КАНАЛИ

VILA LAZOS (5)

КАНАЛИ – Убаво место помеѓу Парга и Превеза, а на 40 км од Лефкада, на брегот на Јонско море, со тиркизно плава вода, долга песочна плажа,кафе – барови, ресторани и таверни…Прекрасната песочна плажа, близината до Парга,Лефкада и Превеза, Канали  го прави  вистинско место за прекрасен одмор на туристите.

ВИЛА ЛАЗОС – на околу 90 м. од плажа.Располага со:1/2(еден дупли кревет и 1/3 (еден деупли и еден поединечен кревет)студио;1/3+2 аппартман (спална соба со 1 дупли + еден поединечен кревет,и дневна соба со 2 кревети-за деца, опремена кујна, ТВЦ , тв, WI–FI ; и 1/3+2 аппартман,во кој во спалната соба има 1 дупли кревет + поединечен кревет и дневна со 2 кревети на спрат-за 2 деца,опремена кујна,ТВЦ, тв, WI-FI, тераси;  и 1 дуплекс апартман на приземје 1/2+1/2+2, погоден за 2 фамилии со 2 спални-една спална со француски,а другата спална со два одвоени кревети ,плус голема кујна со дневна, каде има можност за спиење на 2 лица.Климата не е вклучена во цената-доплата на лице место(3 еур за соба,6 еур за дуплекс апартман).

ПЕРИОД

Ноќ 1/2
стд
1/3
апп
1/2+2 апп 1/3+2 апп

1/2+1/2+2
дуплекс

02.06-09.06

7 90 100 110 120

140

09.06-16.06

7 140 150 160 170

200

16.06-23.06

7 180 200 220 240

300

23.06-30.06

7 240 260 280 300

380

30.06-07.07

7 260 280 300 320

400

07.07-14.07

7 280 300 320 340

440

14.07-21.07

7 300 320 340 360

480

21.07-28.07

7 320 340 360 380

490

28.07-04.08

7 320 340 360 380

490

04.08-11.08

7 320 340 360 380

490

11.08-18.08

7 320 340 360 380

490

18.08-25.08

7 310 330 350 370

490

25.08-01.09

7 290 310 330 350

450

01.09-08.09

7 240 260 280 300

380

08.09-15.09

7 180 200 220 240

300

15.09-22.09

7 140 150 160    170

200

22.09-29.09

7 90 100 110 120

140


Доплата за туристичка такса 1,5 €-по соба на ден,3 €- дуплекс  на ден (во агенција).

Цените се изразени во евра (1евро=62 ден.) за наем на апартмани и дуплекси за 7 ноќи.

Автобуски превоз: Во 05:00  ч Прилеп – Канали ; 14.00 Канали – Прилеп.

Цена за превоз: 2900 ден повратнен билет, за деца до 14 год 2200 ден.

Напомена: Задолжително патничко здравствено осигурување – без франшиза до 65 год. – 300 ден, од 65 до 79 год. – 500 ден. Менување на чаршави во собите во сите вили е на секои 4 дена. Собите се напуштаат во 9:00 ч, а сместувањето во 14:00 ч по локално време. Можност за плаќање на 3 рати + 5 % од цената.

 

Останати услови :

 • Патниците се должни  1 ден пред поаѓање да се информираат во агенција во врска со патувањето.
 • Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 10-15 минути пред поаѓањето.
 • Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира превозното средство
 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти
 • Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.
 • Деца до 2 години бесплатно, без седиште
 • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.
 • Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
 • При сместувањето, ако гостите забележат некој недостаток, или дел од инвентарот да е оштетен, должни се да ги известат сопствениците на објектот,или лицето кое ги сместува, за да не дојде до плаќање на веќе оштетен инвентар.
 • Агенцијата организатор не може да ја гарантира брзината ниту достапноста на интернетот во објектите каде што е наведен интернетот  како бесплатна услуга.
 • Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во т.а. и на самата агенција.
 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.

Локација:

KANALI  LAZOS IOANNIS

Odo Zaloggou, Kanali 481 00 POST CODE, Preveza, Greece

Координати: 39.068306, 20.690722