• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA KATERINA LUX (66)

 

Вила Катерина лукс е лоцирана во центарот на Неа Флогита, во близина на вилите Марија и Корфу,веднаш позади најголемата слаткарноца SWEET BEACH на околу 70 м. од плажата. Располага со 1/5 дуплекс ,со две спални и простран дневен престој , модерно дизајниран, со комплетно опремена кујна, WC, клима (вклучена во цената), пространи тераси wi-fi -(вклучена во цената)


Цени за термини по типови простории и услуги

Термини

1/5ДУПЛЕКС

Бр. ноќевања

23/05/2020 - 30/05/2020

Промо 90.00€ 

7*

30/05/2020 - 06/06/2020

179.00€ 

7*

06/06/2020 - 13/06/2020

199.00€ 

7*

13/06/2020 - 20/06/2020

219.00€ 

7*

20/06/2020 - 27/06/2020

249.00€ 

7*

27/06/2020 - 04/07/2020

499.00€ 

7

04/07/2020 - 11/07/2020

569.00€ 

7

11/07/2020 - 18/07/2020

599.00€ 

7

18/07/2020 - 25/07/2020

599.00€ 

7

25/07/2020 - 01/08/2020

599.00€ 

7

01/08/2020 - 08/08/2020

599.00€ 

7

08/08/2020 - 15/08/2020

599.00€ 

7

15/08/2020 - 22/08/2020

599.00€ 

7

22/08/2020 - 29/08/2020

569.00€ 

7

29/08/2020 - 05/09/2020

219.00€ 

7*

05/09/2020 - 12/09/2020

199.00€ 

7*

12/09/2020 - 19/09/2020

179.00€ 

7*

19/09/2020 - 26/09/2020

159.00€ 

7

Услови под кои важи аранжманот 

Цените во табелите се објавени во евра, плаќањето на аранжманот е исклучиво во денари, по курс 1 евро = 62 денари. 

Цените СО * се однесуваат за 7 ноќевања по лице со вклучен превоз, за минимум две лица (3-то , 4-то  и 5-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз доколку користат).

За аранжманите за 7 ноќи/8 дена со *, при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице (освен за првиот ПРОМО термин ); 

Цените без * се однесуваат за наем на дуплекс за 7 ноќевања

Цените со ознака ПРОМО се цени по лице според соодветниот капацитет

Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и НE важат за ПРОМО цените

За уплата на два последователни термини (еден по друг),одобруваме 10% попуст на вториот термин

Доплата на туристичка такса -1€ на дуплекс од ноќ (се плаќа во самиот објект при сместување)

Користењето на клима-уред, WI-FI интернет -БЕСПЛАТНО .

 

Агенцијата организира превоз со придружник-пратител на групата, до место кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусот а цената за истиот изнесува:

 

За возрасни 2.170 мкд. (35 евра)

За деца до 12 години 1.550 мкд. (25 евра) 

Деца до 2 години бесплатно, без седиште

Термините во табелите се денови на започнување и на завршување на аранжманот.

За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот.

Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот. Ненавременото напуштање на собите може да биде причина за нарушување на одморот и комодитетот на клиентите кои треба да влезат во студијата/ апартманите во следниот термин.

За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.

Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.

Единствено е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години над бројот на кревети во секое студио или апартман 

Сликите кои се објавени на нашата веб-страница се само дел од севкупната понуда-содржина и истите служат за да се добие генерален впечаток за објектот, агенцијата не може и нема да гарантира сместување во прецизно одредена соба од објавените. Нашата веб-страница е од информативен карактер, за сите детали и специфичности, задолжително информирајте се кај нашите вработени

Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.

Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци. Користењето на клима-уред, интернет е вклучено во цената .

Т.А. „Меридијан“ не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда.

Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.

Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во т.а. „Меридијан“ и на самата агенција. 

 

За овој аранжман важат Општите услови за патување на агенциите членки на СКТМ чиј член и еден од основачите е т.а. „Меридијан“.