• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA LEONA (57)

 

Вила Леона се наоѓа на 30 метри од прекрасната песочна плажа во Аспровалта. Вилата има еден дуплекс апартман, едно двокреветно и едно трокреветно студио. Секое студио е комплетно опремено со кујна , тоалет , балкон , тв, интернет и климата е вклучена во цената.

Попусти за комплетна уплата (не важат за промотивните цени):

                                                                                           

                                                                        
                                                                          до 30/04/2020   –   5%
 

 

НАПОМЕНА
 – Цените означени со * се дадени по лице за 6 или 7 ноќи со вклучен превоз , 3  лице  плаќа  35 €
– Цените без звездичка означуваат наем на студио/апартман  за 9 ноќи без превоз
–  Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
–  Во дуплекс апартман  плаќаат минимум 4 лица | 5-то и 6-то  лице плаќаат само по 35 евра
–  Во студио, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла.
Цените кои се на промоција се со пресметан попуст и не се одбива за сопствен превоз
 –  Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00 часот, а се добиваат околу 14:00 часот (локално време);
–  Хигиената си ја одржувате сами за време на престојот;
–  Превоз од: / Скопје / / Велес / Удово / Гевгелија;
–  Автобусот ги остава/зема патниците на околу 20m од вилата.
–  Т.А. Меридијан не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во објектот.

 

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:
 –  За аранжманите за 7 ноќи/8 дена (со*), при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице;
–  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
–  Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);
–  Доплата за патничко осигурување – информации во агенцијата
Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute или Happy day  понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената 
 Туристичка такса 0,5 евра по студио  од ден се наплаќа  во агенцијата.

- Во дуплекс апп минимум плаќаат 4  лица , останатите доплаќаат само 35 евра .

 

-ПРЕВОЗ - 35 повратен билет за возрасни                       

                 -  25   за деца од 2-12 год

                 -  дете до 2 год. бесплатно без седиште