• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA ATANASI (24)

Вила Атанаси се наоѓа во Амудиа, веднаш до вила Вагиа, на 50метри одалеченост од плажа. Вилата располага со две трокреветни студиа кој се наоѓаат на приземје со балкон кој гледа према градина, и еден апартман (една спална соба, и просторија со кујна каде има уште 2 кревета) кој се наоѓа на први спрат, со една тераса која гледа странично према море. Сите соби имаат мини кујнасо прибор за готвење и јадење, сопствен тоалет, тв, клима (со доплата од 5еур на ден на лице место)


-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 30.12.2019

-12% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 28.02.2020

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 30.04.2020

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61.8МКД

На Промо цените не следува попуст, и попуст за последователни термини, првите четири и последните три термина се ПРОМО цени.

ДатумиНоќевањаStudio 1/31bed room app
Од: 26-05-2020
До: 02-06-2020
7 59€ 79€
Од: 02-06-2020
До: 09-06-2020
7 79€ 99€
Од: 09-06-2020
До: 16-06-2020
7 109€ 129€
Од: 16-06-2020
До: 23-06-2020
7 139€ 159€
Од: 23-06-2020
До: 30-06-2020
7 209€ 249€
Од: 30-06-2020
До: 07-07-2020
7 269€ 299€
Од: 07-07-2020
До: 14-07-2020
7 299€ 339€
Од: 14-07-2020
До: 21-07-2020
7 359€ 379€
Од: 21-07-2020
До: 28-07-2020
7 369€ 399€
Од: 28-07-2020
До: 04-08-2020
7 379€ 419€
Од: 04-08-2020
До: 11-08-2020
7 379€ 419€
Од: 11-08-2020
До: 18-08-2020
7 379€ 419€
Од: 18-08-2020
До: 25-08-2020
7 379€ 419€
Од: 25-08-2020
До: 01-09-2020
7 209€ 349€
Од: 01-09-2020
До: 08-09-2020
7 239€ 259€
Од: 08-09-2020
До: 15-09-2020
7 209€ 239€
Од: 15-09-2020
До: 22-09-2020
7 129€ 139€
Од: 22-09-2020
До: 29-09-2020
7 89€ 99€

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Амудиа чини:

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Амудиа:

Скопје (Дрводекор) – 45€ по лице

Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес -50€ по лице

Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) -45€ по лице

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Кичево за Амудиа:

Битола -Автобуска станица Транскоп – на перон-40€ по лице

Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) -Трансфер до Битола -45€

Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола -45€ по лице

Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола -45€ по лице

Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола -45€ по лице

Ресен (спроти автобуска станица) -Трансфер до Битола -45€ по лицеж

Релациите кои се наведени како (трансвер) се реализираат со патнички возила или комбe

 

– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 15 Евра од редовната цена од Битола и 10еур од Скопје

– Деца до 1,99 години бесплатно

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

* LOYALTY CARD попуст 7 %, и не се комбинира со попустот за рана уплата и промо цените
*За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст (овој попуст не е важечки за промо термините)

*Попустите не можат да се комбинираат
*Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител,
*Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),

  

Време на поаѓање за Амудиа:

01:00 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола

01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) трансфер до Битола

12:45 h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Битола

02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола

03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил)
04:00 h Битола (Автобуска Станица Транскоп-на перон)

03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола

02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)

02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансвер до Битола

02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)

Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

 

GPS:39.242180, 20.480588