• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA IONIO (5)

Вила ЈОНИО на околу 80 – 90 м. од плажа, со убав двор, располага со: 1/2, 1/2+1 (1 дупли и помошен кревет) и 1/2+2 (еден дупли и два кревети на спрат за 2 возрасни лица и 2 деца) студија, опремени со кујна, купатило, тв, тераси. Климата е вклучена во цената

 

Вила ЈОНИО

ПЕРИОД Ноќ 1/2 1/2+1 1/2+2
06.06-14.06 8 90 95 110
14.06-22.06 8 160 170 190
22.06-30.06 8 240 250 270
30.06-08.07 8 280 290 310
08.07-16.07 8 300 310 330
16.07-24.07 8 320 330 350
24.07-01.08 8 340 350 380
01.08-09.08 8 340 350 380
09.08-17.08 8 340 350 380
17.08-25.08 8 320 330 350
25.08-02.09 8 240 250 270
02.09-10.09 8 160 170 190
10.09-18.09 8 110 120 140
18.09-26.09 8 90 100 120

Доплата за туристичка такса 0,5 € – 1 € по соба на ден (во агенција).

Цените се изразени во евра (61,8 ден.) за наем на студио за 8 ноќевања

Автобуски превоз:  Во 05:00 од Прилеп – Амудиа, 14.00 Амудиа – Прилеп.

Цена за превоз: 1980 ден 32 € – повратнен билет. Деца до 14 г.=1200 денари 19.5 €.

Напомена: Задолжително патничко здравствено осигурување

Менување на чаршави во собите е на секои 4 дена. Во собите можат да се сместат онолку лица колку што има кревети.

Агенцијата организатор не може да ја гарантира брзината, ниту достапноста на интернетот во објектите каде што е наведен интернетот како бесплатна услуга.

За хигиената во студијата за време на престојот се грижат самите клиенти.

Собите се напуштаат во 9 ч, а сместувањето во 14 ч по локално време.


ИНФОРМАЦИИ ЗА ВЛЕЗ ВО ГРЦИЈА

Според актуелните COVID-19 мерки за влез во Грција од 01.06.2021, задолжително е следново:

  • Сите патници задолжително да имаат Биометриски пасош со валидност од најмалку 3 месеци од денот на влез во Грција
  • При влез во Грција, сите патници ќе треба да се приложат негативен ,, PCR Тест,, направен во последните 72 часа пред влез во земјата. Овие мерки не важат за бебиња и за деца на возраст до најмногу 4,99 години. Овие мерки не важат за оние лица кои ќе приложат официјален документ дека се вакцинирале најмалку 14 дена пред влез во земјата, или ќе приложат официјален документ дека во последните 9 месеци ја прележале болеста.
  • Секој што влегува во Грција мора пополни ,,Формулар за влез,, PLF формуларот односно да се регистрира на следниот линк: https://travel.gov.gr  не покасно од 23:59 пред влегување во Грција и откако на крајот од регистрацијата ќе добие ХЕС код, потребно е да го сочува во печатена форма.

ATHANASIOU ANNA

ENOIKIAZOMENA DOMATIA

Ammoudia 480 62, Greece EPIRUS GREECE

Координати: 39.237643, 20.483657