• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

ПОЛИХРОНО

Вила Алекс Лукс ( 24 )

Опис на вила

 

Вила Алекс Лукс е ново изградена вила 2022, истата се наоѓа во Полхроно, на 30м одалеченост од плажа, истата располага со едноспални апартмани за 4 лица или за 6 лица. Апартманите се целосно опремени со кујнски прибор за готвење, маса и столчиња на тераса за седење, ТВ. Апартманите за 6 лица се лоцирани сите на приземје, а апартманите за 4 лица на прв или втор спрат. 

Клима и wi-fi е вклученo во цена, и вилата располага со паркинг за определен број на коли, и расположливост. 

Четворо креветните апартмани се состојат од 2 простории (спална соба со дупло легло + дневен престој каде е и кујната со софа на отварање за 2 лица) 

Апартманите за 5+1 лица се состојат од 2 простории (спална соба со дупло легло и креветчиња на спрат + дневен престој каде е и кујната со софа на отварање за 2 лица)

Координати: 40.017528, 23.528434

Цените се изразени за НАЕМ на апартман за 7 ноќевања 

Цените се изразени во еур, плаќање исклучиво во денарска противвредност од 61,8мкд 

(напомена: овие цени се валидни за резервации направени со 26.05.2022, од 27.05.2022 ќе бидат објавени редовните цени) 

Првите два и последниот термин се промо цени, и не подложат на попуст за рана резервација

 

Удобности
  •  Клима
  •  Кујна
  •  TV
  •  Паркинг
  • WI-FI
  • Цени - Табела
  • Цени по соба
Датуми1/5+1 app1/4 Apartman
22.05.2022 - 29.05.2022 209 € 199 €
29.05.2022 - 05.06.2022 249 € 229 €
05.06.2022 - 12.06.2022 359 € 329 €
12.06.2022 - 19.06.2022 449 € 419 €
19.06.2022 - 26.06.2022 509 € 469 €
26.06.2022 - 03.07.2022 589 € 539 €
03.07.2022 - 10.07.2022 659 € 629 €
10.07.2022 - 17.07.2022 659 € 629 €
17.07.2022 - 24.07.2022 659 € 629 €
24.07.2022 - 31.07.2022 659 € 629 €
31.07.2022 - 07.08.2022 659 € 629 €
07.08.2022 - 14.08.2022 659 € 629 €
14.08.2022 - 21.08.2022 629 € 599 €
21.08.2022 - 28.08.2022 569 € 539 €
28.08.2022 - 04.09.2022 519 € 459 €
04.09.2022 - 11.09.2022 419 € 379 €
11.09.2022 - 18.09.2022 359 € 329 €
18.09.2022 - 25.09.2022 199 € 219 €
Превоз

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики 

  • Скопје (Дрводекор) – 40еур по лице
  • Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 50еур по лице
  • Неготино (бензинска пумпа, Неготино) –40еур по лице
  • Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 40еур по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

  • Битола -(Спортска сала) – 40еур по лице
  • Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола –40еур по лице
  • Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола –45еур по лице
  • Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола – 55еур
  • Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 45еур по лице
  • Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 45еур по лице

Агенцијата го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во  во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%  , или промена на цената на горивото

 

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ СКОПЈЕ-ХАЛКИДИКИ:

  • -3:40 Штип (паркинг пред пошта) Трасфер до Велес
  • -4:00 Скопје (Дрводекор)
  • -4:30 Велес (БП мотел Македонија)
  • -5:00 Неготино (БП Неготино)
  • -6:00 Граничен премин ( БП Шимов)

 

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ ОД БИТОЛА-ХАЛКИДИКИ

  • -4:00 Битола (Автобуска Станица Транскоп-на перон)
  • -3:15 Прилеп (БП Салида) Трансфер до Битола
  • -2:15 Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола
  • -2:15 Кичево ( БП Пуцко Петрол) Трансфер од Битола
  • -2:30 Охрид (БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола
  • -3:15 Ресен (спроти автобуска станица) – Трасфер до Битола

ПОАЃАЊЕ ОД ГРЦИЈА:

  • 15:00 локално време (14:00 Мак. време) Калитеа
  • 14:45 локално време (14:00 Мак. време) Полихроно
  • 14:30 локално време (13:30 Мак. време ) Ханиоти
  • 14:15 локално време (13:15 Мак. време) Пефкохори

 

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето

Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.