• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA TODOROS (5)

ВИЛА ТОДОРОС во стариот дел на Неи Пори, на 80 – 90 м. од плажа има 1 дуплекс апартман и 6/4 студија со два дупли кревети (грчки стандард), опремени со TWC, мини  кујна, тераса и клима (доплата по 5 € на ден). Апартманот е погоден за две фамилии со 2 спални соби а заедничка кујна и купатило, тераса, ТВ, WI – FI, клима уред (доплата по 5 € на ден по соба). Агенцијата организатор не може да ја гарантира брзината ниту достапноста на интернетот во објектите каде што е наведен интернетот како бесплатна услуга.

 

НЕИ ПОРИ

 Тодорос
Студија

Апп – Дуплекси

ПЕРИОД

Ноќ 1/2 1/3 1/4 1/2+1/2 1/2+1/3

1/3+1/3

02.06-10.06

8 70 80 85 110 115 120
10.06-18.06 8 130 150 160 190 210

220

18.06-26.06

8 190 210 220 290 310 320
26.06-04.07 8 250 270 280 390 410

420

04.07-12.07

8 270 290 300 400 420 440

12.07-20.07

8 280 300 310 420 440 460

20.07-28.07

8 310 330 340 490 510

530

28.07-05.08

8 320 340 350 490 510

530

05.08-13.08

8 320 340 350 500 520 540

13.08-21.08

8 300 320 330 480 500

520

21.08-29.08

8 280 300 310 420 440

460

29.08-06.09

8 220 240 250 360 380

390

06.09-14.09

8 170 190 200 280 290 300

14.09-22.09

8 110 120 130 170 180

190

22.09-30.09

8 65 70 75 90 100 110

Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (плаќање во агенција).

Цените се изразени во евра за наем на студио и апартман за 8 ноќевања.

Автобуски превоз: 05:00 ч, Прилеп – Неи Пори

Враќање: 13:00 ч. по локално време Неи Пори – Прилеп.

Цена за превоз: 1800 ден. (29 €) повратен билет. За деца до 14 год 1000 ден. (16.5 €)

Напомена: Задолжително патничко здравствено осигурување

За хигиената во студијата за време на престојот се грижат самите клиенти.

Собите се напуштаат во 9:00 ч, а сместувањето  во 13:00 ч по локално време.

Плаќањето е во денарска противредност (1 € = 61.8 ден.).                   


ИНФОРМАЦИИ ЗА ВЛЕЗ ВО ГРЦИЈА

Според актуелните COVID-19 мерки за влез во Грција од 01.06.2021, задолжително е следново:

  • Сите патници задолжително да имаат Биометриски пасош со валидност од најмалку 3 месеци од денот на влез во Грција
  • При влез во Грција, сите патници ќе треба да се приложат негативен ,, PCR Тест,, направен во последните 72 часа пред влез во земјата. Овие мерки не важат за бебиња и за деца на возраст до најмногу 4,99 години. Овие мерки не важат за оние лица кои ќе приложат официјален документ дека се вакцинирале најмалку 14 дена пред влез во земјата, или ќе приложат официјален документ дека во последните 9 месеци ја прележале болеста.
  • Секој што влегува во Грција мора да пополни ,,Формулар за влез,, PLF формулар, односно да се регистрира на следниот линк: https://travel.gov.gr не покасно од 23:59 пред влегување во Грција и откако на крајот од регистрацијата ќе добие ХЕС код, потребно е да го сочува во печатена форма.

 

NEI PORI PIERIAS, MEGALOU ALEXANDROU 15, POST CODE 60065, GREECE

Координати: 39.978324, 22.645341