VILA HRISTOS (81)

Вила HRISTOS се наоѓа во центарот на Сивири, на најатрактивна локација, непосредно пред плажата. Располага со двокреветни соби и четворокреветни апартмани, ориентирани кон југозапад, и од терасите ќе уживате во прекрасното зајдисонце. Сите студија и апартмани се опремени со кујна, опремена со основен прибор за јадење, купатило, ТВ и клима чие користење е бесплатно. Промената на постелнината е еднаш во текот на престојот. Вилата има WI-FI за чија конекција агенцијата не може да одговара.

 

ТЕРМИН ОД:

НОЌИ

HRISTOS         1/2 studio

HRISTOS         1/3 studio

HRISTOS       1/4 app

27.05

7

120

140

150

03.06

7

140

160

190

10.06

7

180

200

260

17.06

7

240

260

320

24.06

7

275

300

350

01.07

7

310

340

390

08.07

7

330

370

470

15.07

7

330

370

470

22.07

7

330

370

470

29.07

7

330

370

470

05.08

7

330

370

470

12.08

7

330

370

470

19.08

7

310

340

430

26.08

7

260

270

340

02.09

7

180

200

240

09.09

7

130

150

170

16.09

7

110

130

150

23.09

7

80

100

120

 Попусти за рана уплата:

 • Попустот за рана уплата од 10% важи до 01.03.2023;
 • За резервација е потребен минимум 50 евра неповратен аванс, остатокот од сумата треба да биде доплатен најдоцна до 15.03.2023;

  НАПОМЕНА:
  - Цените се дадени по соба за 7 ноќевања;
  - Во собите е дозволено сместување на лица согласно со 
  бројот на легла, односно исклучиво на лицата кои се 
  наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на 
  сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата 
  или локалниот партнер на истата го задржуваат правото 
  да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот 
  или за истите да побараат соодветен финансиски 
  надомест. Единствено, над бројот на кревети е 
  дозволено сместување на едно дете до 5,99 години. (не 
  користи легло);
  - Сместувањето во студијата е во 14:00 (по локално време);
  - Напуштање на студијата е во 09:00 (по локално време);
  - За хигиената во студијата во текот на целиот престој се грижат гостите;
  - За резервација, задолжителна уплата од 30% аванс,во спротивно резервацијата е неважечка;
  - Доколку се уплатат два или повеќе аранжмани , одобруваме 5% попуст;
  - Доплата на целосната сума на аранжманот минимум 10 дена пред поаѓање;
  - Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот);


  ПРЕВОЗ:
  * Превозот ги симнува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус,
  * Кога патникот уплаќа превоз, тоа значи дека има обезбедено седиште во превозното средство, а доколку 
  сака да резервира одредено седиште, тоа може да го направи со доплата од 10 еур. по лице. Првиот ред на 
  седишта е резервиран за персоналот.
  ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ Скопје-Халкидики-Скопје:
  * 45 € возрасни
  * 35 € деца од 2 - 12 години
  * БЕСПЛАТНО за деца до 2 години (не користи седиште)