ПЛАТАМОНА (Неа Пантелеимон)

VILA MERI (15)

ВИЛА МЕРИ се наоѓа на сама плажа во Платамона. Распoлага со едно двокреветно и едно трокреветно студио, двете на 1 кат. Секое студио има балкон со поглед на море, комплет опремена кујна со фрижидер, бања, ТВ, клима (се доплаќа 5 евра на ден) и Wi-Fi.

Од автобус до вилата е организиран трансфер со такси, вклучен во цената.

 

 

ПРОМОЦИЈА ЛЕТО 2023

Термин 21.05.- 99 е
Термин 28.05.- 109 е
Термин 04.06.- 119 е

Понудата е по лице со вклучен автобуски превоз за 7 ноќевања*

 

ПОПУСТ  - 12%    за комплетни уплати до 28.03.2023


ЦЕНИТЕ во табелата се за наем на апартман / 7 ноќевања

Термин

Ноќевања

1/2 СТД

1/3 СТД

21.05

7 ноќи

120

150

28.05

7 ноќи

180

200

04.06

7 ноќи

220

230

11.06

7 ноќи

300

310

18.06

7 ноќи

330

350

25.06

7 ноќи

350 

360 € 

02.07

7 ноќи

370 

390 € 

09.07

7 ноќи

390 

430 

16.07

7 ноќи

430

470

23.07

7 ноќи

430

470

30.07

7 ноќи

430

470

06.08

7 ноќи

430

470

13.08

7 ноќи

430

470 €

20.08

7 ноќи

390 

430 

27.08

7 ноќи

350

360 €

03.09

7 ноќи

320

330

10.09

7 ноќи

230

240 €

17.09

7 ноќи

180

180 €

24.09

7 ноќи

120

150

 

 

 

НАПОМЕНИ:

ЦЕНИТЕ во табелата се дадени за наем на студио или апартман за 7 ноќевања.

Доплата за туристичка такса 0,50 евра по студио/апартман на ден, се плаќа во канцеларија.  

Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1 евро = 62,00 мкд). 

За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин. Попустот важи само на редовни цени.

Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената.

Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник немаат право на надомест на средства за разликата во цена.

Попустите НЕ можe да се комбинираат меѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира.

Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупниот износ на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши 10 дена пред поаѓање. Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки.

Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над  дозволениот број, може, на  дополнително барање да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со двајца возрасни.

Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патувањето.

Превземање на собите е по 14 часот - локално време, а напуштање на истите е до 09:00 часот.

По завршување на вашето летување должни сте да го оставите студиото/апартманот во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

Во цената на аранжманот каде што е вклучено  користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.

Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој.

Секој патник  има  обврска и е задолжен да води грижа за важноста и исправноста на патните исправи, поради кои НЕ можe да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата.

 

Цена за превоз:

Превоз за возрасен 45€ / Еден правец 35€

деца до 12 години 35 € / Еден правец 30 €

Дете до 2 години (без седиште) – бесплатно

 

Датумот во табелата е термин на тргнување, состанок на група половина час пред наведеното време. Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање. Патникот е должен минмум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање  да се информира за потврда за времето и местото на поаѓање.