• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

HOTEL ARITI (19)

Хотел Арити се наоѓа на само 200 метри од песочната плажа на Паралија, наспроти паркот со фонтани и објекти за забава, а во непосредна близина се наоѓа и маркетот ЛИДЛ. Располага со 30 соби, рецепција и кафетерија, во која гостите можат бесплатно да користат безжичен интернет. Собите се опремени со САТ ТВ, клима уред, телефон, како и мини-кујна со основен прибор, сопствен тоалет и тераса (користењето на клима уредот се наплаќа на лице место). Поради завидната локација, комбинацијата на сместување со опремена кујна и хотелска услуга, како и одличната цена го прават овој хотел традиционално чест избор за летување на голем број туристи.

Детален опис на собите:
Двокреветни студија со 2 единечни кревети или 1 дупли кревет во склоп на кујната.
Трокреветни студија со 1 дупли кревет и еден единечен или 3 единечни кревети во склоп на кујната.
Четирикреветни студија со 2 дупли кревети во склоп на кујната.
Двоспален апартман со две затворени спални, една со 2 единечни кревети и една со 2 дупли кревети одвоени со кујна. 


Пакет цени

 цени по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз

Термин 13.06 20.06 27.06 04.07 11.07 18.07 25.07 01.08
Студио (мин. 2 лица) 119 € 129 € 139 € 144 € 154 € 164 € 164 € 164 €
  99 € 109 € 119 € 124 € 134 € 144 € 144 € 144 €
Апартман (мин. 4 лица) 100 € 110 € 120 € 127 € 132 € 150 € 150 € 150 €
  80 € 90 € 100 € 107 € 112 € 120 € 120 € 120 €

 

Термин 08.08 15.08 22.08 29.08 05.09 12.09 19.09
Студио (мин. 2 лица) 164 € 159 € 149 € 139 € 129 € 109 € 89 €
  144 € 139 € 129 € 119 € 109 € 89 € 69 €
Апартман (мин. 4 лица) 150 € 135 € 122 € 117 € 107 € 92 € 77 €
  120 € 115 € 102 € 97 € 87 € 72 € 57 €

Во цената е вклучено:

- 7 ноќевања во студио по лице (мин. 2 лица во студио / мин. 4 лица во дуплекс)
- повратен превоз

Во цената не е вклучено:
- патничко осигурување
- туристичка такса 0,5 € по соба од ден 

Попусти:
- деца до 2 години: бесплатно (без седиште)
- деца од 2 до 6 години: само превоз 25 €
- деца од 6 до 14 години: 70% попуст (мин. 35 €)
- трето и четврто лице во трокреветна/четворокреветна соба и петто/шесто лице во дуплекс:50% попуст (мин. 35 €) 
- преку дозволениот капацитет дозволено е сместување на едно дете до 6 години во кревет со возрасен
- за само лице во соба со превоз плаќа една редовна цена и плус 50 % од цената за наем на студио

Само превоз (повратно):
- деца до 2 години: бесплатно (без седиште)
- деца од 2 до 12 години: 25 € 
- возрасни: 35 € 

Автобуски превоз - време и место на поаѓање: 
04:30 Кочани - автобуска станица 
05:00 Скопје - пред агенцијата 
05:00 Штип - пред новата пошта 
05:45 Велес - бензиска станица на автопатот Е75 - мотел Македонија 
06:00 Струмица - спроти Хотел Глигоров 
06:15 Неготино - бензиска станица на автопатот Е75 
06:30 Валандово - бензиска станица на излез од градот кон Гевгелија 
07:00 Граничен премин Богородица - бензиска станица пред преминот 


Наем на студио/апартманцени за цела соба за 7 ноќевања без превоз

Термини 13.06 20.06 27.06 04.07 11.07 18.07 25.07 01.08
1/2 Студио 168 € 188€ 208 € 218 € 238 € 258 € 258 € 258 €
  148 € 168 € 188 € 198  € 218 € 238 € 238 € 238 €
1/3 Студио 183 € 203 € 223€ 233 € 253 € 273 € 273 € 273 €
  163 € 183 € 203 € 213 € 233 € 253 € 253 € 253 €
1/4 Студио 198 € 218 € 238 € 248 € 268 € 288 € 288 € 288 €
  178 € 198 € 218 € 228 € 248 € 268 € 268 € 268 €
Апартман (мин. 4 лица) 238 € 278 € 318 € 348 € 368 € 398 € 398 € 398 €
  218 € 258 € 298 € 328 € 348 € 378 € 378 € 378 €

 

Термини 08.08 15.08 22.08 29.08 05.09 12.09 19.09
1/2 Студио 258 € 248 € 228 € 208 € 188 € 148 € 108 €
  238 € 228 € 208 € 188 € 168 € 128 € 88 €
1/3 Студио 273 € 263 € 243 € 223 € 203 € 163 € 123 €
  253 € 243 € 223 € 203 € 183 € 143 € 103 €
1/4 Студио 288 € 278 € 258 € 238 € 218 € 178 € 138 €
  268 € 258 € 238 € 218 € 198 € 158 € 118 €
Апартман (мин. 4 лица) 398 € 378 € 328 € 308 € 268 € 208 € 148 €
  378 € 358 € 308 € 288 € 248 € 188 € 128 €

 

Во цената е вклучено:

- наем на студио/апартман за 7 ноќи
- преку дозволениот капацитет дозволено е сместување на едно дете до 6 години во кревет со возрасен

Напомени:                                                                                                                                                                                                   

 -Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој.

- Собите се превземаат од 14:00 часот по локално време на денот на доаѓање. Собите се напуштаат до 09:00 часот по локално време на денот на заминување. 
- Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување. 
Сопственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица.                                                                                                                       

-Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до соодветно место за запирање на автобусот според локалните сообраќајни услови.
- Организаторот не гарантира превоз до самиот објект на сместување.
- Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот на сместување.                                         

- уплати се извршуваат исклучиво во денари (1€ = 62 денари)
- важат општите услови за патување на ТА Меридијан