• Бул. Ослободување
 • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA SIRAGAS (5)

ВРАХОС БИЧ – Преубаво место помеѓу Парга и Превеза на брегот на Јонско море со тиркизно плаво море, 3 км долга песочна плажа, бујна вегетација и многу кафе – барови, ресторани и таверни што го чинат Врахос атрактивен за туристите.

ВИЛА СИРАГАСТ (прекрасна нова вила,втора година во употреба)на 30 40 м. од плажа, комфорни студиа: 1/2, 1/3 (за две возрасни и едно дете или три возрасни), и 1/2+2студиа(за две возрасни и две деца), и 1/2+2 апартмани-мазонетки (за 4  возрасни лица-две лица во дневна ,две лица на спрат-одделна соба),добро опремени кујни, купатило, тв, комфорни тераси,WI-FI… сите се со поглед према море.

Можност за користење 2 лежалки и чадор, 2 кафиња и 2 води (0.5л) за само 5 еур.     И во ресторанот на вила Сирагаст гостите на агенцијата имаат попуст од 20 % на се. Климата е вклучена во цената.


Вила СИРАГАСТ
ПЕРИОД Ноќ 1/2стд 1/3стд 1/2+2стд

1/2+1/2aпп

-мазонета

04.06-11.06 7 140 160 180 190
11.06-18.06 7 180 200 220 240
18.06-25.06 7 290 310 330 360
25.06-02.07 7 320 340 360 390
02.07-09.07 7 380 400 420 460
09.07-16.07 7 390 410 430

 480

16.07-23.07 7 400 420 440 490
23.07-30.07 7 400 420 440 490
30.07-06.08 7 400 420 440 490
06.08-13.08 7 400 420 440 490
13.08-20.08 7 400 420 440 490
20.08-27.08 7 380 400 420 460
27.08-03.09 7 290 310 330 360
03.09-10.09 7 220 240 260 280
11.09-17.09 7 170 180 190 210
17.09-24.09 7 130 140 150 160

Цените се изразени во евра(  62 ден.) за наем на студио за 7 ноќевања.

Доплата за туристичка такса 0.5 еур по соба по ден (се плаќа во агенција).

Автобуски превоз: Во 05:00 Прилеп – Врахос; враќање во 14.00 Врахос – Прилеп.

Цена за превоз: 2400 ден – повратнен билет. Деца до 14 г. = 1400 денари.

Напомена: Задолжително патничко здравствено осигурување – без франшиза

Менување на чаршави во собите е на секои 4 дена.

Собите се напуштаат во 9:00 ч, а сместувањето во 14:00 ч. по локално време.


Останати услови :

 • Патниците се должни  1 ден пред поаѓање да се информираат во агенција во врска со патувањето.
 • Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 10-15 минути пред поаѓањето.
 • Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира превозното средство
 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти
 • Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.
 • Деца до 2 години бесплатно, без седиште
 • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.
 • Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
 • При сместувањето, ако гостите забележат некој недостаток, или дел од инвентарот да е оштетен, должни се да ги известат сопствениците на објектот,или лицето кое ги сместува, за да не дојде до плаќање на веќе оштетен инвентар.
 • Агенцијата организатор не може да ја гарантира брзината ниту достапноста на интернетот во објектите каде што е наведен интернетот  како бесплатна услуга.
 • Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на самата агенција.
 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.

Vrachos  Sirakgast Ionian Sea Appartments

Unnamed Road, 480 62 POST CODE , Greece

Координати: 39.172313, 20.552489