• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

Вила Ilaktida (64)

Нов модерен објект лоциран во централниот дел на Торони блиску до сите градски содржини, на 100м од плажа.

Вилата располага со прекрасно уреден двор, сопствен паркинг и скара. Во понуда се трокреветни студија со еден голем брачен и еден едиченен кревет,  кујна со фрижидер, решо и прибор согласно капацитетот на собата, тоалет со туш, балкон, ТВ (рамен екран), клима (бесплатно), Wi-Fi интернет (бесплатно)

Одличен избор за сите кои бараат модерно сместување покрај прекрасна песочна плажа. Вилата Илактида е една од најпродаваните и најбараните во Торони.

 

Локација/ Кординати: 39.9850594,23.9041031

 

Поаѓање

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТЕМВРИ

Наем

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

Термин

13

20

27

4

11

18

25

1

8

15

22

29

5

12

19

26

STD(1/2+1)

329 

379 

406 

420 

449 

489 

519 

529 

529 

529 

529 

499 

369 

319 

230 

159  

 

Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.

Цените се дадени за наем на студио без превоз за 7 ноќи/8 дена.

 

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА:

* Сместување во Студио 7 ноќи

 

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ ВКЛУЧУВА:

* Превоз до избраниот објект во Грција.

* Задолжително патничко осигурување.

* Останати индивидуални трошоци, факултативни екскурзии, дополнителни оброци….

* Турситичка Такса 0,50 центи по соба од ноќ

* ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА ПЦР ТЕСТ. 

* ПЦР тест за Ковид 19 – 900 денари (можност за резервација, закажување термин и уплата во агенција)

 

НАПОМЕНИ:

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

– Во соба, дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со двајца возрасни

– Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, истите се напуштаат до 10:00 (локално време), а сместувањето е после 14:00 часот (локално време);

– Хигиената во објектот за време престојот ја одржуваат самите гости;

– Превоз од  Скопје / Велес / Неготино / Смоквице / Гевгелија;

– Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот на сместување.

– Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.

– Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти.

 

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

– За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин;

– Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);