ВИЛА БЕБА (58)

Туристичката населба Сутоморе се наоѓа помеѓу Бар и Чањ во еден од најубавите делови од Јадранското крајбрежје. Со својата долга песочна плажа, прекрасното сино море, како и многубројните ресторани, кафе баровите, дискотеките, забавните пaркови за деца и другите објекти за забава е омилена туристичка дестинација и нуди можност за незаборавен одмор.

Сместувањето е во центарот на градот  на само 250м од плажа.

ВИЛА БЕБА располага со двокреветни, трокреветни и четворокреветни соби. Секоја соба е со ТВ, тоалет, мини кујна, клима и тераса. Користењето на клима уредот е вклучен во цената.

 

СМЕНА ПЕРИОД ВИЛА БЕБА
1 23.06-02.07 250
2 02.07-11.07 270
3 11.07-20.07 285
4 20.07-29.07 290
5 29.07-07.08 300
6 07.08-16.08 300
7 16.08-25.08 290
8 25.08-03.09 260

* Цените се изразени во евра и се однесуваат  на ПАКЕТ АРАНЖМАН ПО ЛИЦЕ

9 ноќевања со појадок и вечера со вклучен превоз

- Прво дете до 12 год. ПОПУСТ од 50 % од цената на аранжманот

- Второ дете до 12 год. ГРАТИС (доплата за превоз 45 евра) за сместување во 1/3 соба

- Второ дете до 12 год. ПОПУСТ од 50% од цената на аранжманот за сместување во 1/4 соба

-Попуст за трето возрасно лице или дете над 12год – 20% попуст 

- Дете до  5 год. кое не користи кревет - ГРАТИС (доплата за превоз 25 евра ).

 

* Намалување за патување со сопствен превоз - 10 евра.

* Во цената не е вклучена туристичка такса која се плаќа на лице место.

*Попустот за деца важи за сместување со две возрасни лица.

 

Поаѓање за Црна Гора:

Скопје ,,Борис Трајковски,, – 05.00 часот

-  Превозот е со автобус или минибус и е до соодветното место за запирање согласно локалните сообраќајни услови.

-  Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж и 1 парче рачен багаж.

-  Организаторот не гарантира превоз до самиот објект на сместување.

-  Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање со објектот на сместување.

 

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.   

Доколку патникот сака да бира седиште за истото се доплаќа 10 евра во правец ( освен седишта 1 и 2)

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕВРА ЗА УПЛАТА ВО ДЕНАРИ (1ЕВРО=62МКД)

НАПОМЕНА

 

- за уплата на аранжман преку синдикатите со кои имаме склучено договор за плаќање на рати попустот за време на попустите за рана уплата е фиксен 10%

-  доколку се прави промена на аранжман уплатен со попуст, новиот договор се калкулира согласно редовниот ценовник и во периодот кога се во тек попустите за рана уплата.

- секоја промена на резервација се наплатува 10 евра.

- сместувањето на првиот ден е по 14 часот и одјавувањето на последниот ден е во 9 часот

-  Агенцијата не сноси никаква одговорност за квалитетот на интернер конекцијата во објектите.

-  при промена на цените ( зголемување или намалување) нема да се менува цената на веќе договорената услуга.

-  за резервација со попуст за рана уплата , 50% од вредноста на аранжманот се уплатува во моментот на правење на резервацијата, доплатА ДО 01.04.2023

-  за резервација на понуда по редовна цена, 30 % од вредноста на аранжманот се уплатува во моментот на резервација, а остатокот 21ден пред поаѓање.

-  патникот во секој момент може да се откаже од аранжамот. Тоа се прави во писмена форма и согласно скалата која е објавена во општите услови за патување.

-   Во случај на околности предизвикани од ковид пандемијата како затварање на граници или при позитивен пцр тест на патникот му се издава вредносен ваучер.