VILA POSEIDON од Недела (24)

Вила Посеидон се наоѓа на сама плажа во Калитеа, на 200м од центарот. Паркинг за возила сама вила не нуди, но има на 30м од самата вила веднаш до хотелот Маргарита, и истиот е бесплатен. Вилата располага само со трокреветни и четворокреветни студија. За сезона 2023, лежалки поставени на плажа нема, секоја соба има на располагање 2 лежалки, кој ги зема на користење и на крајот на денот ги враќа во вилата (строго забрането останање лежалки на плажа преку ноќ) чадори нема. 

 

-Трокреветното студио располага со брачен кревет за две лица, по грчки мерки т.е потесни од стандардните спални и едно единечно регуларно легло, мини кујна со прибор за готвење и јадење која е одвоена од спалната, но не и со врата, сопствен тоалет,wi-fi балкон кој гледа странично на море или кон градина, а истото е лоцирано на трет кат и НЕ е реновирано. Користењето на клима уредот е вклучено во цената.

-Четворокреветните студија располагаат со брачен кревет за две лица, по грчки мерки т.е потесни од стандардните спални и две единечни стандардни легла. Истите можат да бидат лоцирани на приземје (без оградена тераса нереновирано студио) на трет кат со страничен поглед на море со број 24 и 26 не реновирани и 23 и 25 со реновирани тоалети, едно студио на четврти кат со голем балкон и директен поглед на море – со реновиран тоалет - бр.31, и едно студио со поглед на градина кое се наоѓа на трет кат и е со реновиран тоалет -број 21.

Капацитет на собите е максимум 4 лица. Надвор од овој капацитет може да се смести само дете до 3,99год.


(напомена: првите два и последните два термина се промо цени и на нив не подложи попуст) 

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62МКД

 

 

Датуми

Triple room

Quadraple GF

1/4 renovated

1/4 GVrenovated

1/4 Studio

21.05.2023 - 28.05.2023

139 €

159 €

199 €

179 €

189 €

28.05.2023 - 04.06.2023

169 €

199 €

229 €

209 €

219 €

04.06.2023 - 11.06.2023

275 €

294 €

379€

329€

322 €

11.06.2023 - 18.06.2023

370 €

409€

479€

408 €

439€

18.06.2023 - 25.06.2023

389 €

417 €

539€

436 €

446 €

25.06.2023 - 02.07.2023

474 €

539€

629€

559€

569€

02.07.2023 - 09.07.2023

609€

639€

709€

659€

679€

09.07.2023 - 16.07.2023

579 €

639€

709€

659€

679€

16.07.2023 - 23.07.2023

609€

639€

709€

659€

679€

23.07.2023 - 30.07.2023

666€

709€

779€

729€

749€

30.07.2023 - 06.08.2023

669€

709€

779€

729€

749€

06.08.2023 - 13.08.2023

669€

709€

779€

699€

749€

13.08.2023 - 20.08.2023

619€

689€

749€

629€

729€

20.08.2023 - 27.08.2023

489€

503 €

609€

522 €

569€

27.08.2023 - 03.09.2023

439€

469€

549€

479€

509€

03.09.2023 - 10.09.2023

322 €

379 €

469€

409€

429€

10.09.2023 - 17.09.2023

275 €

275 €

379€

309€

349€

17.09.2023 - 24.09.2023

189 €

229 €

299 €

249 €

279 €

24.09.2023 - 01.10.2023

129 €

179 €

219 €

189 €

209 €

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики 

 • -Скопје (Дрводекор) – 45еур по лице
 • -Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 60еур по лице
 • -Велес (БП Макпетрол-кружен тек) - 45еур по лице
 • -Неготино (бензинска пумпа, Неготино) –45еур по лице
 • -Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 45еур по лице

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

 • Битола -(Спортска сала) – 40еур по лице
 • Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола –40еур по лице
 • Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола –50еур по лице
 • Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола – 55еур
 • Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 50еур по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 50еур по лице

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ СКОПЈЕ-ХАЛКИДИКИ:

 • 3:40 Штип (паркинг пред пошта) Трасфер до Велес
 • 4:00 Скопје (Дрводекор)
 • 4:30 Велес (БП Макпетрол кружен тек)
 • 5:00 Неготино (БП Неготино)
 • 6:00 Граничен премин ( БП Шимов)

 

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ ОД БИТОЛА-ХАЛКИДИКИ

 • 4:00 Битола (Автобуска Станица Транскоп-на перон)
 • 3:15 Прилеп (БП Салида) Трансфер до Битола
 • 2:15 Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола
 • 2:15 Кичево ( БП Пуцко Петрол) Трансфер од Битола
 • 2:30 Охрид (БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола
 • 3:15 Ресен (спроти автобуска станица Транскоп на перон ) – Трасфер до Битола

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

 • Агенцијата го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во  во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%  , или промена на цената на горивото
 • За уплата на два последователни термини одобруваме 10% попуст на вториот термин(овој попуст не е важечки за промо термините)
  попустите не може да се комбинираат,
 • Во студио е дозволено сместување на лица согласнопредвидениот капацитет (број на кревети)
 • Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус
 • Препорачуваме патничко осигурување 150 ден. по лице

ЛОКАЦИЈА