - 15.07.2023

639€

639€

679€

15.07.2023 - 22.07.2023

639€

639€

679€

22.07.2023 - 29.07.2023

709€

709€

749€

29.07.2023 - 05.08.2023

709€

709€

749€

05.08.2023 - 12.08.2023

709€

709€

749€

12.08.2023 - 19.08.2023

689€

689€

729€

19.08.2023 - 26.08.2023

503 €

529€

569€

26.08.2023 - 02.09.2023

446 €

469€

509€

02.09.2023 - 09.09.2023

399€

399€

429€

09.09.2023 - 16.09.2023

289€

289€

349€

16.09.2023 - 23.09.2023

229 €

229 €

279 €

23.09.2023 - 30.09.2023

179 €

179 €

209 €


 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики 

 • Скопје (Дрводекор) – 45еур по лице
 • Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес –60еур по лице
 • Неготино (бензинска пумпа, Неготино) –45еур по лице
 • Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) –45еур по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

 • Битола -(Спортска сала) – 40еур по лице
 • Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола –40еур по лице
 • Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола –50еур по лице
 • Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола – 55еур
 • Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 50еур по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола –50еур по лице

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ СКОПЈЕ-ХАЛКИДИКИ:

 • 3:40 Штип (паркинг пред пошта) Трасфер до Велес
 • 4:00 Скопје (Дрводекор)
 • 4:30 Велес (БП Макпетрол, кружен тек)
 • 5:00 Неготино (БП Неготино)
 • 6:00 Граничен премин ( БП Шимов)

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ ОД БИТОЛА-ХАЛКИДИКИ

 • 4:00 Битола (Автобуска Станица Транскоп-на перон)
 • 3:15 Прилеп (БП Салида) Трансфер до Битола
 • 2:15 Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола
 • 2:15 Кичево ( БП Пуцко Петрол) Трансфер од Битола
 • 2:30 Охрид (БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола
 • 3:15 Ресен (спроти автобуска станица Транскоп на перон ) – Трасфер до Битола

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

 • Агенцијата го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во  во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%  , или промена на цената на горивото
 • Сликите кои се објавени на нашата веб-страница се само дел од севкупната понуда-содржина и истите служат за да се добие генерален впечаток за објектот, агенцијата не може и нема да гарантира сместување во прецизно одредена соба од објавените.
 • За уплата на два последователни термини одобруваме 10% попуст на вториот термин(овој попуст не е важечки за промо термините)
 • Попустите не може да се комбинираат,
 • Во студио е дозволено сместување на лица согласнопредвидениот капацитет (број на кревети)
 • Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус
 • Препорачуваме патничко осигурување 150 ден. по лице

ЛОКАЦИЈА