• Бул. Ослободување
 • Лок. 8, 6250 Кичево

Вила Алекс 2 (73)

Вила “АЛЕКС 2” се наоѓа на само 10 метри од плажа и од пешачката патека. Вилата се состои од 4 апартмани сите со поглед на море. Апартманите се опремени со шпорет, фрижидер, основни садови за соодветниот број на лица ,ТВ, тераса со поглед на море ,бања, клима уред. Сите апартмани се со оделна спална и 2 кревети во кујна


Check in: 14:00h.
Check out: 09:00h.


Важна Напомена: За хигиената на апартманите се грижат самите гостии. Секоја штета напрвена од страна на гостинот се плака на лице место.Апартманите не поседуваат крпи. За брзината на интернетот не гарантира агенцијата.


15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 05.05 2022

Период

Ноќевања

1/3 апартман

1/4 апартман

Коментар

22.05-29.05.2022

7

119€

129€

промо

29.05-05.06.2022

7

149€

159€

промо

05.06-12.06.2022

7

189

199

 

12.06-19.06.2022

7

289

289

 

19.06-26.06.2022

7

339

379

 

26.06-03.07.2022

7

389

409

 

03.07-10.07.2022

7

409

439

 

10.07-17.07.2022

7

435

469

 

17.07-24.07.2022

7

455

480€

 

24.07-31.07.2022

7

455

480€

 

31.07-07.08.2022

7

455

480€

 

07.08-14.08.2022

7

455

480€

 

14.08-21.08.2022

7

429

469

 

21.08-28.08.2022

7

389

409

 

28.08-04.09.2022

7

309

339

 

04.09-11.09.2022

7

239€

279

 

11.09-18.09.2022

7

199€

229

промо

18.09-25.09.2022

7

149€

159€

промо

Плаќањето е во денарска противвредност 1 Евро = 62 денари.

На промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација.

При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.

Во цената е вклучено:

 • Ноќевање,
 • клима уред
 • wi-fi.
 • паркинг

Во цената не е вклучено:

 • Превоз,
 • патничко осигурување,
 • ТУРИСТИЧКА ТАКСА (0,5еур на ден по апартман) СЕ ПЛАЌА ВО АГЕНЦИЈАТА

Време на поаѓање и цена за превоз од Битола за Халкидики:

 • Битола ( Автобуска станица Транскоп -на перон 04:00 ч ) – 35€ по лице
 • Прилеп (бензинска пумпа Салида 03:15 ч ) -Трансфер до Битола – 35€ по лице
 • Струга (Хотел Дрим 02:15 ч)-Трансфер до Битола – 40 по лице
 • Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол 02:15 ч ) – Трансфер до Битола – 45 по лице
 • Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола 02:30 ч) – Трансфер до Битола – 40 по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица 03:15 ч) – Трансфер до Битола – 40 по лице

Време на поаѓање и цена за превоз од Скопје за Халкидики (секоја Недела):

 • Скопје (Дрводекор 04:00 ч) – 35€ по лице
 • Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија 04:30 ч ) –35€ по лице
 • Куманово (бензинска пумпа,Макпетрол)-35€ по лице
 • Штип (паркинг пред пошта 03:40ч ) Трансфер до Велес– 45€ по лице
 • Неготино (бензинска пумпа, Неготино 05:00 ч) – 35€ по лице
 • Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек 05:00ч) Трансфер до Удово 45€ 
 • Удово (бензинска пумпа, Удово 05:40 ч ) – 35€ по лице
 • Граничен премин (бензинска пумпа Шимов 06:00 ч)35€ по лице
 • Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена за Скопје, Битола и Прилеп
 • Деца до 1,99 години бесплатно

Агенцијата го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

 • За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст на вториот термин,
 • Попустите не може да се комбинираат,
 • Патниците слегуваат на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
 • При сместувањето влегувате во чисти соби, но за време на престојот сами се грижите за хигиената.
 • По завршување на Вашето летување, должни сте апартманот да го оставите во пристојна(чиста) состојба.
 • Во случај на причинета штета за време на престојот,корисникот на апартманот ја надоместува штетата на сопственикот на вилата на лице место
 • Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
 • Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
 • Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
 • Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.