• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA RITA (57)

 

Неа Врасна се наоѓа помеѓу Ставрос и Аспровалта , во прекрасен залив со песочна плажа долга 5 километри и истото претставува идеално место за одмор на целото семејство.

 Вила Рита се наоѓа на 20 метри од прекрасната песочна плажа во Неа Врасна. Вилата располага со двокреветни и трокреветни студија. Сите соби имаат комплетно опремени кујни и купатила. Користењето на климата се доплаќа  5 € на ден.


Попусти за комплетна уплата (не важат за промотивните цени):

 

                                                              до 30/04/2020   –   5%

 

НАПОМЕНА
 – Цените означени со * се дадени по лице за 6, 7  ноќи со вклучен превоз ,  3  лице  доплаќа само  35 €
– Цените без звездичка означуваат наем на студио /апартман за 9  ноќи   без превоз
– Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд. 
– Во студио плаќаат минимум 2 лица | 3-то и 4-то лице  плаќаат само по 35 eвра
Цените кои се на промоција се со пресметан попуст и не се одбива за сопствен превоз
 –  Во студио, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла.
–  Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00 часот, а се добиваат околу 14:00 часот (локално време);
–  Хигиената си ја одржувате сами за време на престојот;
–  Превоз од: / Скопје / / Велес / Удово / Гевгелија;
–  Автобусот ги остава/зема патниците на околу 20m од вилата.
–  Т.А. Меридијан не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во  објектот.

 

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ
 –  За аранжманите за 7 ноќи/8 дена (со*), при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице;
–  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
–  Доплата за превоз:
35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год.
 Деца до 2 год.
– бесплатно (без седиште);
– Доплата за патничко осигурување
– информации во агенцијата
Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute или Happy Day  понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената
Туристичка такса 0,5 евра по студио  од ден се наплаќа  во агенцијата .

-ПРЕВОЗ - 35 повратен билет за возрасни                                       

                 -  25   за деца од 2-12 го  

                  -  дете до 2 год. бесплатно без седиште