VILA MARIA'S HOUSE (17)

Никити се наоѓа на северниот дел на полуостровот Ситонија помеѓу Метаморфозис и Неос Мармарас и ги разделува двата полуострови Касандра и Ситонија. Во последните неколку години ова е едно од најбараните туристички места на Халкидики. Има долга песочна плажа и кристално чиста морска вода, а на прекрасно уреденото шеталиште покрај градската плажа се наоѓаат изобилство кафе барови, ресторани и таверни. Во градот има се` што е потребно за пријатен одмор: три големи супермаркети: (Lidl, Masutis и Marinopoulos), мини маркети, месари, пекари, слатарници, лекар, аптека.

Вилата „Maria`s house“ се наоѓа во централниот дел на Никити, на само 20 метри од плажата. Располагаме со трокреветен и петкреветен апартман на прв спрат кои имаат поглед на улица и страничен поглед од терасите кон морето. Сместувачките капацитети се опремени со модерен мебел, мини кујни, телевизори и клима уреди чие користење  е вклучено во цената. Не е дозволено да го оставате вклучен клима уредот доколку не сте во апартманот. Во спротивно сопственикот на вилата има право да го исклучи. Терасите се заштитени со тенди. Сместувачките капацитети се опремени со постелнина и крпи кои се менуваат еднаш во текот на десет дена. Затоплувањето на водата во целата вила е со сончеви колектори, а вилата е покриена со безжичен интернет. Агенцијата како организатор на патувањето не може да влијае на капацитетот и периодите со топла вода во вилата, ниту да биде одговорна за квалитетот на интернет конекцијата.

 

-5% попуст за целосна уплата заклучно со 25.03.2024

 

 Цените  во табелата се однесуваат за наем на цел апартман за 10 ноќевања без вклучен превоз

Вила “Maria’s House” – Никити

Смена:

Ноќевања:

1/2+2 апартман

1/5 апартман

20.05-30.05.2024

10

350€ (21.700)

500€ (31.000)

30.05-09.06.2024

10

450€ (27.900)

600€ (37.200)

09.06-19.06.2024

10

600€ (37.200)

800€ (49.600)

19.06-29.06.2024

10

700€ (43.400)

900€ (55.800)

29.06-09.07-2024

10

750€ (46.500)

950€ (58.900)

09.07-19.07.2024

10

800€ (49.600)

990€ (61.380)

19.07-29.07.2024

10

800€ (49.600)

990€ (61.380)

29.07-08.08.2024

10

800€ (49.600)

990€ (61.380)

08.08-18.08.2024

10

800€ (49.600)

990€ (61.380)

18.08-28.08.2024

10

800€ (49.600)

990€ (61.380)

28.08-07.09.2024

10

750€ (46.500)

950€ (58.900)

07.09-17.09.2024

10

700€ (43.400)

900€ (55.800)

17.09-27.09.2024

10

500€ (31.000)

700€ (43.400)

27.09-01.10.2024

4

160€ (9.920)

200€ (12.400)

 

НАПОМЕНИ:

 • Сместувачките капацитети немаат пространа површина и заради ограничниот  простор во собите не се препорачува да се сместуваат повеќе лица од веќе предвидените кревети за спиење
 • Цените во табелата се однесуваат за наем на цело студио или апартман за 10 ноќевања без вклучен превоз                                                           
 • Туристичката агенција има право да ги продаде преостанатите капацитети по last minute понуда. Патникот нема право да бара рефундација доколку има разлика во цената   
 • Доколку патникот го откаже аранжманот кој го уплатил по early booking цена, се применуваат општите услови за отказ согласно потпишаниот договор за патување. Патникот не може да го користи истиот попуст за следен термин
 • Во апартманите е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет, односно број на кревети
 • Сместувањето е првиот ден после 14.00 часот по локално време, а собите се напуштаат последниот ден во 09.00 часот по локално време
 • Доплата за туристичка такса во Грција-1,50 евра по соба од ден (се плаќа во агенцијата)
 • Плаќањето на аранжманите е исклучиво во денарска противвредност по курс  62 денари
 • Организиран превоз Скопје-Кавадарци-Неа Флогита-Никити-Неос Мармарас
 • Тргнување од Скопје во 04.00 часот и од Кавадарци во 05.30 часот

Доплата за превоз:

 • Цена на повратен билет –50 евра;
 • деца до 2 години бесплатно (без седиште);
 • од 2-12 години-40 евра
 • Цена за билет во еден правец 40 евра;
 • деца од 2-12 години- 35 евра.
 • Распоредот на седење во автобусот е според датумот на уплатата.

Опис на собите:

Апартман бр.1

Трокреветен апартман на прв спрат од вилата. Во првата просторија има голема трепезариска маса и тука се сместени елементите од кујната (електричен шпорет со рерна, аспиратор, голем фрижидер со комора, основни садови за готвење и јадење). Од оваа просторија се продолжува во друга која не е одделена со врата. Тука има еден единечен кревет, мебел, телевизор и клима уред чие користење е вклучено во цената. Од оваа просторија се излегува на терасата која е долга и тесна, заштитена е со тенда и има страничен поглед на море и директен поглед на улица. Од оваа просторија се влегува во спална соба која е издвоена со врата. Опремена е со еден дупли кревет и има прозор. Купатилото е со нормална големина.


Апартман бр.2

Петкреветен апартман на прв спрат од вилата. Првата просторија е голема. Во неа има еден единечен кревет, а од истата просторија се влегува во издвоен дел каде има голема трепезариска маса и тука се сместени елементите од кујната (мини електричен шпорет со рерна, голем фрижидер со комора, основни садови за готвење и јадење). Просторијата има прозор. Од првата просторија се влегува до две посебни спални соби издвоени со врати. Тука има по еден дупли кревет, мебел, телевизор и клима уред чие користење е вклучено во цената. Терасата е долга и тесна, заштитена е со тенда и има страничен поглед на море и директен поглед на улица. Купатилото е со нормална големина.Локација:

40.21750514645948, 23.66590865441224

 

- Патниците се оставаат до најблиската локација до каде има пристап за превозното средство. Секој патник самостојно го пренесува својот багаж од автобусот до сместувачките капацитети. Багажот е ограничен на еден голем куфер и една мала патна торба по патник.