• Бул. Ослободување
 • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA BUSHATI (24 )

 

Опис на вила

 

Вилата Бушати е реновирана пред три години. Има трокреветни соби, трокреветни со помошен лежај(фотелја на отворање), и студиа со 4 кревети, дуплекс кој се наоѓа надвор од вилата во друг објект. Од плажа е оддалечена 50 метри. Студијата се опремени со кујна, клима, фрижидер, СМАРТ ТВ (можат да се поврзат со wi-fi од вилата). Во дворот на вилата има и скара, која можат клиентите да ја користат за своите потреби. Во вилата има паркинг кој е на располагање на клиентите. Има WI-FI со рутер на секој спрат. Вилата поседува и сопствен агрегат во случај да дојде до прекин на ел. енергија. ДУПЛЕКСОТ се наоѓа во стамбена зграда. Внатрешноста на апартманот е комплетно реновирана и поседува една дневна соба со два дупли каучи на пуштање (4 деца макс) и плус две спални соби една со француски една со одвоени кревети (кои по потреба се спојуваат) – опремен за ДВЕ ФАМИЛИИ. Опремен е со кујна, клима, фрижидер, ТВ, WI-FI. Се наоѓа на 60 метри од плажа. Координати: 39.76650841266506, 19.998195760865162

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА

-5% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 18.06.2022

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА - 20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 20.06.2022 (ЗА ТЕРМИНИ НА ПРЕСТОЈ ОД 01.07 И 08.07.2022) 

Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот

(напомена: цените кој се прешкртани се цени со попуст, тие кој не се прешкртани се промо цени и на нив не подложи попуст) 

 

Опис на програма

 

 • Дете на дополнително легло 0-7 год. (не користи легло)  – БЕСПЛАТНО
 • Сместување во собите е во 13 часот по локално време а напуштање на апартманите е во 10 часот по локално време
 • Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 61,8 денари.
 • Местоположба: Вилата се наоѓа на околу 50 метри од една од преубавите плажи во Ксамил

 

Удобности
 •  Клима
 •  WI-FI
 •  Кујна
 •  TV
 • Цени - Табела
 • Цени по соба
Датуми1/3 Studio1/4 Studio2/6 Duplex1/3+1
03.06.2022 - 10.06.2022 99 € 129 € 159 € 119 €
10.06.2022 - 17.06.2022 180 € 199 € 227 € 199€
189 €
17.06.2022 - 24.06.2022 208 € 227 € 256 € 229€
218 €
24.06.2022 - 01.07.2022 239€
227 €
246 € 284 € 249€
237 €
01.07.2022 - 08.07.2022 289€
275 €
309€
294 €
332 € 299€
284 €
08.07.2022 - 15.07.2022 329€
313 €
332 € 379 € 339€
322 €
15.07.2022 - 22.07.2022 313 € 349€
332 €
379 € 339€
322 €
22.07.2022 - 29.07.2022 329€
313 €
349€
332 €
379 € 339€
322 €
29.07.2022 - 05.08.2022 329€
313 €
349€
332 €
379 € 339€
322 €
05.08.2022 - 12.08.2022 329€
313 €
332 € 379 € 339€
322 €
12.08.2022 - 19.08.2022 329€
313 €
349€
332 €
379 € 339€
322 €
19.08.2022 - 26.08.2022 319€
303 €
339€
322 €
360 € 329€
313 €
26.08.2022 - 02.09.2022 279€
265 €
309€
294 €
349€
332 €
299€
284 €
02.09.2022 - 09.09.2022 189€
180 €
209€
199 €
239€
227 €
199€
189 €
09.09.2022 - 16.09.2022 169 € 179 € 209 € 169 €
16.09.2022 - 23.09.2022 129 € 139 € 159 € 129 €
Превоз

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Ксамил преку Грција:

Скопје (Дрводекор) -Трансфер до Битола 55€ по лице

Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 65€ по лице

Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 55€ по лице

Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Ксамил преку Грција:

Битола (Транскоп) – 55€ по лице

Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) – Трансфер до Битола – 55€

Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 65€ по лице

Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -65€ по лице

Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -65€ по лице

Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

 

Време на поаѓање за АЛБАНИЈА:

Сатници на поаѓање: 00:00 h Скопје (Дрводекор) – трансфер до Битола-

Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) трансфер до Битола-ден претходно 00:45 h

Штип (Нова Пошта ) трансфер до Битола-ден претходно 00.00 h

Дреново ( бензиска пумпа) трансфер до Битола-ден претходно 01.15 h

Прилеп ( Бензиска пумпа Лук Оил На излезот за Скопје) трансфер до Битола 02,00 h

Битола– (спортска сала) 03.00h

Ресен (спроти автобуска станица) Ресен 02:30 h

Охрид– (бензиска Пумпа Лук Оил наизлезот кон Битола) 02.00 h

Струга - (пред Х.Дрим) 01:45