• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA ALEX (67)

Вила Алекс се наоѓа на само 50 метри од прекрасната плажа Bella Vista и на околу 150 метри од центарот на Ксамил. Располага со трокреветни соби на приземје и на прв кат, опремени со сопствена кујна, купатило, балкон, клима, WI-FI.

Климата е вклучена во цената***

ТерминНоќевања1/3 студио на прв спрат со страничен поглед1/3+1 студио на прв спрат со поглед на море1/3+1 приземје 1/4 Апартман со една спална
04.06 - 11.06 7 185 195 185 390
11.06 - 18.06 7 185 195 185 390
18.06 - 25.06 7 209 219 209 390
25.06 - 02.07 7 235 245 235 410
02.07 - 09.07 7 275 285 275 490
09.07 - 16.07 7 305 315 305 490
16.07 - 23.07 7 319 329 319 580
23.07 - 30.07 7 319 329 319 580
30.07 - 06.08 7 319 329 319 580
06.08 - 13.08 7 305 315 305 580
13.08 - 20.08 7 275 285 275 530
20.08 - 27.08 7 235 245 235 490
27.08 - 03.09 7 215 225 215 450
03.09 - 10.09 7 185 195 185 340
10.09 - 17.09 7 135 145 135 330
17.09 - 24.09 7 135 145 135 290
24.09 - 01.10 7 125 135 125 290

 Цените се за НАЕМ на СТУДИО за 7 ноќевања.

ВО СТУДИЈАТА ДОЗВОЛЕНО Е СМЕСТУВАЊЕ САМО НА ПАТНИЦИТЕ КОИ ШТО СЕ ВПИШАНИ ВО ВАУЧЕРОТ!!!

 НАПОМЕНИ:

- За аранжманите купени со попуст НЕ Е дозволено: промена на дата, име и презиме на патниците по извршената уплата, во случај на промена важат редовните цени и се доплаќа до износот;
- Можност за дополнителен кревет во oдредени студија – Бесплатно;
- Деца до 5.99 години дозволено да спие со родител на еден кревет;
- Климата е вклучена во цената;
- Собите се преземаат во 12:00 часот, а се напуштаат во 08:00 часот по локално време;
- За хигиената на собите се грижат гостите;
- За промена на постелнината се грижи одговорно лице на барање на гостите.


ПОПУСТИ:

- За уплатени 2 аранжмани 7+7 ноќевања одобруваме 10% попуст на вториот аранжман;
- Не е дозволено комбинирање на попустот за рана уплата со другите попусти!


ПЛАЌАЊЕ:

-  Плаќањето е во денари по курс 1 евро - 62мкд;
-  Уплата при резервација 30% од вкупната сума, доплатата минимум 10 дена пред поаѓање;
-  За раните попусти уплатата треба да се плати вкупната сума до одредениот датум.

Агенцијата како оргранизатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата

ПРЕВОЗ:


Град на поаѓање
Место на поаѓањеВреме на поаѓање

Велес

Макпетрол кружен тек

22:00

Скопје

Хотел Вип

22:30

Тетово

Макпетрол на излез

23:15

Гостивар

Бунар петрол

24:45

Кичево

Лук Оил бензинска

00:45

Кавадарци

Спроти Сетек (кружен)

22:50

Штип

Пред нова пошта

21:40

Прилеп

Салида

23:50

Битола

Спортска сала

00:30

Ресен

Автобуска

01:00

Охрид

Макпетрол

01:45

Струга

Нептун

02:00

*Пристигнување во ВАЛОНА, САРАНДА И КСАМИЛ секој ПЕТОК

*Поаѓање од МАКЕДОНИЈА ден претходно


Скопје-Саранда – 50€

Скопје-Ксамил- 50 €
Тетово / Гостивар – Саранда – 50 €
Тетово / Гостивар – Ксамил – 50 €
Битола / Ресен /  -Саранда – 50€
Битола / Ресен /  -Ксамил- 50 €
Охрид / Струга -Саранда – 40€
Охрид / Струга -Ксамил- 40 €
КАВАДАРЦИ (Црна Река) – КСАМИЛ – САРАНДА – 55 еу
ПРИЛЕП –КСАМИЛ-САРАНДА – 55 еу (трансфер до Битола)
ВЕЛЕС- КСАМИЛ – САРАНДА – 55 еу ( трансфер до Скопје)
КИЧЕВО –КСАМИЛ – САРАНДА – 45 еу
ШТИП- КСАМИЛ – САРАНДА – 60 еу (трансфер до Скопје)
Деца од 2-11,99год: -10 € од цената на возрасен

*Патниците треба да бидат на договорено место 15 минути пред поаѓање
*Патниците ќе бидат контактирани ден пред поаѓање
*Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме
*Превозот ги слегува патниците до најблиска локација каде може да се паркира автобус


Патувањето за Албанија се реализира преку граничен премин ЌАФАСАН-Струга и може да се патува со ЛИЧНА КАРТА или со ПАСОШ !!!
Поаѓање од АЛБАНИЈА кон МАКЕДОНИЈА секој ПЕТОК
Поаѓање од  Ксамил – 13:00 часот / Tirana Bank

Поаѓање од Саранда – 13:30 часот / Hotel Butriniti
Поаѓање од Валона – 16:30 часот / Hotel Primavera