• Бул. Ослободување
 • Лок. 8, 6250 Кичево

VILLA VELISSARIOS (24)

Вила Велирасиос се наоѓа во Врахос на помалку од 40 метри оддалеченост од плажа т.е втор ред. Вилата е изолирана од бука, опкружена е со зеленило, и преполн двор со цвеќиња и дрва.

Велисариос е прав избор за мирен одмор. Користењето на клима уредот не е вклучено во цената и изнесува 6 евра на ден ( се плаќа на лице место ).

Координати: 39.174520845533586, 20.550376710289164

 

Вилата располага со два типа на студиа:

Двокреветни со две единечни легла плус едно легло на расклопување (фотелја), поволно само за дете до 12год.

Трокретени со едно дупло легло и едно единечно легло, за 3 возрасни лица. 

Собите имаат мини кујна, опремена со основни елементи за готвење и јадење, ТВ, сопствен тоалет со туш, и балкон, интернет.

Не е дозволено сместување на повеќе од 3 лица во двокреветните соби - Капацитет (мак. 2 возраси + дете до неполни 12год) 

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА АПАРТМАН ЗА 7 НОЌЕВАЊА

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВРЕДНОСТ ОД 62МКД

Првите три и последните два термина се промо цени, и не следува попуст за рана резервација

12% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.01.2023, СО 30% УПЛАТА ПРИ РЕЗЕРВАЦИЈА, И ДОПЛАТА ДО 100% ДО 04.02.2023

Во табелата има две цени од кои едната е редовна цена, а пониската цена е со моментален попуст!

Датуми1/2+11/3
24.05.2023 - 31.05.2023 99 € 119 €
31.05.2023 - 07.06.2023 159 € 179 €
07.06.2023 - 14.06.2023 199 € 219 €
14.06.2023 - 21.06.2023 249€
219 €
269€
237 €
21.06.2023 - 28.06.2023 269€
237 €
289€
254 €
28.06.2023 - 05.07.2023 299€
263 €
319€
281 €
05.07.2023 - 12.07.2023 379€
334 €
399€
351 €
12.07.2023 - 19.07.2023 379€
334 €
399€
351 €
19.07.2023 - 26.07.2023 379€
334 €
399€
351 €
26.07.2023 - 02.08.2023 439€
386 €
459€
404 €
02.08.2023 - 09.08.2023 439€
386 €
459€
404 €
09.08.2023 - 16.08.2023 439€
386 €
459€
404 €
16.08.2023 - 23.08.2023 359€
316 €
379€
334 €
23.08.2023 - 30.08.2023 339€
298 €
359€
316 €
30.08.2023 - 06.09.2023 259€
228 €
279€
246 €
06.09.2023 - 13.09.2023 209€
184 €
229€
202 €
13.09.2023 - 20.09.2023 149 € 169 €
20.09.2023 - 27.09.2023 119 € 139 €
Превоз

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Врахос:

 • -Скопје (Дрводекор) – 55€ по лице 
 • -Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес -65€ по лице
 • -Велес (бензинска пумпа, Макпетрол на кружен тек) -55€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Врахос:

 • -Битола (спортска сала)-55€ по лице
 • -Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) -Трансфер до Битола -55€
 • -Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола -60€ по лице
 • -Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола -65€ по лице
 • -Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола -60€ по лице

 

Време на поаѓање за Врахос:

 • -01:00 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола
 • -01:45 h Велес (бензинска пумпа, Макпетрол на кружен тек) трансфер до Битола
 • -12:45 h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Битола
 • -02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола
 • -03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил)
 • -04:00 h Битола (Автобуска Станица Транскоп на Перон)
 • -03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола
 • -02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)
 • -02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола
 • -02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

 • *За уплата на два последователни термини одобруваме 10% попуст на вториот термин(овој попуст не е важечки за промо термините)
 • * попустите не може да се комбинираат,
 • *Во студио е дозволено сместување на лица согласнопредвидениот капацитет (број на кревети)
 • *Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус
 • *Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

Сликите кои се објавени на нашата веб-страница се само дел од севкупната понуда-содржина и истите служат за да се добие генерален впечаток за објектот, агенцијата не може и нема да гарантира сместување во прецизно одредена соба од објавените. Нашата веб-страница е од информативен карактер, за сите детали и специфичности, задолжително информирајте се кај нашите вработени.