• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

СИВИРИ HOTEL JENNY 3* (26, 1, 81)

ЦЕНОВНИК БР.1 (26) 
                                                                
Хотелот Jenny се наоѓа во центарот на Сивири,мало крајбрежно место на западната страна одполуостровот Касандра. Местото има голем број таверни во кои се служи свежа риба, морскиплодови и традиционална скара. Добро организираната плажа е препознатлива по белиот песок иплиткото море идеално за фамилијарен одмор.
                                             
Плажа 150 метри од песочна плажа.
                                               
Опис на објектот
Хотелот располага со 37 соби, 1/2, 1/3 и 1/4.
Собите се опремени со клима уред (вклучен во цената),ТВ и wc.
Надворешниот базен и лежалките се бесплатниза користење од гостите.

1/4 стандард соба – еден брачен кревет и два единечни
1/4 дуплекс-еден брачен кревет во една соба и два еднинечни кревети во друга соба.

Услуга
Полупансион - појадок и вечера на шведска маса
Појадок 08:00-10:00ч.
Вечера 19:00-21:00ч.
                                                                                 
При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот
                                                                                            
Услови за "early booking": За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплатасе врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направениили платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни илиревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.

На промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација.

Цената е за 1 возрасно лице за 7 полупансиони
Прво и второ дете до 13,99г. со 2 возрасни на редовно легло – БЕСПЛАТНО

GPS Координати: 40.036902, 23.362743
5 % попуст за резервации и целосна уплата до 31.03.2020
                                                                 
Early booking понудата е за определен број на соби

Цените се по ЛИЦЕ  

Прво и второ дете до 13,99 г. со двајца возрасни на редовно легло – БЕСПЛАТНО

период услуга цена за 1 лице
23.05 – 30.05 7 полупансиони   129* 
30.05 – 06.06 7 полупансиони   139* 
06.06 – 13.06 7 полупансиони   159* 
13.06 – 20.06 7 полупансиони 250
20.06 – 27.06 7 полупансиони 275
27.06 – 04.07 7 полупансиони 295
04.07 – 11.07 7 полупансиони 320
11.07 – 18.07 7 полупансиони 349
18.07 – 25.07 7 полупансиони 379
25.07 – 01.08 7 полупансиони 379
01.08 – 08.08 7 полупансиони 379
08.08 – 15.08 7 полупансиони 379
15.08 – 22.08 7 полупансиони 379
22.08 – 29.08 7 полупансиони 349
29.08 – 05.09 7 полупансиони 299
05.09 – 12.09 7 полупансиони 269
12.09 – 19.09 7 полупансиони 229
19.09 – 26.09 7 полупансиони 199*

Цените се во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари.

Минимум 2 возрасни лица плаќаат полна сума за соба

Термините обележани со* се промо цени и на нив не следува попуст.
Во цената НЕ Е вклучен превоз.

Во цената Е вклучено:
7 полупансиони (шведска маса)
Клима уред
Безжичен интернет
Користење отворен базен со слатка вода
Бесплатно лежалки, чадори на базен во хотелот
Детски дел во дворот на хотелот

Во цената НЕ Е вклучено:

Превоз

Патничко осигурување

Туристичка такса 0,5 € по СОБА на ден (се плаќа во објектот)

Напомена:
Цената е за минимум 2 платежни 
возрасни лица во соба,

Цените се по лице и се однесуваат за услуга 7 полупансиони
Прво и второ дете до 13,99г. со 2 возрасни на редовно легло – БЕСПЛАТНО
Прво и второ дете 14-15,99г. со 2 возрасни на редовно легло плаќаат по 30% од цената за 1 возрасен
Трет и четврт возрасен над 16 г., плаќаат по 50% од цената за 1 возрасен
Петто лице во соба од 0-8,99 години на дополнително легло плаќа 10€ на ден

Важни напомени :

* Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до пред хотелот.

* Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот.
* Сместување во собите е после 14 часот (локално време)
* Напуштање на собите е до 10 часот (локално време)
* За уплатени два аранжмани 7+7 попуст 7% на вториот аранжман (не се комбинира)
* Туристичката такса се плаќа на лице место по пристигнувањето во објектот.
* Агенцијата не превзема одговорност за квалитетот на интернет конекцијата во хотелот

* Попустите не може да се комбинираат,
* Сместувањето е согласно капацитетот на кревети


ЦЕНОВНИК БР.2 (1)
Цените се во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари.
Минимум 2 возрасни лица плаќаат полна сума за соба
                                                                
Во цената Е вклучено:
7 полупансиони (шведска маса)
Безжичен интернет
Клима уред
Лежалки на базен
Отворен базен во склоп на хотелот
                                                               
Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз,
Доплата за туристичка такса 1,5 € по соба на ден (се плаќа на рецепција во хотелот)
Патничко осигурување
Цената е за минимум 2 возрасни лица во соба,
Цените се по лице и се однесуваат за услуга 7 полупансиони
Прво и второ дете до 13,99г. со 2 возрасни на редовно легло – БЕСПЛАТНО
Прво и второ дете 14-15,99г. со 2 возрасни на редовно легло плаќаат по 30% од цената за 1 возрасен
Трет и четврт возрасен над 16 г., плаќаат по 50% од цената за 1 возрасен
Сместување во собите е после 14 часот по локално времеНапуштање на собите е до 10 часот по локално време
Организираме автобуски превоз со доплата
                                                                 
Време на поаѓање и цена за превоз од Скопје за Халкидики (секоја сабота):
 03:40 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес 40€ по лице
 04:00 h Скопје (Дрводекор) 35€ по лице
 04:30 h Велес (бензинска мотел Македонија) 35€ по лице
 05:00 h Неготино (бензинска Неготино) 35€ по лице
 05:00 h Струмица (бензинска Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово 40€ по лице
 05:40 h Удово (бензинска Удово) 35€ по лице
 06:00 h Граничен премин (бензинска Шимов) 35€ по лице
                                                                                             
Време на поаѓање и цена за превоз од Кичево за Халкидики:
 04:00 h Битола (Пред спортска Сала) 35€ по лице
 03:15 h Прилеп (бензинска Салида) -Трансфер до Битола 30€
 02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола 35€ по лице
 02:45 h Кичево (бензинска Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола 35€ по лице
 02:30 h Охрид (бензинска Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола 35€ по лице
 03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола 30€ по лице

Попуст за деца:
 Деца од 2 до 11,99 години:  Попуст 10€ од редовната цена
 Деца до 1,99 години бесплатно
                                                                       
Време на поаѓање од Сивири:
 13:30 h (локално време )(можни се доцнења во сезона заради густината на сообраќајот)
Вие сте должни да сте на договореното место и час, со Вашите документи и Вашиот багаж
                                              
ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ
За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 10% попуст на вториот термин,
Попустите не може да се комбинираат,
Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркираавтобус,
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Важат Општите услови на Т.А. Меридијан.
Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред сеизвинуваме.
Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред сеизвинуваме.
ЦЕНОВНИК БР.3 (81) 
– 5% ПОПУСТ за целосна уплата до 15.03.2020