• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILLA FLEGOS (1)

Вилата FLEGOS е дел од голем комплекс во форма на поврзани хациенди, кој во својот состав брои повеќе различки студија и апартмани. Опкруженоста со големиот двор и зеленило, како и близината на градскиот плоштад, шеталиштето и плажата, "Флегос" го карактеризират како интересен објект за сите потенцијални гости. Сите студија се комплетно опремени со потребните содржини од соодветен мебел, ТВ и клима уред, тоалет и мини-кујна. Широките балкони ориентирани кон убаво уредениот двор и опремени со гарнитура за седење, даваат пријатен впечаток за време на престојот во објектот.

 

 

ОПШТИ УСЛОВИ

• Цените се дадени без вклучен превоз. Има можност за организирање на превоз за одредени термини и дестинации. Цена за превоз за дете 2-11.99 - 30 еур/ 1855 мкд, цена за превоз за возрасен – 40 еур / 2472 мкд. 

• За ова патување потребен е валиден биометриски пасош (минимум важност 90 дена од денот на враќање во државата).

• За резервација е задолжителна авансна уплата од најмалку 30% од вкупниот износ, а целосна доплата најкасно 7 дена пред патување.

•  Во собите е дозволено сместување лица согласно со бројот на легла, односно само лицата кои се наведени на ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување повеќе лица од дозволеното, агенцијата или партнерот на истата има право да одбие сместување на лицата или да побара одреден финансиски надомест.

•  За хигиената во собите за време на престојот се грижат самите гости, сите настанати штети за време на престојот се на товар на патниците. За секој кревет има по еден сет постелнина.

•  Сопствениците на вилите имаат право да побараат одреден паричен надомест за причинетата штета. При сместување ЗАДОЛЖИТЕЛНА проверка на состојбата на собите!

• Туристичка такса 0.5 – 1 евро (се плаќа во вилата)

• Цените се дадени во евра, плаќањето е во денари  (1 € =61.8 ден).

• Користењето на собите започнува првиот ден од 14:00 по локално време, а се напуштаат последниот ден во 09:00 по локално време!

ЗАБЕЛЕШКА: ВИЛИТЕ ГО ЗАДРЖУВААТ ПРАВОТО ЗА ПРОМЕНА НА УСЛОВИТЕ ЗА КОРИСТЕЊЕ КЛИМА (ЦЕНА И СЛ.) БЕЗ ПРЕТХОДНА НАЈАВА