VILA BUSHATI (24 )

Вилата Бушати е реновирана пред три години. Има трокреветни соби, трокреветни со помошен лежај(фотелја на отворање), и студиа со 4 кревети, дуплекс кој се наоѓа надвор од вилата во друг објект. Од плажа е оддалечена 50 метри.
Студијата се опремени со кујна, клима, фрижидер, СМАРТ ТВ (можат да се поврзат со wi-fi од вилата). Во дворот на вилата има и скара, која можат клиентите да ја користат за своите потреби. Во вилата има паркинг кој е на располагање на клиентите. Има WI-FI со рутер на секој спрат. Вилата поседува и сопствен агрегат во случај да дојде до прекин на ел. енергија.
ДУПЛЕКСОТ се наоѓа во стамбена зграда. Внатрешноста на апартманот е комплетно реновирана и поседува една дневна соба со два дупли каучи на пуштање ( за 4 деца макс) и плус две спални соби една со француски една со одвоени кревети (кои по потреба се спојуваат) – опремен за ДВЕ ФАМИЛИИ (макс 6возр + 2 деца) . Опремен е со кујна, клима, фрижидер, ТВ, WI-FI. Се наоѓа на 60 метри од плажа.

Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот

 

-7% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.04.2023 СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 03.05.2023

 • Специјалната понуда важи за ограничен број на соби во претпродажба, организаторот може да ја повлече понудата во секое време без претходна најава. 
 • Цените се однесуваат на наем на студио за 7 ноќевања (без превоз).
 • Цените се изразени во EUR за уплата во денарска противвредност (1EUR=62MKD).

(напомена: првиот и последните два термина се промо цени и не подложат на попуст) 

Доколку престојуваат 2 лица во трокреветна соба, се одзема 10еур. 

 • Сместување во собите е во 13 часот по локално време а напуштање на апартманите е во 10 часот по локално време
 • Местоположба: Вилата се наоѓа на околу 50 метри од една од преубавите плажи во Ксамил

Датуми

1/3 Studio

1/4 Studio

2/6 Duplex

1/3+1

03.06.2023 - 10.06.2023

109 €

139 €

179 €

139 €

10.06.2023 - 17.06.2023

209€

229€

279€

229€

17.06.2023 - 24.06.2023

239€

269€

309€

269€

24.06.2023 - 01.07.2023

269€

289€

349€

289€

01.07.2023 - 08.07.2023

319€

339€

409€

339€

08.07.2023 - 15.07.2023

359€

389€

459€

389€

15.07.2023 - 22.07.2023

359€

389€

459€

389€

22.07.2023 - 29.07.2023

359€

389€

459€

389€

29.07.2023 - 05.08.2023

379€

409€

489€

409€

05.08.2023 - 12.08.2023

379€

409€

489€

409€

12.08.2023 - 19.08.2023

379€

409€

489€

409€

19.08.2023 - 26.08.2023

349€

379€

439€

379€

26.08.2023 - 02.09.2023

309€

339€

409€

339€

02.09.2023 - 09.09.2023

209€

229€

279€

229€

09.09.2023 - 16.09.2023

179 €

199 €

239 €

199 €

16.09.2023 - 23.09.2023

139 €

169 €

189 €

169 €

 

Превоз

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Ксамил преку Грција:

-Скопје (Дрводекор) -Трансфер до Битола 60€ по лице

-Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 75€ по лице

-Велес (бензинска пумпа, Макпетрол кружен тек) – 60€ по лице

-Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Ксамил преку Грција:

-Битола (Транскоп) – 55€ по лице

-Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) – Трансфер до Битола – 55€

-Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 65€ по лице

-Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -65€ по лице

-Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -65€ по лице

-Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

 

Време на поаѓање за АЛБАНИЈА:

 • Сатници на поаѓање: 00:00 h Скопје (Дрводекор) – трансфер до Битола-
 • Велес (бензинска пумпа, Макпетрок кружен тек) трансфер до Битола-ден претходно 00:45 h
 • Штип (Нова Пошта ) трансфер до Битола-ден претходно 00.00 h
 • Дреново ( бензиска пумпа) трансфер до Битола-ден претходно 01.15 h
 • Прилеп ( Бензиска пумпа Лук Оил На излезот за Скопје) трансфер до Битола 02,00 h
 • Битола– (Транскоп на перон) 03.00h
 • Ресен (спроти автобуска станица) Ресен 02:30 h
 • Охрид– (бензиска Пумпа Лук Оил наизлезот кон Битола) 02.00 h
 • Струга - (пред Х.Дрим) 01:45

ЛОКАЦИЈА

Координати: 39.76650841266506, 19.998195760865162