Villa Hristos ( 15 )

Вила ХРИСТОС - се наоѓа на 250 метри од плажа во мирно опкружување. Вилата располага со трокреветни апартмани и четирикреветни дуплекс апартмани, сите со балкон, комплетно опремена кујна, бања, ТВ, Wi-Fi, клима (со доплата) 
Опис на апартманите: 1/3 апартман (лоцирани на 1 и 2 кат), две простории: кујна и спална со 3 единечни кревети или брачен и единечен кревет и од каде се излегува на балкон.  1/4 дуплекс апартман (лоцирани на 1 и 2 кат), 3 простории, две спални со по два единечни кревети, од едната сплана се излегува на балкон и дневен пресој каде има софа на извлекуванје, кујна и излез на балкон.

21.05-28.05- 89е
28.05-04.06- 99е

Понудата е по лице со вклучен автобуски превоз за 7 ноќевања.
Трето и четврто лице ГРАТИС. Плаќаат само превоз.

 

 

 ПОПУСТ  - 10%  за комплетни уплати до 20.05.2023

 

 ЦЕНИТЕ во табелата се однесуваат за наем на студио / апартман за 7 ноќевања

ТЕРМИН

НАЕМ

1/3 апп

1/4 дуплекс

21.05

7 ноќи

150 €

200

28.05

7 ноќи

200 €

240 €

04.06

7 ноќи

230 €

290

11.06

7 ноќи

310 €

370 €

18.06

7 ноќи

350 €

440 €

25.06

7 ноќи

360 €

460 €

02.07

7 ноќи

390 €

480 €

09.07

7 ноќи

430 €

520 €

16.07

7 ноќи

470 €

590

23.07

7 ноќи

470 €

590

30.07

7 ноќи

470 €

590

06.08

7 ноќи

470 €

590

13.08

7 ноќи

470 €

590

20.08

7 ноќи

430 €

520

27.08

7 ноќи

360 €

480 €

03.09

7 ноќи

330 €

370 €

10.09

7 ноќи

240 €

290 €

17.09

7 ноќи

180 €

240 €

24.09

7 ноќи

150 €

200 €

 


НАПОМЕНИ:

ЦЕНИТЕ во табелата се дадени за наем на студио или апартман за 7 ноќевања.

Доплата за туристичка такса 0,50 евра по студио/апартман на ден, се плаќа во објектот.

Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1 евро = 62,00 мкд). 

За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин. Попустот важи само на редовни цени.

Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената.

Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник немаат право на надомест на средства за разликата во цена.

Попустите НЕ можe да се комбинираат меѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира.

Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупниот износ на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши 10 дена пред поаѓање. Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки.

Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над  дозволениот број, може, на  дополнително барање да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со двајца возрасни.

Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патувањето.

Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот.

Превземање на собите е по 14 часот - локално време, а напуштање на истите е до 09:00 часот.

По завршување на вашето летување должни сте да го оставите студиото/апартманот во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

Во цената на аранжманот каде што е вклучено  користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.

Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој.

Секој патник  има  обврска и е задолжен да води грижа за важноста и исправноста на патните исправи, поради кои НЕ можe да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата.

Цена за превоз:

Превоз за возрасен 45€ / Еден правец 35€

деца до 12 години 35 € / Еден правец 30 €

Дете до 2 години (без седиште) – бесплатно

 

Датумот во табелата е термин на тргнување, состанок на група половина час пред наведеното време. Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање. Патникот е должен минмум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање  да се информира за потврда за времето и местото на поаѓање.