• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA GEORGIJA (5)

ВИЛА ГЕОРГИЈА (во стариот дел)на сама плажа, располага со 1/4 студио, апартман 1/3 + 2 со поглед према море и апартман дуплекс 1/3+1/3 за две фамилии (кревети грчки стандард), опремена кујна, ТВ, WI – FI, купатило, комфорни тераси и клима уред – (доплата по 5 € на ден по соба).

 

 

 

НЕИ ПОРИ
Георгија

Стд

Апп

Дуплекс

ПЕРИОД

Ноќ 1/4 1/2+3

1/3+1/3

02.06-10.06

8 95 105

150

10.06-18.06

8 180 200

250

18.06-26.06

8 260 290

360

26.06-04.07

8 320 360

460

04.07-12.07

8 360 390

490

12.07-20.07

8 390 420

560

20.07-28.07

8 420 460

590

28.07-05.08

8 420 460

590

05.08-13.08

8 420 460

590

13.08-21.08

8 400 440

570

21.08-29.08

8 380 420

540

29.08-06.09

8 290 340

460

06.09-14.09

8 240 280

360

14.09-22.09

8 150 160

200

Цените се изразени во евра за наем на студио и апартман за 8 ноќевања.Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (плаќање во агенција).

Автобуски превоз: 05:00 ч, Прилеп – Неи Пори

Враќање: 13:00 ч. по локално време Неи Пори – Прилеп.

Цена за превоз: 1800 ден. (29 €) повратен билет. За деца до 14 год 1000 ден. (16.5 €)

Напомена: Задолжително патничко здравствено осигурување

За хигиената во студијата за време на престојот се грижат самите клиенти.

Собите се напуштаат во 9:00 ч, а сместувањето  во 13:00 ч по локално време.

Плаќањето е во денарска противредност (1 € = 61.8 ден.).   

               

ИНФОРМАЦИИ ЗА ВЛЕЗ ВО ГРЦИЈА

Според актуелните COVID-19 мерки за влез во Грција од 01.06.2021, задолжително е следново:

  • Сите патници задолжително да имаат Биометриски пасош со валидност од најмалку 3 месеци од денот на влез во Грција
  • При влез во Грција, сите патници ќе треба да се приложат негативен ,, PCR Тест,, направен во последните 72 часа пред влез во земјата. Овие мерки не важат за бебиња и за деца на возраст до најмногу 4,99 години. Овие мерки не важат за оние лица кои ќе приложат официјален документ дека се вакцинирале најмалку 14 дена пред влез во земјата, или ќе приложат официјален документ дека во последните 9 месеци ја прележале болеста.
  • Секој што влегува во Грција мора да пополни ,,Формулар за влез,, PLF формулар, односно да се регистрира на следниот линк: https://travel.gov.gr не покасно од 23:59 пред влегување во Грција и откако на крајот од регистрацијата ќе добие ХЕС код, потребно е да го сочува во печатена форма.

Posidonos 42, Néoi Póroi, 600 63 Post Code, Greece

Координати: 39.979100, 22.648113