• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA DORA (12)

Вила Дора е лоцирана во мирниот дел на Неа Каликратија, нова градба од 2018 година, се наоѓа на само 250м од плажа, располага со петтокреветни апартмани ( мезонети), петтосед на долниот кат, брачен лежај и кревет на горниот кат. Модерно дизајнирани, со комплетно опремена кујна, WC, клима (вклучена во цената), пространи тераси, ТВ со сателитска. Објектот располага со мини забавен парк за деца, хранилки - столчиња и baby колички.

Плажа - 100м од песочните плажи.Опис на објектот – нова градба. Располага со петтокреветни апартмани ( мезонети) – брачен лежај, кревет на горниот кат.GPS Координати: 40.308634, 23.078444 

ПЕРИОД

НОЌИ

    1/5  мезонети  

16.05

7*промо

59 

23.05

7*промо

89 

30.05

7*

99

06.06

7*

129

13.06

7*

159

20.06

7*

179

27.06

7

399

04.07

7

399

11.07

7

439

18.07

7

459

25.07

7

459

01.08

7

469

08.08

7

469

15.08

7

459

22.08

7 

439

29.08

7*

159

05.09

7*

139

12.09 

7*промо

89

 

НАПОМЕНИ:

- ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛА означени со * се ВОНСЕЗОНСКИ СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА ПАКЕТ АРАНЖМАН - 7 НОЌЕВАЊА СО ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ.

- За сопствен превоз редовната цена за прво и второ лице се намалува за 10 евра.

- Напомена: Во апартман 2 лица плаќаат полна цена, трето и четврто лице се сместуваат бесплатно ( плаќаат само превоз доколку користат).

- Цените без * се однесуваат за наем на апартман за 7 ноќевања.

- ПРОМО цените се со пресметан попуст и истите не подлежат на дополнителни попусти.

- Во студио / апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над дозволениот број (во одредени капацитети) може да се смести максимум едно дете до 5,99 години во кревет со родител.

- Термините во табелата се денови на започнување на аражманот.

- Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на тргнување. Ве молиме минимум 24 часа пред секое тргнување да се информирате за потврда за времето и местото.

- Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената.

- Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1евро=62мкд).

- За уплата на две смени, одобруваме 5% попуст на втората смена. Напомена: понудата важи на редовните цени.

- Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира.

- Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.

- Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки. Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупниот износ на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши најдоцна до 7 дена пред поаѓање.

- Сместување во собите е по 14.00 часот, а напуштање на истите е до 09.00 часот по локално време

- За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти. По завршувањето на Вашето летување должни сте да ја оставите собата во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

- Туристичката такса се плаќа на лице место кај претставник на агенција или пак на сопствениците на објектите, истата изнесува 0,50 евра на ден по студио/апартман.

- Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци. Одлуката за доплата на клима-уред, интернет и слично, кај одредени сместувачки капацитети е на сопствениците на објектите, Агецијата НЕ може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој било објект од целата понуда. Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.

- Секој патник има обврска и е задолжен да води грижа за важноста на патните исправи и задолжително да обезбедите патничко - здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во агенцијата поради кои НЕ може да се откаже аранжман или да се промени термин на резервацијата.

- Агенцијата организира превоз со придружник на групата, до местото кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусите.

- Цена на превозот:

- Превоз за возрасен 35евра / Еден правец 25 евра.

- Деца 2- 11,99години 25евра / Еден правец 20 евра.

- Дете до 1,99 години (без седиште) – бесплатно.