• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA TUNDE (5)

Вила ТУНДЕ се наоѓа на 130 – 140 м од плажа, располага со 1/2, 1/3 и 1/4 студија(со по два дупли кревети или 1 дупли и два поединечни кревети), опремени со: кујна, ТВ, купатило, тераса, WI-FI, клима уред – вклучена во цената.
Агенцијата не може да ја гарантира брзината ниту достапноста на интернетот во објектите каде што е наведен интернетот како бесплатна услуга.

 

НЕА ВРАСНА СТУДИЈА
ТУНДЕ
ПЕРИОД НОЌИ 1/2 1/3 1/4
03.06-11.06 8 65 75 85
11.06-19.06 8 115 125 135
19.06-27.06 8 175 185 195
27.06-05.07 8 235 245 255
05.07-13.07 8 255 265 275
13.07-21.07 8 265 275 285
21.07-29.07 8 285 295 305
29.07-06.08 8 295 305 315
06.08-14.08 8 295 305 315
14.08-22.08 8 285 295 305
22.08-30.08 8 265 275 285
30.08-07.09 8 195 205 215
07.09-15.09 8 155 165 175
15.09-23.09 8 85 95 105

Доплата за туристичка такса 0,5 € – 1 € по соба на ден (во агенција).
Цените се изразени во евра за наем на студио и аппартман за 8 ноќевања.
Автобуски превоз: Прилеп 05:00, Кавадарци 06:00 ч.
Враќање: Неа Врасна 13:00 по локално време.
Цена за превоз: 1600 ден (26 €) – повратен билет.
За деца до 14 год. 1000 ден. (16,5 €).
Напомена: Задолжително патничко здравствено осигурување 
За хигиената во студијата за време на престојот се грижат самите клиенти.
Собите се напуштаат во 9:00 ч, а сместувањето во 13:00 ч по локално време.
Плаќањето е во денарска противредност (1 € = 61.8 ден.).

 

ИНФОРМАЦИИ ЗА ВЛЕЗ ВО ГРЦИЈА

Според актуелните COVID-19 мерки за влез во Грција од 01.06.2021, задолжително е следново:

  • Сите патници задолжително да имаат Биометриски пасош со валидност од најмалку 3 месеци од денот на влез во Грција
  • При влез во Грција, сите патници ќе треба да се приложат негативен ,, PCR Тест,, направен во последните 72 часа пред влез во земјата. Овие мерки не важат за бебиња и за деца на возраст до најмногу 4,99 години. Овие мерки не важат за оние лица кои ќе приложат официјален документ дека се вакцинирале најмалку 14 дена пред влез во земјата, или ќе приложат официјален документ дека во последните 9 месеци ја прележале болеста.
  • Секој што влегува во Грција мора да пополни ,,Формулар за влез,, PLF формулар, односно да се регистрира на следниот линк: https://travel.gov.gr не покасно од 23:59 пред влегување во Грција и откако на крајот од регистрацијата ќе добие ХЕС код, потребно е да го сочува во печатена форма.

6th Paraliaki 14, Volvi 570 21, Greece , POSTCODES 570 21

Координати: 40.711102, 23.701487