VILA EVA 2 (66)

Вила Ева 2  е лоцирана во центарот на Неа Флогита, на околу 30 метри од плажата. Вилата располага со приземје и три ката .Апартманите се на трет кат.  


10 % попуст за резервации и целосна уплата до 31.01.2024 вон сезонски цени (јуни и септември) 

5 % попуст за резервации и целосна уплата до 31.01.2024 на сезонски цени (јули и август)

*попустот не важи за промо цени 


 

Термини Бр.ноќевања 1/4 Апартман  1/5 Апартман

24.05.2024

8

140 промо

150 промо

01.06.2024

7

240

250

08.06.2024

7

300

310

15.06.2024

7

360

370

22.06.2024

7

370

380

29.06.2024

7

420

430

06.07.2024

7

470

480

13.07.2024

7

560

570

20.07.2024

7

560

570

27.07.2024

7

590

600

03.08.2024

7

590

600

10.08.2024

7

560

570

17.08.2024

7

560

570

24.08.2024

7

490

500

31.08.2024

7

430

440

07.09.2024

7

370

380

14.09.2024

7

290

300

21.09.2024

7

200 промо

200 промо


 • АПП БР 1 1 /4 Апп на Трет кат . Располага со 2 простории . Спална соба со брачен кревет, купатило , дневна соба со два единечни кревети во истата просторија е кујната ( опремена со голем фрижидер и шпорет со релна ) , голема тераса. Климата и ТВ се во дневната просторија.

 

 • АПП БР 2 - 1 /5 Апп на Трет кат . Располага со 2 простории . Спална соба со брачен кревет, купатило , дневна соба со три единечни кревети во истата просторија е кујната ( опремена со голем фрижидер и шпорет со релна ) , тераса. Климата и ТВ се во дневната просторија.

 

Услови под кои важи аранжманот

Цените во табелите се објавени во евра, плаќањето на аранжманот е исклучиво во денари, по курс 1 евро = 62 денари.

 

 • За уплата на два последователни термини (еден по друг),одобруваме 7% попуст на вториот термин ,попустите не се комбинираат.

 • Доплата на туристичка такса 1,5 еур   (се плаќа во агенција )

 • Користењето на клима-уред (БЕСПЛАТНО).

 • WI-FI интернет -БЕСПЛАТНО (за јачина на сигнал не гарантираме).

 

Агенцијата организира превоз со придружник-пратител на групата, до место кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусот а цената за истиот изнесува:

 •  
  • За возрасни 2.780 мкд. (45 евра)

  • За деца до 12 години 2,170 мкд. (35 евра) 

  • Деца до 2 години бесплатно, без седиште

 

ВАЖНИ ИНФОРМАЦИИ:

 

 • Термините во табелите се денови на започнување и на завршување на аранжманот.

 • За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот.

 • Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е ЗАДОЛЖИТЕЛНО најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот.

 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.

 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.

 • Единствено е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години над бројот на кревети во секое студио или апартман 

 • Доколку гостите не го почитуваат куќниот ред истите може да бидат избркани од страна на сопственикот на вилата и за тоа не добиваат обештетување од агенцијата.

 • Сликите кои се објавени на нашата веб-страница се само дел од севкупната понуда-содржина и истите служат за да се добие генерален впечаток за објектот, агенцијата не може и нема да гарантира сместување во прецизно одредена соба од објавените. Нашата веб-страница  е од информативен карактер, за сите детали и специфичности, задолжително информирајте се кај нашите вработени

 • Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.

 • Туристичката агенција има потпишано договори за фиксен (гарантиран) закуп на капацитетите наведени во оваа понуда.

 • Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци.

 • Т.А.  не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда.

 • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.

 • Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во т.а.и на самата агенција. 

GPS координати : 40.25779, 23.2148