• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

АВТОБУСКИ АРАНЖМАНИ - КУШАДАСИ 9 НОЌИ

ПРОГРАМА НА ПАТУВАЊЕ: 12 дена / 9 ноќевања


  01.ден          СКОПЈЕ - КУШАДАСИ
Состанок на групата од Скопје во 11:30 ч. на паркингот пред хотел Holiday Inn. Заминување за Турција во 12:00 ч. Патот води преку граничниот премин Богородица-Евзони и Грција. Ноќно возење со попатни одмори. 


 02.ден          КУШАДАСИ   
Пристигнување во пладневните часови. Сместување во хотел (по 13:00 часот). Слободно време за одмор. Ноќевање.


 од 03. до 10.ден        КУШАДАСИ
Денови за одмор со престој во избраниот хотел. Комуникација со локалните представници за евентуални факултативни излети и посети. 


 11.ден          КУШАДАСИ - СКОПЈЕ
Појадок. Напуштање на собите до 10:00 часот. Заминување за Македонија во попладневните часови. Ноќно возење со попатни одмори.  


 12.ден         СКОПЈЕ 

Пристигнување во  Македонија во попладневните часови.


ЛЕТО ВО КУШАДАСИ

ЦЕНИ НА ПАКЕТ АРАНЖМАН СО АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ
АКЦИСКА ПРОДАЖБА ДО 29.ФЕВРУАРИ 2020 
 - Терминитe објавени во првиот ред од табелата се однесуваат на денот на поаѓање (термин BUS), а во вториот ред на денот на влез во објектите (термин check-in)  

- Цените се однесуваат на пакет аранжман по лице (9 ноќевања со превоз), при сместување на минимум две лица на соба. 
- Цените се изразени во EUR за уплата во денарска пртиввредност: 1 EUR = 62 MKD

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:
- Попустите за деца или за трето лице, важат при сместување во соба со две возрасни лица, истите се пресметуваат во агенцијата при резервација на аранжманот.
- Употреба на клима уред, во хотелите OZCAM ** и AARGAU ** се доплаќа на рецепција (3€ на ден по соба или 27€)
- Цените во табелата се со пресметан попуст и истите важат за комплетна уплата до крајот на акциската продажба: 29.февруари 2020 г.

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ Е ВКЛУЧЕНО:
- Превоз со туристички автобус на релација Скопје - Кушадаси - Скопје
- Сместување во хотел и услуга по избор од табелата,  на база 9 ноќевања
- Организација и реализација на аранжманот

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ Е ВКЛУЧЕНО:
- Задолжителна полиса за патничко осигурување (препорачуваме - полиса без франшиза)


ЗАБЕЛЕШКИ: 
- Цена само на автобуски превоз: 80 EUR (60 EUR деца до 12 г.)
- За реализација на аранжманот, потребен е минимум од 40 патници
- За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ и Т.А.Меридијан


Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.

ИНФОРМАЦИИ ЗА АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ
(КОНЕКЦИИ И ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ):
 
Место и време на поаѓање:
Скопје      12:00 h (паркинг спроти хотелот "Holiday Inn")
Велес       12:30 h (бензиска пумпа, мотел Македонија)
Неготино  13:00 h (бензиска пумпа, Макпетрол)
Смоквица 13:30 h (бензиска пумпа, РТ петрол)  
Гевгелија  14:00 h (бензиска пумпа, граничен премин Богородица)
Поаѓање од Турција: 14:00 h (локално време, 13:00 македонско време)