• Бул. Ослободување
 • Лок. 8, 6250 Кичево

Apart Hotel Vicky (73)

Ако сакате вашиот престој, да го поминете уживајќи покрај море, покрај кристално чиста вода и белата песок на плажата, во истражување на богатата историја, уживајќи во врвната гастрономија, ХАНИОТИ е идеален избор за вашиот незаборавен одмор или подолг престој. Препознатливо е по космополитската атмосфера, традиционалното се меша со модерните европски трендови. Ханиоти е место кое гарантира релаксирачки и незаборавен престој, има голем број хотели, апартмани и вили, бутици, продавници, бројни ресторани, кафе барови и традиционални таверни што ќе го задоволи секое семејство, исто така има и модерни барови и денс- клубови кои нудат вечерна забава за сите возрасти, а разновидните продавници и бутици нудат можност за шопинг интересен за туристите од сите возрасти.Овде имате можност за факултативни излети и екскурзии, така што можете да ги посетите Света Гора, Метеорите, заливот Торонеос.


Опис на сместувањето:

Локација: 300 m од плажа, 100 m од центар

Сместување: Студија за три и четири лица на приземје.

Опрема: Кујна комплет за соодветниот број на гости, ТВ, клима, бања, тераса, WiFi.

Лежишта: Класични единечни и француски кревети.

Содржини: Рецепција, двор, базен, лежалки и чадори за сонце покрај базен.

Клима: се доплаќа 3 евра на ден по сместувачка единица.


СТУДИО бр. 21 приземје 1/4       франциски лежај + 2 единечни кревети

СТУДИО бр. 22 приземје 1/4       франциски лежај + 2 единечни кревети

СТУДИО бр. 23 приземје 1/3+1   франциски лежај + 1 единечни кревети + 1 помошен лежај


Гостите се сместуваат во исчистена соба, во текот на сместувањето сами се грижат за хигиената. Секоја штета напрвена од страна на гостинот се плака на лице место. Студијата не поседуваат крпи. За брзината на интернетот не гарантира агенцијата.

 • Check in:    14:00h.
 • Check out:  09:00h.

GPS: 

 • 39°59’50.9″N 23°34’36.3″E

Одалеченост:

 • Agia Paraskevi Church — 6 km 
 • Кohili boutique — 3 km 
 • Pefkochori Beach — 3 km
 • Hanioti Beach — 400 m
 • Polichrono Beach — 4.7 km

ЦЕНОВНИК: -15 % ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 05.06.2022


Период Ноќи 1/3 студио 1/3+1 студио 1/4 студио Коментар
22.05-29.05.2022 7 89€ 99€ 107€ промо
29.05-05.06.2022 7 119€ 129€ 149€ промо
05.06-12.06.2022 7 159€ 179€ 199€  
12.06-19.06.2022 7 219€ 239€ 259€  
19.06-26.06.2022 7 259€ 289€ 329€  
26.06-03.07.2022 7 289€ 319€ 339€  
03.07-10.07.2022 7 319€ 349€ 369€  
10.07-17.07.2022 7 349€ 379€ 409€  
17.07-24.07.2022 7 399€ 429€ 449€  
24.07-31.07.2022 7 399€ 429€ 449€  
31.07-07.08.2022 7 399€ 429€ 449€  
07.08-14.08.2022 7 399€ 429€ 449€  
14.08-21.08.2022 7 399€ 429€ 449€  
21.08-28.08.2022 7 359€ 389€ 409€  
28.08-04.09.2022 7 309€ 339€ 369€  
04.09-11.09.2022 7 249€ 279€ 309€  
11.09-18.09.2022 7 149€ 169€ 189€ промо
18.09-25.09.2022 7 89€ 99€ 109€ промо

Во цената е вклучено:

 • Ноќевање,
 • Интернет

Во цената не е вклучено:

 • Превоз,
 • Патничко осигурување,
 • Клима уред – 4 евра на ден (се плаќа на лице место)
 • Туристичка такса 0,5 евра на ден по лице (се плаќа во агенцијата).