• Бул. Ослободување
 • Лок. 8, 6250 Кичево

С-Апартман (73)

S-APARTMENT се наоѓа во близина на вториот влез во Ханиоти, после бензинската Osipiadis Tariel. Прекрасната песочната плажа е оддалечена на околу на 250 м . Апартманот е реновиран во 2022 год, капацитетот на сместување е до 5 возрасни лица Опремен е со основни елементи и прибор за готвење и ручање, тоалет,голема поврзана тераса , wi-fi, клима.


1/4+1 апартман -две спални соби (француски лежај + два единечни кревети ), + единечен кревет на спуштање во дневната

Гостите се сместуваат во исчистена соба, во текот на сместувањето сами се грижат за хигиената.


Check in: 14:00h.
Check out: 09:00h.


GPS: 39.9984488,23.573658


ВАЖНA НАПОМЕНА: За хигиената на студијата се грижат самите гостии. Секоја штета напрвена од страна на гостинот се плака на лице место.Студијата не поседуваат крпи. За брзината на интернетот не гарантира агенцијата.


-15 % ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 01.05.2022

Период Ноќ. 1/4 апартман 1/4+1 апартман Коментар
22.05-29.05.2022 7 129€ 129€ промо
29.05-05.06.2022 7 169€ 189€ промо
05.06-12.06.2022 7 239€ 279€  
12.06-19.06.2022 7 299€ 349€  
19.06-26.06.2022 7 319€ 379€  
26.06-03.07.2022 7 349€ 449€  
03.07-10.07.2022 7 389€ 469€  
10.07-17.07.2022 7 429€ 509€  
17.07-24.07.2022 7 429€ 509€  
24.07-31.07.2022 7 429€ 509€  
31.07-07.08.2022 7 429€ 509€  
07.08-14.08.2022 7 429€ 509€  
14.08-21.08.2022 7 429€ 509€  
21.08-28.08.2022 7 389€ 449€  
28.08-04.09.2022 7 359€ 379€  
04.09-11.09.2022 7 259€ 299€  
11.09-18.09.2022 7 169€ 189€ промо
18.09-25.09.2022 7 109€ 129€ промо

Плаќањето е во денарска противвредност 1 Евро = 62 денари.

На промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација.

При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.

Во цената е вклучено:

 • Ноќевање,
 • клима уред
 • wi-fi.

 Во цената не е вклучено:

 • Превоз,
 • патничко осигурување,
 • туристичка такса 0,50 еур на ден, (се плаќа во агенцијата).

Време на поаѓање и цена за превоз од Битола за Халкидики:

 • Битола ( Автобуска станица Транскоп -на перон 04:00 ч ) – 35€ по лице
 • Прилеп (бензинска пумпа Салида 03:15 ч ) -Трансфер до Битола – 35€ по лице
 • Струга (Хотел Дрим 02:15 ч)-Трансфер до Битола – 40 по лице
 • Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол 02:15 ч ) – Трансфер до Битола – 45 по лице
 • Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола 02:30 ч) – Трансфер до Битола – 40 по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица 03:15 ч) – Трансфер до Битола – 40 по лице

Време на поаѓање и цена за превоз од Скопје за Халкидики (секоја Недела):

 • Скопје (Дрводекор 04:00 ч) – 35€ по лице
 • Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија 04:30 ч ) –35€ по лице
 • Куманово (бензинска пумпа,Макпетрол)-35€ по лице
 • Штип (паркинг пред пошта 03:40ч ) Трансфер до Велес– 45€ по лице
 • Неготино (бензинска пумпа, Неготино 05:00 ч) – 35€ по лице
 • Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек 05:00чТрансфер до Удово 45€ 
 • Удово (бензинска пумпа, Удово 05:40 ч ) – 35€ по лице
 • Граничен премин (бензинска пумпа Шимов 06:00 ч) – 35€ по лице
 • Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена за Скопје, Битола и Прилеп
 • Деца до 1,99 години бесплатно

Агенцијата го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%

 

Останатаи услови и попусти:

 • За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст на вториот термин,
 • Попустите не може да се комбинираат,
 • Во АПП е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети),
 • Патниците слегуваат на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
 • При сместувањето влегувате во чисти соби, но за време на престојот сами се грижите за хигиената.По завршување на Вашето летување, должни сте апартманот да го оставите во пристојна(чиста) состојба.
 • Во случај на причинета штета за време на престојот,корисникот на апартманот ја надоместува штетата на сопственикот на вилата на лице место
 • Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
 • Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
 • Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
 • Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.