• Бул. Ослободување
 • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA AGELIKI 9 nojki(40)

Вила АГЕЛИКИ – Пефкохори 15% попуст за рана уплата до 30.04.2022

Локација: Се наоѓа на 30м. од плажа , во непосредна близина на центарот.
Сместување: трикреветни студиа, четирикреветни и петкреветни апартмани.
Опрема:

 • АПП – дневна соба со два единечни кревети, опремена кујна, одделна спална соба со два или три единечни кревети, бања, ТВ и две тераси.
 • Студио – три единечни кревета, опремена кујна, ТВ, бања и две тераси.

Клима уред: Доплата на лице место 3€ од ден.


ЦЕНОВНИК   ЗА  7 НОЌИ  / СОПСТВЕН ПРЕВОЗ  ЛЕТО 2022

Период  Бр.на ноќи  1/3  студио  1/4 АПП  1/5 АПП 
28.05 – 04.06 7 169 € промо 219 € промо 239 €  промо
04.0611.06  7  229 € 289 € 309 €
11.0618.06  7  249 € 309 € 329 €
18.06 – 25.06  7  279 € 339 359
25.06 –  02.07 7  319   379   399  
02.07 – 09.07 7 349 409 429  
09.0716.07 7  379 439 459  
16.07 – 23.07 7 409 469 489  
23.07 – 30.07 7 409 469   489  
30.0706.08 7 409 469 489  
06.08 – 13.08 7 409 469 489  
13.08 – 20.08 7 399 459 € 479 € 
20.08 –  27.08  7  379 € 439 € 459 €
27.0803.09 7 329 389 409
03.0910.09 7 279 € 339 € 359 €
10.09 17.09 7 229 € 289 € 309 €
17.09 – 24.09 7 169 € 229 € 249 €

СЕЗОНСКИ ЦЕНИ  / 9 НОЌИ / СОПСТВЕН ПРЕВОЗ ЛЕТО 2022

Период Бр.на ноќи 1/3  студио 1/4 АПП 1/5 АПП
02.0711.07 9 489 549 569
11.0720.07 9 519 579 599
20.07 – 29.07 9 519 579 599
29.07 – 07.08 9 519 579 599
07.0816.08 9 519 579 599
16.08 – 25.08 9 499 559 € 579 €

ЦЕНИТЕ  СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА AПАРTМАН ИЛИ СТУДИО  ЗА  7 и 9 НОЌИ.

Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот).


Автобуски превоз

Возрасен  40 еур повратен / 30еур еден правец

Деца од 02-12г.    30 еур повратен / 25еур еден правец

Деца до 2г. Бесплатно (без седиште).


НАПОМЕНА:

 • Во студијата и апартманите  е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот капацитет може да се смести максимум едно дете до 5,99 години;
 • Сместувањето во студијата и апартманите  е е во 14:00 (по локално време);
 • Напуштање на студијата  и апартманите е во 09:00 (по локално време);
 • Секоја направена штета се плаќа на лице место;
 • За хигиената во апартманите во текот на целиот престој се грижат гостите;
 • Попустот за рана уплата важи само за плаќање во готово и за целосна уплата.
 • Доколку се уплатат два или повеќе аранжмани , одобруваме 7% попуст.
 • За резервација, задолжителна уплата од 30% аванс,во спротивно резервацијата е неважечка;
 • Доплата на целосната сума на аранжманот минимум 15 дена пред поаѓање;
 • Задолжително патничко осигурување.
 • Цените се изразени во EUR во денарска противвредност  1€ = 62,оо ден.

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на овa програмa. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Организаторот не ја зема во предвид исправноста на патните документи, за нив е одговорен самиот патник.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
 • За сите информации дадени усно, агенцијата не сноси одговорност.
 • Цените може да се корегираат според Општите услови на патување, а во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата од давателот на услуга.
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето.
 • Цените може да се корегираат според Општите услови на патување, а во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата од давателот на услуга. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм при склучување на договорот за патување.

Важат општите услови за патувањe на организаторот на патувањето и СКТМ !