VILA SAVVIDIS (14)

Бесплатно сместување за 3-то лице во Студио

  

Вила “SAVVIDIS” е една од ретките луксузни вили во Паралиа, лоцирана на само 20m од прекрасната песочна плажа во центарот на Паралиа и на околу 100м од Црквата. Располага со 1/2 (брачен кревет) и 1/2+1 студија (спална и фотеља на спуштање) на I кат. Студиата се луксузно опремени со: кујна (со комплетен прибор за онолку лица према број на легла + аспиратор, фрижидер...), тоалет (туш кабина, фен), балкон (масичка со столчиња), (клима - вклучена во цената), ТВ – LCD, гардеробер (закачалки и сушара). Вилата располага со ЛИФТ и Wi-Fi интернет, кој Медитеран им го нуди бесплатно на своите гости.

 

Early Booking - Leto 2024

10% попуст за целосна уплата до 01.02.24 | 5% попуст за целосна уплата до 01.04.24

"SAVVIDIS"
Паралиа
термин  МАЈ ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТЕМВРИ
26 02  09 16 23 30 07 14 21 28 04 11 18 25 01 08  15 
бр. ноќи  7 7 7 7 7 7 *
7 * 7 *
7 * 7 *
7 * 7 * 7 7 7 7 7
1/2 студио
115  145 165 195 225 405 445 485
485 485
485 485 245 225 195 155 125
1/2+1 студио
125  165 185 215 245 445 485 505 505 505 505 505 275 255 225 185 145
 опис на ценовникот цени по лице со превоз      цени за наем на цело студио без превоз цени по лице со превоз       

 •  НАПОМЕНА
 • -  Цените се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то лице БЕСПЛАТНО сместување;
 • -  Цените за 7 ноќи/8 дена (со *), се дадени за наем на цело студио без вклучен превоз;
 • -  Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
 • -  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 • -  Во студио плаќаат минимум 2 лица | 3-то лице се сместува БЕСПЛАТНО, плаќа само превоз;
 • -  Во студио, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 7 години во кревет со двајца возрасни - БЕСПЛАТНО;
 • -  Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00 часот, а се добиваат околу 14:00 часот (локално време);
 • -  Хигиената си ја одржувате сами за време на престојот;
 • -  Превоз од: Штип / Скопје / Куманово / Велес /Неготино / Гевгелија;
 • -  Автобусот ги остава/зема патниците на околу 50m од вилата.
 • -  Wi-Fi интернет - БЕСПЛАТЕН !!
 • -  клима  - вклучена во цената !!
 • -  Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и НЕ важат за првиот и последниот термин.
 • ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ
 • -  За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 5% попуст на вториот термин;
 • -  За аранжманите за 7 ноќи/8 дена (без *), при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице;
 • -  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 • -  Доплата за превоз: 45€ за возрасни / 35€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. - бесплатно (без седиште);
 • -  Доплата за туристичка такса 1.50€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект);
 • -  Доплата за патничко осигурување - Информации во агенција.
Автобуски превоз ПАРАЛИА, според термини од табелата  Патни Информации
 Град на поаѓање  Mесто на поаѓање   Време на поаѓање Скопје - Паралиа (275 км )
 Куманово:  (бензинска Макпетрол - автопат)  04:15h

 Скопје - Солун - Катерини - Паралиа

 Автопат (Е75)

 

 Трошоци во еден правец:
 Патaрини во Македонија (180ден)
 Патарини во Грција (3,40€)

 Скопје:  (паркинг пред VIP хотел)  05:00h
 Штип:  (паркинг пред нова пошта)  05:00h
 Велес:  (бензинска Макоил, мотел Македонија)   05:45h
 Неготино:  (бензинска, Макпетрол)   06:15h
 Г.П. Богородица:  (бензинска, Oкта / Богородица)  07:00h
 Поаѓање од Паралиа:                        15:20 по МК време / 16:20 по ГР време (20м од вилата)

GPS Coordinates:  40.270621925114455, 22.5980793254438