VILA ALEKSANDRA (20)

Вила Алексндра Калитеа – Б категорија се наоѓа во централниот дел на Калитеа, во мирна област со многу зеленило во самиот центар на местото. Одалечена од плажа 250м, располага со  трокреветни студија  сите со поглед на двор и плоштад. Сите студиjа располагаат со еден дупли и еден единечен кревет, сопствен тоалет со туш, сопствена тераса, опремени кујни со садови за готвење и прибор за јадење, ТВ, wi-fi (за брзината на интернетот не гарантираме) и клима со доплата (5еур/ден).

Цените се изразени за НАЕМ на апартман за 7 ноќевања

Цените се изразени во еур, плаќање исклучиво во денарска против вредност од 62мкд.

Напомена: првите два термини и последните три се промо цени и на нив не следува попуст. Калитеа – најдобрата плажа на Касандра
Вила Александра Б кат – Калитеа 1/2-3 студио НАПОМЕНА
Термин/Услуга 7 наем 7 наем
19.05-26.05.2024 89
26.05-02.06.2024 119
09.06-16.06.2024 179  
16.06-23.06.2024 249  
23.06-30.06.2024 299  
30.06-07.07.2024 349  
07.07-14.07.2024 429  
14.07-21.07.2024 439  
21.07-28.07.2024 359  
28.07-04.08.2024 459  
04.08-11.08.2024 499  
11.08-18.08.2024 499  
18.08-25.08.2024 489  
25.08-01.09.2024 329  
01.09-08.09.2024 289  
08.09-15.09.2024 229  
15.09-22.09.2024 189
22.09-29.09.2024 169
Цените се дадени за наем на студио 7 ноќи во Еур за уплата МКД.
Дозволено е сместување спрема капацитетот на студио (број на кревети)
освен 1 дете до 7 години во кревет со родител.
Автобуски превоз 40 Еур возрасни Битола и Прилеп .
Доплата за превоз 10 Еур: Струга,Oхрид, Ресен.
Доплата за превоз Скопје, Велес, Кавадарци 45 Еур
Деца од 2 до 11,99 год: Попуст – 10 Евра од редовната цена.
За уплата на 2 или повеќе темини одобруваме 7% попуст.
Термините обележани со црвено се промо и не подлежат на попуст.
Попустите не може да се комбинирааат.
Туристичката такса се плаќа на лице место.
 Важат Општите услови за патување на агенцијата.

– Доплата за туристичка такса 1,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (недела)

 • -Скопје (Дрводекор) – 45еур по лице
 • -Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 60еур по лице
 • -Велес (БП Макпетрол-кружен тек) – 45 еур по лице
 • -Неготино (бензинска пумпа, Неготино) –45 еур по лице
 • -Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 45 еур по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

 • -Битола -(Автобуска станица Транскоп – на перон) – 40 еур по лице
 • -Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола –40 еур по лице
 • -Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола –50 еур по лице
 • -Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 50еур по лице
 • -Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 50еур по лице
 • -Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена
 • -Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште