HOTEL KLIVEN (110)

Вила Кливен е  во Голем на 6км од Драч на 100м од плажа.Соби  1/2 ,1/3, 1/4 ,2+2апп.Сместувањето е во студиа.
Собите се дво, трокреветни и четворо креветни   опремени со клима фрижидер. Климата е вклучена во цената .Исхраната  е во  хотел Луми во близина на комплексот.Исхраната е на база на самопослужување-појадок   и вечера.

       
         ЦЕНАТА Е ЗА 7 ХБ(ПОЈАДОК  И ВЕЧЕРА )СО ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ


Влегување во собите во 14часот
напуштање на собите во 9 часот

 • Деца до 3 г –гратис
 • едно дете од 3-12 год плака 70% од цената
 • две деца  од 3-12 години плакаат  50%
  Во цената е вклучено
  -7 полу пансиони (појадок  и вечера)на самопослужување
  -автобуски превоз од наведената релација
  -туристичка такса

  Во цената не е вклучено
  -Со сопствен превоз цената се намалува за 15 евра
  Во цената не е опфатено патничко осигурување(не е задолжително)
  Во цената не е опфатена станична услуга -Скопје 50 денари

  НАПОМЕНА:
  *за уплата на два последователни термини (еден по друг) одобруваме 10% попуст на двата термина
  *Користењето на собите запоцнува првиот ден од 14.00 цасот а се напуштаат  последниот ден во 10.00 часот
  *Може да се патува и само со лична карта или пасош

  *Хигиената во собата за време на престојот се грижи самиот клиент
  *по заврчување на вашето летување собата треба да се остави како сто била при влегувањето.Во случај на настаната штета клиентот ја надоместува штетата кај сопстевеникот.
  *Јачината на сигналот на интернет зависи исклучиво од давателот .
  *Фотографиите од сместувањето се од повеке соби а не се селектитани од една соба

Термини
Јуни: 05.06-12.06 /12.06-19.06   /   19.06-26.06  /26.06- 03.07

Јули: 03.07-10.07  /10.07-17.07  /17.07-24.07  /24.07-31.07
Август: 31.07-07.08  /07.08-14.08  /14.08-21.08  /21.08-28.08
Септември: 28.08-04.09  /  04.09-11.09  /11.09-18.09