• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA SIRAGAS (5)

ВИЛА СИРАГАСТ (прекрасна нова вила,втора година во употреба)на 30 – 40 м. од плажа, комфорни студиа: 1/2, 1/3 (за две возрасни и едно дете или три возрасни), и 1/2+2 студиа (за две возрасни и две деца), со поглед према море, добро опремени кујни, купатило, тв, комфорни тераси,WI-FI… Можност за користење 2 лежалки и чадор, како и 2 кафиња и 2 води (0.5л) за само 5 еур. И во ресторанот на вила Сирагаст гостите на агенцијата имаат попуст од 30 % на се. Климата е вклучена во цената. Цените се изразени во евра (61,8 ден.) за наем на студио за 8 ноќевања.

 

    Вила СИРАГАСТ

ПЕРИОД

Ноќ 1/2 1/3

1/2+2

06.06-14.06

8 160 180

190

14.06-22.06

8 240 260

280

22.06-30.06

8 330 340

360

30.06-08.07

8 370 380

400

08.07-16.07

8 420 430

440

16.07-24.07

8 430 440

460

24.07-01.08

8 440 460

480

01.08-09.08

8 440 460 480

09.08-17.08

8 440 460

480

17.08-25.08 8 440 460

480

25.08-02.09

8 360 380

390

02.09-10.09

8 260 280

290

10.09-18.09

8 190 210

220

18.09-26.09

8 140 160

180

Доплата за туристичка такса 0.5 еур по соба по ден (се плаќа во агенција).

Автобуски превоз: Во 05:00 Прилеп – Врахос; враќање во 14.00 Врахос – Прилеп.

Цена за превоз: 1980 ден – повратнен билет. Деца до 14 г. = 1200 денари.

Напомена: Задолжително патничко здравствено осигурување 

Менување на чаршави во собите е на секои 4 дена.

Агенцијата организатор не може да ја гарантира брзината ниту достапноста на интернетот во објектите каде што е наведен интернетот  како бесплатна услуга.

За хигиената во студијата за време на престојот се грижат самите клиенти.

Собите се напуштаат во 9:00 ч, а сместувањето во 13:00 ч. по локално време.


ИНФОРМАЦИИ ЗА ВЛЕЗ ВО ГРЦИЈА

Според актуелните COVID-19 мерки за влез во Грција од 01.06.2021, задолжително е следново:

  • Сите патници задолжително да имаат Биометриски пасош со валидност од најмалку 3 месеци од денот на влез во Грција
  • При влез во Грција, сите патници ќе треба да се приложат негативен ,, PCR Тест,, направен во последните 72 часа пред влез во земјата. Овие мерки не важат за бебиња и за деца на возраст до најмногу 4,99 години. Овие мерки не важат за оние лица кои ќе приложат официјален документ дека се вакцинирале најмалку 14 дена пред влез во земјата, или ќе приложат официјален документ дека во последните 9 месеци ја прележале болеста.
  • Секој што влегува во Грција мора да пополни ,,Формулар за влез,, PLF формулар, односно да се регистрира на следниот линк: https://travel.gov.gr не покасно од 23:59 пред влегување во Грција и откако на крајот од регистрацијата ќе добие ХЕС код, потребно е да го сочува во печатена форма.

 

Vrachos  Sirakgast Ionian Sea Appartments

Unnamed Road, 480 62 POST CODE , Greece

Координати: 39.172313, 20.552489