VILA AMELIJA (15)

ВИЛА АМЕЛИЈА се наоѓа на 80 метри од плажа. Распoлага со трикреветни студија и петокреветни дуплекс апартмани. Секоја соба има балкон, комплет опремена кујна со фрижидер, бања, ТВ, клима (се доплаќа 5 евра на ден) и Wi-Fi.


бр.101- дуплекс апартман со две спални соби. Секоја спална има 1 дупли и еден единечен кревет. Се наоѓа на приземје.

 бр.203- 1/3 студио со два грчки француски кревета, поглед кон заден двор и градина. Се наоѓа на 1 кат.
бр.204- дуплекс апартман со две спални соби. Едната спална соба има два единечни кревета, а другата спална има два грчки француски кревета. Големо купатило, мала кујна. Поглед кон заден двор-градина и страничен поглед море. Се наоѓа на 1 кат.
бр.205- дуплекс апартман со две спални соби. Едната спална има еден грчки француски кревет и еден единечен кревет, другата спална има еден француски кревет. Поглед кон задна страна-градина. Се наоѓа на 1 кат.
бр.305- 1/3 студио со еден дупли и еден единечен кревет. Поглед море. Се наоѓа на 2 кат.
бр.306- 1/3 студио со еден дупли и еден единечен кревет. Поглед море. Се наоѓа на 2 кат.
бр.307- 1/3 студио со еден дупли и еден единечен кревет. Поглед позади и море. Се наоѓа на 2 кат.
бр.308- 1/3 студио со еден дупли и еден единечен кревет. Поглед позади. Се наоѓа на 2 кат.
бр.309- 1/3 студио со еден дупли и еден единечен кревет. Поглед позади. Се наоѓа на 2 кат.
бр.310- 1/3 студио со еден дупли и еден единечен кревет. Поглед позади. Се наоѓа на 2 кат.

 

промо:

21.05-28.05- 89е
28.05-04.06- 99е

Понудата е по лице со вклучен автобуски превоз за 7 ноќевања.
Трето и четврто лице ГРАТИС. Плаќаат само превоз

 

ПОПУСТ  - 10%      за комплетни уплати до 20.05.2023 


 

 

ЦЕНИТЕ во табелата се за наем на апартман / 7 ноќевања

Термин

Ноќевања

1/3 СТД

1/5 ДУПЛЕКС

21.05

7 ноќи

150

220

28.05

7 ноќи

200

260

04.06

7 ноќи

230

320

11.06

7 ноќи

310

410

18.06

7 ноќи

350

470

25.06

7 ноќи

360

490 € 

02.07

7 ноќи

390 € 

510 € 

09.07

7 ноќи

430 € 

560 € 

16.07

7 ноќи

470 

630 € 

23.07

7 ноќи

470 

630 € 

30.07

7 ноќи

470 € 

630 € 

06.08

7 ноќи

470 € 

630 € 

13.08

7 ноќи

470

630 €

20.08

7 ноќи

430 

560 €

27.08

7 ноќи

360

510

03.09

7 ноќи

330

400

10.09

7 ноќи

240

320

17.09

7 ноќи

180 

270

24.09

7 ноќи

150

230


 

НАПОМЕНИ:

ЦЕНИТЕ во табелата се дадени за наем на студио или апартман за 7 ноќевања.

Доплата за туристичка такса 0,50 евра по студио/апартман на ден, се плаќа во канцеларија.

Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1 евро = 62,00 мкд). 

За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин. Попустот важи само на редовни цени.

Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената.

Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник немаат право на надомест на средства за разликата во цена.

Попустите НЕ можe да се комбинираат меѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира.

Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупниот износ на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши 10 дена пред поаѓање. Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки.

Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над  дозволениот број, може, на  дополнително барање да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со двајца возрасни.

Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патувањето.

Превземање на собите е по 14 часот - локално време, а напуштање на истите е до 09:00 часот.

По завршување на вашето летување должни сте да го оставите студиото/апартманот во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

Во цената на аранжманот каде што е вклучено  користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.

Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој.

Секој патник  има  обврска и е задолжен да води грижа за важноста и исправноста на патните исправи, поради кои НЕ можe да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата.

 

 Цена за превоз:

Превоз за возрасен 45€ / Еден правец 35€

деца до 12 години 35€ / Еден правец 30€.

Дете до 2 години (без седиште) – бесплатно

Место и време на поаѓање:

Скопје 04.00 ч. Холидеј Ин

Велес 04.30 ч. бензинска пумпа Мак Оил (Мотел Македонија)

Неготино 05.00 ч. бензинска пумпа Макпетрол

Смоквица 05.30 ч. бензинска пумпа BWO петрол

Гевгелија 06.00 ч. бензинска пумпа Шимов или граничен премин


Датумот во табелата е термин на тргнување, состанок на група половина час пред наведеното време. Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање. Патникот е должен минмум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање  да се информира за потврда за времето и местото на поаѓање.

 

Датумот во табелата е термин на тргнување, состанок на група половина час пред наведеното време. Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање. Патникот е должен минмум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање  да се информира за потврда за времето и местото на поаѓање.

ЛОКАЦИЈА