VILA ATRIUM (28)

Вила ATRIUM „А“ категорија – се наоѓа на десната страна од местото, на само 200 м. од главната улица, и 100 м. од
прекрасната песочна плажа. Секоја соба е опремена со модерно опремена кујна, ТВЦ, ТВ и КЛИМА (доплата од 5€
на ден). Во склопот на вилата има и БАЗЕН, кој е на Ваше располагање...


- 20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 31.12.2023
- 15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 28.02.2024
- 10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 30.04.2024


GPS : 40.056439, 22.567741

 

Вила ATRIUM – 100 м. од плажа

ТЕРМИН

НОЌИ

1/2 СТУДИО

1/3 СТУДИО

1/4 СТУДИО

Коментар

25.05.-01.06.

7

89 €

99 €

109 €

ПРОМО

01.06.-08.06.

7

129 €

149 €

169 €

ПРОМО

08.06.-15.06.

7

169 €

189 €

209 €

ПРОМО

15.06.-22.06.

7

209 €

229 €

249 €

 

22.06.-29.06.

7

249 €

269 €

289 €

 

29.06.-06.07.

7

279 €

299 €

319 €

 

06.07.-13.07.

7

309 €

329 €

349 €

 

13.07.-20.07.

7

329 €

349 €

369 €

 

20.07.-27.07.

7

349 €

369 €

399 €

 

27.07.-03.08.

7

349 €

369 €

399 €

 

03.08.-10.08.

7

349 €

369 €

399 €

 

10.08.-17.08.

7

349 €

369 €

399 €

 

17.08.-24.08.

7

349 €

369 €

399 €

 

24.08.-31.08.

7

309 €

329 €

349 €

 

31.08.-07.09.

7

249 €

269 €

299 €

 

07.09.-14.09.

7

209 €

229 €

249 €

 

14.09.-21.09.

7

169 €

189 €

209 €

ПРОМО

21.09.-28.09.

7

119 €

129 €

149 €

ПРОМО

Цените се дадени по студио за 7 ноќевања во евра, плаќањето е во денарска противвредност (1 € = 62.00 МКД).

 
На промо цените не следува попуст.

 
СПЕЦИФИКАЦИЈА НА СОБИТЕ (студиата):
- ДВОКРЕВЕТНО (1/2) СТУДИО : 2 единечни кревети, комплетна кујна, ТВЦ, ТВ, тераса (исток – високо приземје,
поглед на базен или запад – приземје, поглед кон Олимп) и клима.

- ТРИКРЕВЕТНО (1/3) СТУДИО : 3 единечни кревети, комплетна кујна, ТВЦ, ТВ, тераса (исток – високо приземје,
поглед на базен или запад – приземје, поглед кон Олимп) и клима.
- ЧЕТИРИКРЕВЕТНО (1/4) СТУДИО : 4 единечни кревети, комплетна кујна, ТВЦ, ТВ, тераса (исток – високо приземје,
поглед на базен или запад – приземје, поглед кон Олимп) и клима.

 
НАПОМЕНА :
- Клима уредот е со ДОПЛАТА (5 € на ден)
- Аранжманите кои се во рамките на ПРОМО понудите не подлежат на промена и не е можна рефундација на
средствата.
- Туристичката такса од 0,5 € на ден – по соба се плаќа на лице место

 
ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Пиериа:
Скопје (Дрводекор) – 45€ по лице
Штип (паркинг пред пошта) - Трансфер до Велес – 60€ по лице
Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) - 45€ по лице
Неготино (бензинска пумпа, Неготино) - 45€ по лице
Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 45€ по лице

 
ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Пиериа:
Битола (Градска Автобуска Станица) – 40€ по лице
Прилеп (бензинска пумпа Салида) - Трансфер до Битола -40€
Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола - 45€ по лице
Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) - Трансфер до Битола - 55€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) - Трансфер до Битола - 45€ по лице
Ресен (спроти автобуска станица) - Трансфер до Битола - 45€ по лице

 
- Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 € од редовната цена
- Деца до 1,99 години бесплатно

 
Време на поаѓање превоз од Скопје за Пиериа :
- 03:40 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес
- 04:00 h Скопје (Дрводекор)
- 04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
- 05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)
- 06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

 
Време на поаѓање превоз од Битола за Пиериа :
- 04:00 h Битола (автобуска станица Транскоп на перон )
- 03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) -Трансфер до Битола
- 02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола
- 02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола
- 02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола
- 03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола

 
ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ :
- За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст. Попустот важи само на редовни цени.
- попустите не може да се комбинираат,
- Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот
број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител
- Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде
слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го
уплатиле аранжманот по ценовник немаат право на надомест на средства за разликата во цена.
- Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)