VILA ADONIS (28)

 

НЕИ ПОРИ – едно од најурбанизираните места во Пиериа, идеално за фамилијарен одмор. Основни карактеристики на Неи Пори се долга и широка песочна плажа, паркови и зеленило, широки улици, ресторани и кафетерии покрај плажа, луна парк и картинг патека.

Вила АДОНИС (А-кат) се наоѓа во вториот дел на местото, на околу 200 метри од плажа. Сите соби се опремени со кујна, ТВЦ, ТВ и тераса. Користењето на WI-FI е бесплатно. Климата е исто така ВКЛУЧЕНА во цената!

 

GPS : 39.974856, 22.652908

 

Вила „АДОНИС“  – 200 м. од плажа

ТЕРМИН :

НОЌИ

1/2 СТУДИО

1/3 СТУДИО

1/4 АПТ

коментар

27.05.-03.06.

7

79

99

109

ПРОМО

03.06.-10.06.

7

119

129

139

ПРОМО

10.06.-17.06.

7

159

169

179

ПРОМО

17.06.-24.06.

7

199

209

219

 

24.06.-01.07.

7

229

249

259

 

01.07.-08.07.

7

269

279

289

 

08.07.-15.07.

7

289

299

319

 

15.07.-22.07.

7

299

309

329

 

22.07.-29.07.

7

319

329

349

 

29.07.-05.08.

7

319

329

349

 

05.08.-12.08.

7

319

329

349

 

12.08.-19.08.

7

319

329

349

 

19.08.-26.08.

7

299

309

329

 

26.08.-02.09.

7

269

279

289

 

02.09.-09.09.

7

229

259

269

 

09.09.-16.09.

7

199

219

229

 

16.09.-23.09.

7

159

179

189

ПРОМО

23.09.-30.09.

7

109

119

129

ПРОМО

 

-          Цените се дадени по студио за 7 ноќевања во евра, плаќањето е во денарска противвредност (1 € = 62.00 МКД). На промо цените не следува попуст. 

 

СПЕЦИФИКАЦИЈА НА СОБИТЕ (студиата/апартманите) :

 

-       ДВОКРЕВЕТНО (1/2) СТУДИО : 2 единечни кревети, комплетна кујна, ТВЦ, ТВ, тераса (северозапад) и клима.

-       ТРИКРЕВЕТНО (1/3) СТУДИО : 3 единечни кревети, комплетна кујна, ТВЦ, ТВ, тераса (северозапад) и клима.

-       ЧЕТИРИКРЕВЕТЕН (1/4) АПАРТМАН : 4 единечни кревети (2 во спална соба + 2 во собата каде се наоѓа кујната), комплетна кујна, ТВЦ, ТВ, тераса (југ) и клима.


НАПОМЕНА :

- Клима уредот Е ВКЛУЧЕН во цената.

- Туристичката такса од 0,5 € на ден – по соба се плаќа на лице место


 ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Пиериа :

 Скопје (Дрводекор) 45€ по лице
Штип (паркинг пред пошта) - Трансфер до Велес 60€ по лице
Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) - 45 по лице
Неготино (бензинска пумпа, Неготино) - 45 по лице
Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) 45 по лице

 
ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Пиериа :
Битола (Градска Автобуска Станица) 40 по лице
Прилеп (бензинска пумпа Салида) - Трансфер до Битола - 40
Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола - 45 по лице
Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) - Трансфер до Битола - 55 по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) - Трансфер до Битола - 45 по лице
Ресен (спроти автобуска станица) - Трансфер до Битола - 45€ по лице
- Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 од редовната цена
- Деца до 1,99 години бесплатно

 
Време на поаѓање превоз од Скопје за Пиериа :
- 03:40 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес
- 04:00 h Скопје (Дрводекор)
- 04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
- 05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)
- 06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

 
Време на поаѓање превоз од Битола за Пиериа :

 - 04:00 h Битола (градска автобуска станица - на перон )
- 03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) - Трансфер до Битола
- 02.15 h Струга (Хотел Дрим) - Трансфер до Битола
- 02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) - Трансфер до Битола
- 02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) Трансфер до Битола
- 03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) -Трансфер до Битола


ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ :

- За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст. Попустот важи само на редовни цени;

- попустите не може да се комбинираат;

- Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител;

- Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник немаат право на надомест на средства за разликата во цена;

- Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)