• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA ANGELOS 9 nokji (40)

 

 


Локација: Во центарот на Калитеа, 5 мин. од плажа.
Сместување: Четирикреветни и двокреветни апартмани на високо приземје и на прв кат.
Опременост: Четирикреветен АПП – комплетно опремeна одделна кујна, две спални соби со по (два единечни кревети),ТВ,бања и тераса.
Двокреветниот АПП- два единечни кревета, одделна кујна,бања, ТВ и тераса.
Двокреветна соба – два единечни кревета, голема тераса,ТВ, бања, мал фрижидер и без опремена кујна. Клима уредот во сите капацитети е вклучен во цената .

ПРВИТЕ ДВЕ СМЕНИ  СЕ СО ПРЕСМЕТАН ПОПУСТ  И  НЕ  СЕ ОДБИВА ЗА СОПСТВЕН ПРЕВОЗ!

ПОПУСТОТ ЗА РАНА УПЛАТА НЕ ВАЖИ ЗА ПРОМО ЦЕНИТЕ!


ВОНСЕЗОНСКИ ЦЕНИ  / 7ноќи /

Период  Бр.на ноќи  1/2 соба без кујна 1/2 АПП 1/4 АПП дуплекс
24.05 – 31.05 7* 39 € промо 49 €  промо 69 € промо
31.05 – 07.06  7*  49 € промо 69 € промо 89 € промо
07.06 – 14.06  7*  79  € 99 €  149 €
14.06 – 21.06  7*  99  € 129 € 16 
21.06 – 28.06 7* 119   149   199  
28.06 –  05.07  7*  139   179 €  229  
23.08 – 30.08  7*  119 € 149 € 209 €
30.08 – 06.09  7*  109 € 129 € 179 €
06.09 – 13.09  7*  79 € 109 € 149 €
13.09 – 20.09 7* 59 € 79 € 119 €
20.09 – 27.09 7* 49 € 59 € 89 €

СЕЗОНСКИ ЦЕНИ  / 9ноќи /

Период Бр.на ноќи 1/2 соба без кујна 1/2 АПП 1/4 АПП дуплекс
28.06 – 07.07  9  329€ 389 € 469€
07.07 – 16.07  9  359€ 419 € 499€
16.07 – 25.07  9  389€ 469 € 539€
25.07 – 03.08  9  389€ 469 € 539€
03.08 – 12.08.  9  389€ 469 €  539€
12.08 – 21.08  9  389€ 469 €  539€
21.08 – 30.08  9  369€ 449 € 519€

СЕЗОНСКИ ЦЕНИ  / 7 ноќи /

Период Бр.на ноќи 1/2 соба без кујна 1/2  АПП 1/4 АПП дуплекс
05.07 – 12.07  7  239   299   389  
12.07 – 19.07  7 279 € 329  419 
19.07 – 26.07 7 30 369  479 
26.07 – 02.08 7 309 € 369 € 479 
02.08 – 09.08 7 30 369  479 
09.08 – 16.08 7 30 369 € 479 €
16.08 – 23.08 7 299  349 € 459 €

ВОНСЕЗОНСКИТЕ ЦЕНИ се дадени по лице за 7*ноќевања со вклучен превоз, трето и четврто лице доплаќаат за превоз

Доколку се користи сопствен превоз  (7*), цените се намалуваат за 10€ по лице.

Доколку се уплатат два или повеќе аранжмани , одобруваме 7% попуст.

Попустот за рана уплата не се комбинира со попустот за уплатени два или повеќе аранжмани.


СЕЗОНСКИТЕ ЦЕНИ  се дадени за наем на апартман  (7,9) , превозот се доплаќа.

Превозот чини:  35 € за возрасни ,

                               25 € за деца од 2 до 12 години, 

                                Деца до 2 години бесплатно


Тргнување од Скопје: 06:00ч. на Дрводекор. Враќање од Халкидики во 14.00 ч. локал. време

Превозот Ве остава до  најблиската локација на вилата,  каде може да застане и да се паркира

Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот).

НАПОМЕНА:
- Во апартманите е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет(број на кревети), преку дозволениот капацитет може да се смести максимум еднодете до 4,99 години;
- Сместувањето во апартманите е во 14:00 (по локално време);
- Напуштање на апартманите е во 09:00 (по локално време);
- Секоја направена штета се плаќа на лице место;
- За хигиената во апартманите во текот на целиот престој се грижат гостите;
- Попустот за рана уплата важи само за плаќање во готово и за целосна уплата.
- За уплата на аранжман преку синдикатите со кои имаме склучено договор заплаќање на рати попустот за време на попустите за рана уплата е фиксен 10%.
- За резервација, задолжителна уплата од 30% аванс,во спротивно резервацијата еневажечка;
- Доплата на целосната сума на аранжманот минимум 15 дена пред поаѓање;
- Задолжително патничко осигурување.
- Цените се изразени во EUR во денарска противвредност 1€ = 62,оо ден.