• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

ВИЛА ДАЈМОНД (24)

Вила Дајмонд се наоѓа во Ксамил на 200 м од плажа и на 500м од центарот на градот. Вилата  располага со двокреветни, трокреветни и четворокреветни студија.

Сите студија располагаат со мини кујна, клима ( вклучена во цената) и Wifi. и  сопствен паркинг.

GPS:39°45’52.2″N 19°59’44.0″E


*Климата е вклучена во цената

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

ЦЕНИТЕ СЕ ПРОМЕНЕТИ НА 24.08.2020

VILLA Diamond-KSAMIL
ЦЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА
Период Ноќевања: 1/2 Студио за 2 лица 1/3 Студио за 3 лица 1/4 Студио за 4 лица
28.08 - 04.09.2020 7 229 239 259
04.09 - 11.09.2020 7 189 210 231
11.09 - 18.09.2020 7 154 175 196
18.09 - 25.09.2020 7 154 175 196
25.09 - 02.10.2020 7 154 175 196

ЦЕНА ЗА СОБА НА ДЕН

ДО 31.08.2020 – ДВОКРЕВЕТНА 30ЕУР / ТРОКРЕВЕТНА 35ЕУР / ЧЕТВОРОКРЕВЕТНА 40ЕУР

ОД 01.09-11.09 – ДВОКРЕВЕТНА 27ЕУР / ТРОКРЕВЕТНА 30ЕУР / ЧЕТВОРОКРЕВЕТНА 33ЕУР

ОД 12.09-25.09- ДВОКРЕВЕТНА 22ЕУР / ТРОКРЕВЕТНА 25ЕУР / ЧЕТВОРОКРЕВЕТНА 28ЕУР

*Опција и за помалку ноќевања  ( за информација за помалку ноќевања обратете се во Меридијан Травел)

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Албанија:

Скопје (Дрводекор)/ Штип (паркинг пред пошта) / Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) -Трансфер до Битола

Скопје-Валона- 45 €

Скопје-Саранда – 55€

Скопје-Ксамил- 55 €

 

Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Албанија:

Битола (Автобуска станица Транскоп на перон) /  Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) –

Битола-Валона- 40 €

Битола-Саранда – 50€

Битола-Ксамил- 50 €

Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Охрид за Албанија:

Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) / Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола

Охрид -Валона- 30 €

Охрид -Саранда – 40€

Охрид -Ксамил- 40 €

Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

Ресен (спроти автобуска станица) – +5€ по лице

Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

 

Време на поаѓање за АЛБАНИЈА :

23:00 h Скопје (Дрводекор) – Трансфер (претходен ден)

23:45h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – Трансфер

23:00h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер

00:30h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол, Дреново) – Трансфер

01:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил) – Трансфер

02:00 h Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон)

02.30h Ресен (спроти автобуска станица)–Трансфер

03:00h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер

03.15h Струга (Хотел Дрим) –Трансфер

Релациите кои се наведени како ТРАНСФЕР се реализираат со патнички возила или комбе

Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус

ВАЖНО : Патувањето за Албанија КСАМИЛ се реализира преку граничен премин КАФАСАН-Струга со што може да се патува со ЛИЧНА КАРТА или ПАСОШ