• Бул. Ослободување
 • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA TUNDE (5)

НЕА ВРАСНА е едно од најпопуларните туристички места во Грција, со прекрасна песочна плажа,нуди можност за релаксиран летен одмор.На неколку километри од Неа Врасна се наоѓаат Аспровалта и Ставрос,со што оваа дестинација e меѓу најбараните.

  Вила ТУНДЕ на 130 – 140 м од плажа 1/2, 1/3 и 1/4 студија(со по два дупли кревети или 1 дупли и два поединечни кревети), опремени со: кујна, ТВ, купатило, тераса, WI-FI, клима уред – вклучена во цената.


НЕА ВРАСНА СТУДИЈА
ТУНДЕ
ПЕРИОД НОЌИ 1/2 1/3 1/4
03.06-10.06 7 70 75 80
10.06-17.06 7 100 110 120
17.06-24.06 7 150 160 170
24.06-01.07 7 170 180 190
01.07-08.07 7 200 210 220
08.07-15.07 7 220 230 240
15.07-22.07 7 250 260 270
22.07-29.07 7 260 270 280
29.07-05.08 7 260 270 280
05.08-12.08 7 260 270 280
12.08-19.08 7 250 260 270
19.08-26.08 7 220 230 240
26.08-02.09 7 200 210 220
02.09-09.09 7 150 160 170
09.09-16.09 7 130 140 150
16.09-23.09 7 90 95 100
23.09-30.09 7 70 75 80

Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (во агенција).

Цените се изразени во евра за наем на студио и аппартман за 7 ноќевања.

Автобуски превоз: Прилеп 05:00, Кавадарци 06:00 ч.

Враќање: Неа Врасна 13:00 по локално време.

Цена за превоз: 1800 ден (29 €) – повратен билет.

За деца до 14 год. 1250 ден. (20 €).

Напомена: Задолжително патничко здравствено осигурување – без франшиза

Собите се напуштаат во 9:00 ч, а сместувањето  во 14:00 ч по локално време.

Плаќањето е во денарска противредност (1 € = 62 ден.).

                                                                                     

Останати услови :

 • Патниците се должни  1 ден пред поаѓање да се информираат во агенција во врска со патувањето.
 • Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 10-15 минути пред поаѓањето.
 • Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира превозното средство
 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти
 • Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.
 • Деца до 2 години бесплатно, без седиште
 • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.
 • Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
 • При сместувањето, ако гостите забележат некој недостаток, или дел од инвентарот да е оштетен, должни се да ги известат сопствениците на објектот,или лицето кое ги сместува, за да не дојде до плаќање на веќе оштетен инвентар.
 • Агенцијата организатор не може да ја гарантира брзината ниту достапноста на интернетот во објектите каде што е наведен интернетот  како бесплатна услуга.
 • Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на самата агенција.
 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.

NEA VRASNA VILA TUNDE

6th Paraliaki 14, Volvi 570 21, Greece , POSTCODES 570 21

Координати: 40.711102, 23.701487