• Бул. Ослободување
 • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA VAGIA (24)

Вила Вагиа се наоѓа на 50m од плажа. Се наоѓа на почетокот на Амудиа, во мирно опкружување.Вилата се состои од студиа за 2 или 3 лица и апартмани за 4 лица, опремени со сопствена кујна (опремена со основен прибор за готвење) тераса, тоалет, ТВ, клима со доплата од 4еур за студио и 6 еур за апартман (на лице место) студиата се наоѓаат на приземје, од самата соба се излегува на сопствена тераса која гледа кон море. Апартманот се наоѓа на 1-ви спрат и гледа кон море, погоден за 4 лица, составен од две спални од кои во едната е француски спален кревет, а во другата со 2 стандардни кревети, и кујна опремена, тоалет, ТВ, Клима (со доплата од 6 еур на лице место)

(напомена: првите два и последните два термина се промо цени) 

 

Опис на регион

 

Амудиа е мало рибарско место во општина Фанари, областа Епир во Грција. Ова место се наоѓа на брегот на Јонското Море, 9 км југоисточно од Парга и на 6 километри од познатото туристичко место Врахос. Устието на митската река Acheron опеана во Хомеровите поеми се наоѓа во ова рибарско место. Амудиа е мирно место сместено во залив и располага со прекрасна голема плажа со бела песок. Во ова место можете да најдете прекрасни таверни кои служат свежа морска риба уловена од локалните рибари. Исто така местото има кеј за вечерни прошетки, а локалните рибари нудат можност за прошетки со бротчиња низ митската река Acheron. Оваа дестинација ја препорачуваме за мирен фамилијарен одмор.

 

Удобности
 •  Клима
 •  Кујна
 •  Паркинг
 •  TV
 • Цени - Табела
 • Цени по соба
ДатумиDOUBLE2BED ROOM APPTriple room
25.05.2022 - 01.06.2022 69 € 89 € 79 €
01.06.2022 - 08.06.2022 99 € 129 € 109 €
08.06.2022 - 15.06.2022 129 € 169 € 149 €
15.06.2022 - 22.06.2022 169 € 209 € 189 €
22.06.2022 - 29.06.2022 219 € 259 € 229 €
29.06.2022 - 06.07.2022 249 € 299 € 269 €
06.07.2022 - 13.07.2022 289 € 369 € 329 €
13.07.2022 - 20.07.2022 359 € 419 € 379 €
20.07.2022 - 27.07.2022 359 € 419 € 379 €
27.07.2022 - 03.08.2022 359 € 419 € 379 €
03.08.2022 - 10.08.2022 359 € 419 € 379 €
10.08.2022 - 17.08.2022 359 € 419 € 379 €
17.08.2022 - 24.08.2022 339 € 409 € 359 €
24.08.2022 - 31.08.2022 299 € 349 € 309 €
31.08.2022 - 07.09.2022 229 € 259 € 239 €
07.09.2022 - 14.09.2022 189 € 239 € 209 €
14.09.2022 - 21.09.2022 129 € 149 € 139 €
21.09.2022 - 28.09.2022 89 € 119 € 99 €
Превоз

 

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Амудиа чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Јонско:

 • Скопје (Дрводекор) – 55€ по лице 
 • Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес -65€ по лице
 • Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) -55€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Јонско:

 • Битола (Транскоп на перон )-50€ по лице
 • Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) -Трансфер до Битола -50€
 • Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола -55€ по лице
 • Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола -65€ по лице
 • Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола -55€ по лице

– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена
– Деца до 1,99 години бесплатно ( не користи седиште )

 

Агенцијата го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70% или поскапување на годривото

 

Време на поаѓање за Амудиа:

 • 01:00 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола
 • 01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) трансфер до Битола
 • 12:45 h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Битола
 • 02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола
 • 03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил)
 • 04:00 h Битола (Автобуска Станица Транскоп на Перон)
 • 03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола
 • 02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)
 • 02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола
 • 02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)