• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

HOUSE LITHEA (26)

                                                                            
House Lithea се наоѓа во Неа Потидеа, првото населено туристичко место на Халкидики, првиоткрак Касандра на околу 65 км оддалечено од Солун. Мало селце, познато по туризам и риболов,погодно за оние кои сакаат мир и тишина и идеално за фамилијарен одмор. Местото изобилува соразлични таверни и ресторани во кои се подготвува традиционална грчка кујна.

GPS Координати: 40.1887778, 23.3391111

Плажа
Сопствена плажа (широка и долга) пред самата вила со песок и камчиња.

Опис на објектот
Вилата е составена од два објекти А и Б.
Располага со трикреветни студија и четворокреветни апартмани.
                                                            
За секое студио/апартман следуваат 2 лежалки и еден чадор на плажа - гратис.
1/3 студио: Во една просторија кујна и три стандардни кревети.
1/4 апартман: Во една соба кујна и два стандардни кревети и одделена спална со два кревети.
                                                     
При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот попотврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот
                                                                                           
Услови за "early booking": За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот,доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервациинаправени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени поредовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.

ПОПУСТ
-20% попуст за резервација и уплата 100% до 31.12.2019 
 -10% попуст за резервација и уплата 100% до 28.02.2020
Early booking понудата е за определен број на соби
                                                                              
Цените се по студио/апартман за 7 ноќевања
Цените се во €, плаќањe во денарска противвредност 1€ = 62 денари

Цените обележани со*се промо цени
На промо цените и цени за рана резервација НЕ следува попуст
                                                          
Во цената Е вклучено:
7 ноќевања во студио или апартман,(по избор)
Користење клима уред,
Користење безжичен интернет
Сопствена плажа
2 лежалки и чадор за секоја соба
                                            
Во цената НЕ Е вклучено:
ПревозПатничко осигурување
Туристичка такса 0,5 € по СОБА на ден (се плаќа во објектот)
                                       
ОРГАНИЗИРАМЕ АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ со доплата:

Време на поаѓање и цена за превоз од Скопје за Халкидики (секоја сабота):
 03:40 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес4 0€ по лице
 04:00 h Скопје (Дрводекор) 35€ по лице
 04:30 h Велес (бензинска мотел Македонија)35€ по лице
 05:00 h Неготино (бензинска Неготино) 35€ по лице
 05:00 h Струмица (бензинска Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово 40€ по лице
 05:40 h Удово (бензинска Удово) 35€ по лице
 06:00 h Граничен премин (бензинска Шимов) 35€ по лице
                                                                 
Време на поаѓање и цена за превоз од Кичево за Халкидики:
 04:00 h Битола (Пред спортска Сала) 30€ по лице
 03:15 h Прилеп (бензинска Салида) -Трансфер до Битола 30€
 02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола 35€ по лице
 02:45 h Кичево (бензинска Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола 35€ по лице
 02:30 h Охрид (бензинска Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола 35€ по лице
 03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола 30€ по лице
                                
попусти и доплати за деца
 Деца од 2 до 11,99 години: попуст од редовната цена 15€ од Битола и 10€ од Скопје
Деца до 1,99 години - Бесплатно
Возрасно лица над 63 год – попуст од 10€
                                              
Време на поаѓање од Неа Потидеа:
14:30h (локално време )(можни се доцнења во сезона заради густината на сообраќајот)
Вие сте должни да сте на договореното место и час, со Вашите документи и Вашиот багаж
                                                  
ВАЖНИ НАПОМЕНИ:
- Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до соодветно место за запирањена автобусот според локалните сообраќајни услови.
- Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот.
- Сместување во собите е после 14 часот (локално време),
- Напуштање на собите е до 10 часот (локално време)
- За уплатени два аранжмани 7+7 попуст 7% на вториот аранжман ( не се комбинира)
- Туристичката такса се плаќа на лице место по пристигнувањето во објектот.
- Агенцијата организатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернетконекцијата во капацитетите од понудата.
                                                           
ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ
За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст на вториот термин,
Попустите не може да се комбинираат,
Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети),
преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 год. во кревет со родител,
Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркираавтобус,
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)