• Бул. Ослободување
 • Лок. 8, 6250 Кичево

ХОТЕЛ МЕЛБУРН (58)

Хотел Мелбурн се наоѓа на 250м од плажа. Располага со 1/4 апартмани кои се опремени со одвоена спална (со брачен кревет или два одвоени кревети) и кујна во која има дополнително има една или две софи кои се пуштаат и  тоалет. На најгорниот кат хотелот има и ½ студија (без кујна) кои имаат сопствено купатило, клима, телевизор и фрижидер. Сите соби располагаат со ТВ, клима уред, Wi-Fi и тераса. Хотелот поседува и лифт.

 

 

Цените се по лице (7 ноќевања со превоз), трето и четвтро лице гратис сместување во апартман!!! 

 

 

 

СМЕНА ПЕРИОД

 

1/2 СТД 1/4 АПП
1 21.05-28.05
40 ПРОМО 60 ПРОМО
2 28.05-04.06
50 ПРОМО 70 ПРОМО
3 04.06-11.06 70 90
4 11.06-18.06
80 110
5 18.06-25.06
90 120
6 25.06-02.07
100 140
7 02.07-09.07
100 150
8 09.07-16.07
110 160
9 16.07-23.07
110 170
СМЕНА ПЕРИОД
1/2 СТД 1/4 АПП
10 23.07-30.07
120 180
11 30.07-06.08
120 180
12 06.08-13.08
120 180
13 13.08-20.08
110 160
14 20.08-27.08
100 140
15 27.08-03.09
90 120
16 03.09-10.09
70 ПРОМО 100 ПРОМО
17 10.09-17.09
60 ПРОМО 80 ПРОМО

* За патување со сопствен превоз од цената се намалува 10 евра по лице.

 Доплата за превоз,35 евра за возрасни 25 евра за деца до 12 години

 - Превозот е со автобус или минибус и е до соодветното место за запирање согласно локалните сообраќајни услови.

 - Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж и 1 парче рачен багаж.

 -  Организаторот не гарантира превоз до самиот објект на сместување.

 - Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање со објектот на сместување.

 

*Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15минути пред поаѓањето. Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.              

Доколку патникот сака да бира седиште за истото се доплаќа 10 евра во правец ( освен седишта 1 и 2)

 

*Во студио/апартман е дозволено сместување на лица во согласност со предвидениот број на кревети, преку дозволениот капацитет може да се смести само едно дете до 6години.

-          За уплатени два едноподруго аранжмани 7+7 одобруваме 10% попуст на вториот аранжман,

-          Промо цените се со пресметан попуст и не се одбива за патување со сопствен превоз,

-          Попустите за рана уплата и 7+7 неможе да се комбираат

*Во цената не е вклучена туристичка такса која се плаќа на лице место при сместување.

*Во цената не е вклучено патничко здравствено осигурување.

НАПОМЕНА

 

 •           За уплата на аранжман преку синдикатите со кои имаме склучено договор за плаќање на рати попустот за време на попустите за рана уплата е фиксен 10%
 •         Доколку се прави промена на аранжман уплатен со попуст, новиот договор се калкулира согласно редовниот ценовник и во периодот кога се во тек попустите за рана уплата.
 •           Секоја промена на резервација се наплатува 10 евра.
 •           Сместувањето на првиот ден е по 14часот и одјавувањето на последниот ден е во 9 часот
 •           За време на патувањето ќе бидат запазени сите протоколи, задолжителна дезинфекција при влез во автобус, одржување на дистанца на патници кои не патуваат заедно.
 •           Се патува согласно моменталните протоколи за превоз.
 •           За време на патувањето во автобус задолжително е носење на маска со која се покрива устата и носот. Патниците се должни за цело време траење на патувањето да внимаваат на својата безбедност и на безбедноста на цела група, и да ги почитуваат правилата и препораките.
 •           T.A Меридијан не сноси никаква одговорност за квалитетот на интернер конекцијата во објектите.
 •          При промена на цените ( зголемување или намалување) нема да се менува цената на веќе договорената услуга.
 •           За резервација со попуст за рана уплата , 50% од вредноста на аранжманот се уплатува во моментот на правење на резервацијата, доплата ДО 01.04.2022
 •          Можност за користење на неискористените ваучери од лето 2020
 •           За резервација на понуда по редовна цена, 30 % од вредноста на аранжманот се уплатува во моментот на резервација, а остатокот 21ден пред поаѓање.
 •           Патникот во секој момент може да се откаже од аранжамот. Тоа се прави во писмена форма и согласно скалата која е објавена во општите услови за патување.
 •           Во случај на отказ на резервација уплатена со ковид ваучер, на патникот ќе му се издаде нов ваучер со намалени отказни пенали.
 •           Во случај на околности предизвикани од ковид пандемијата како затварање на граници или при позитивен пцр тест на патникот му се издава нов вредносен ваучер.