HOTEL MOYSES (74)

Хотел Мoyses се наоѓа на 80м од плажа. Хотелот располага со соби за 2, 3 и 4 и 5 лица. Во секоја од собите име единечни кревети. Хотелот располага и со апартмани од две соби, за 5 лица.Сите соби се на 2 спрат и имаат своја тераса кадешто има маса и столчиња, рингли во кујната за подготовка на храна и прибор за онолку лица колку што ќе престојуваат. Климата се доплаќа 5 евра од ден. Хотелот располага со базен којшто може патниците бесплатно да го користат.Термин

1/2studio

1/3 studio

1/4 studio

1/5.app

Eko 1/2

26.05-02.06

59

59

59

59

59

02.06-09.06

69

69

69

69

69

09.06-16.06

89

82

74

74

74

16.06-23.06

115

108

99

89

89

23.06-30.06

127

117

107

99

99

30.06-07.07

150

140

130

119

119

07.07-14.07

175

164

154

129

135

14.07-21.07

185

175

162

129

145

21.07-28.07

185

175

162

129

145

28.07-04.08

185

175

162

129

145

04.08-11.08

185

175

162

129

145

11.08-18.08

185

175

162

129

145

18.08-25.08

185

175

162

129

145

25.08-01.09

185

175

162

129

145

01.09-08.09

150

140

130

115

119

08.09-15.09

120

110

100

89

99

15.09-22.09

69

69

69

69

69

22.09-29.09

59

59

59

59

59

 

 

 

 

 

 

Цените од табелата се редовни.


Што е вклучено во цената

-7 ноќевања во Хотел Моyses

-вклучен автобуски превоз

 

Што не е вклучено во цената

-Доплата за туристичка такса 1 евро од ноќ од соба
-Дете до 2 год. (без седиште)-бесплатно
-Патничко осигурување

-Доплата за клима 5 евра од ден

 

Важно

-Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот.
-Доплата за туристичка такса 0.5 еур по апартман на ден и се плаќа во вилата.
-Цените се изразени во евра, а уплата се врши исклучиво во денарска противвредност (1еур=62мкд).
-Во апартманите дозволено е сместување на лица, согласно бројот на кревети.
-Над дозволениот број, може на дополнително барање, да се смести максимум едно дете до 5.99год.
-Кога се цените ПРОМО за уплата на два последователни термини, се рачунат две промо цени.
-За споен термин по редовните цени, на вториот термин се добива 10% попуст
-Попустите Не се комбинираат.
-Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на Ultra First или Last minute понуда, по цени кои се разликуваат од оние кои се објавени во ценовникот.
-Патничко осигурување е задолжително и не е вклучено во цена.
-Сместување во собите е по 14.00час.-локално време, а напуштање на истите е во 09.00час.
-По завршување на летувањето, должни сте да го оставите апартманот во чиста состојба.
-Доколку е за време на престојот, истата се надоместува на лице место кај сопственикот на вилата.
-Во цената е вклучено користење на Wi-Fi (организаторот не гарантира за квалитетот на интернетот).
-Патникот има обврска да ја провери важноста и исправноста на патните исправи, поради кое не може да се направи промена на термин.
-За време на патувањето ќе бидат запазени сите протоколи, задолжителна дезинфекција и одржување.