VILA KIERION (18)

ВИЛА “КИЕРИОН СТУДИО“  100 МЕТРИ ОД ПЛАЖА

МОРЕ – ПЛАНИНА – БОРОВА ШУМА 

Најсеверниот остров на грчкиот архипелаг.На оддалеченост од 400км. и 30 мин.возење со траект се пристигнува на островот Тасос.Зелен остров комбинација на море и планина со чисти песочни плажи и тиркизна сина боја на морето.Изобилува со борова шума и мирис на медовина,природни сенки и планински возвишенија.Ипсарион со 1.204мнв е планината која гордо извишена стои над плажата Скала Потамиа и Голден бич.Во должина од 3км.се простира плажата на Скала Потамиа и Голден Бич споени во една плажа , означени со плаво знаменце за чистота и квалитет.Кога сонцето ќе го достигне зенитот на својот одсјај , плажата асоцира на злато.

Вилата КЕРИОН СТУДИО е лоцирана во местото Скала Потамиа на 100 метри од плажа.Излегува на познатата плажа Голден бич или златна плажа која е воедно најголемата плажа на островот.Во непосредна близина на вилата имате супермаркети,многу таверни , сувенирници  ……..
Вилата располага со четирикреветни апартмани убаво опремени ……

 

10% ПОПУСТ ЗА УПЛАТА НА 50% ОД ЦЕНАТА ДО 11.12.2023

12% ПОПУСТ ЗА УПЛАТА НА 100% ОД ЦЕНАТА ДО 11.12.2023


КОРИСТЕЊЕ НА  WI – FI   ( БЕСПЛАТНО)

Доплата за користење на клима уред 7 € од ноќ од соба

ЦЕНОВНИК ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌИ

ЗА РАНО ЗАРЕЗЕРВИРАЊЕ(EB) СЕ УПЛАТУВА АВАНС 50% ОД ВРЕДНОСТА НА АРАНЖМАНОТ ДОДЕКА ТРАЕ АКЦИЈАТА.ОСТАТОКОТ ОД 50% 21 ДЕН ПРЕД ПОАЃАЊЕ.

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌИ

 

ДОПЛАТА ЗА  ПРЕВОЗ НА РЕЛАЦИЈА:

  • 60 € за возрасни – повратна карта
  • 45€ за деца до 12 години – повратна карта;
  • 45 € за возрасни или деца – карта во еден правец;

 

ДОПЛАТА ЗА БРОДСКА КАРТА :

  • 20€ за возрасни – повратна карта;
  • 15 € за дете од 02 – 12 години – повратна карта;

 

*Поаѓање од Штип пред Нова пошта во 02:00 часот;

*Поаѓање од Скопје на паркингот спортска сала Борис Трајковски во 02:00 часот


ОПИС НА СОБИТЕ

Студио бр.4(високо приземје)

(1/2)

Студиото се наоѓа на високо приземје.Има еден дупол кревет,клима уред, кујната која е комплетно опремена со кујнски инвентар,мал фрижидер,шпорет со две рингли ,аспиратор, Овде има плакар за алишта и клима уред.Од кујната се излегува на тераса со страничен поглед кон море и убав двор полн со зеленило. Студиото располага со стандардно купатило и WC.

Студио бр.5(прв кат)

(1/3)

Студиото се наоѓа на прв спрат.Има еден дупол кревет и еден поединечен кревет,клима уред, кујната која е комплетно опремена со кујнски инвентар,мал фрижидер,шпорет со две рингли ,аспиратор, Овде има плакар за алишта и клима уред.Од кујната се излегува на тераса со поглед во убав двор полн со зеленило и поглед кон море. Студиото располага со стандардно купатило и WC.

Студио бр.8(прв кат)

(1/3)

Студиото се наоѓа на втор спрат.Има еден дупол кревет и еден поединечен кревет кој се извлекува од под дуплиот ,клима уред, кујната која е комплетно опремена со кујнски инвентар,мал фрижидер,шпорет со две рингли ,аспиратор, Овде има плакар за алишта и клима уред.Од кујната се излегува на тераса со поглед во убав двор полн со зеленило и поглед кон море. Студиото располага со стандардно купатило и WC.


 
Напомени

Места на поаѓање

  • Поаѓање од Штип пред Нова пошта во 02:00 часот;
  • Поаѓање од Скопје на паркингот спортска сала Борис Трајковски во 02:00 часот

Локација

GPS координати: 40.708525, 24.757039 40°42’30.7″N 24°45’25.3″E