• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA ATINA (24)

 

ПАРАЛИА е сместена во прегратките на планината на 12-те богови Олимп и преставува прекрасна комбинација на планината и морето. Паралиа е идеално место за патници кои сакаат да уживаат во пријатната медитеранска клима и убавата долга плажа. Не може да не се споменат и локалните продавници кои располагаат со голем спектар на подароци, туристички материјали и продавници за кож, накит, облека, итн. Градот исто така е познат и по ноќниот живот со безброј барови, таверни, ресторани и ноќни клубови кои ја комплетираат туристичката понуда на локацијата и ветуваат дека ќе го направат вашиот одмор незаборавен.


ВИЛА АТИНА се наоѓа на самото шеталиште измеѓу првата и втората улица оддалечена 30 метри од плажа, сместена во самиот центар. Во нејзина близина има продавници, пекара, гиро, таверни, ресторани, LIDL маркет на 250м одалеченост, продавници за облека, продавници за украси, бижутерија итн.

Секоја соба располага со опремена кујна, тоалет, клима со доплата, ТВ.
Вилата располага со двокреветни и трокреветни студија и четворокреветни апартмани како и еко студија кои се наоѓаат на последниот 4ти кат.

 

GPS Координати: 40°15’54.4″N 22°35’48.1″E адреса: Agiou Nikolaou 40


-20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 30.12.2019

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 31.01.2020

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 28.02.2020

-07% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 30.04.2020


На ПРОМО цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација, истите се резервираат со 30% аконтација.

 

ДатумиНоќевањаEco 1/2Studio 1/2Studio 1/3App 2/2
Од: 23-05-2020
До: 30-05-2020
7 49€ 59€ 69€ 79€
Од: 30-05-2020
До: 06-06-2020
7 89€ 99€ 109€ 119€
Од: 06-06-2020
До: 13-06-2020
7 119€ 129€ 149€ 169€
Од: 13-06-2020
До: 20-06-2020
7 149€ 179€ 189€ 209€
Од: 20-06-2020
До: 27-06-2020
7 169€ 199€ 209€ 229€
Од: 27-06-2020
До: 04-07-2020
7 199€ 239€ 249€ 289€
Од: 04-07-2020
До: 11-07-2020
7 209€ 249€ 259€ 309€
Од: 11-07-2020
До: 18-07-2020
7 219€ 259€ 269€ 339€
Од: 18-07-2020
До: 25-07-2020
7 229€ 269€ 289€ 359€
Од: 25-07-2020
До: 01-08-2020
7 259€ 289€ 299€ 379€
Од: 01-08-2020
До: 08-08-2020
7 259€ 289€ 299€ 379€
Од: 08-08-2020
До: 15-08-2020
7 259€ 289€ 299€ 379€
Од: 15-08-2020
До: 22-08-2020
7 239€ 269€ 289€ 359€
Од: 22-08-2020
До: 29-08-2020
7 219€ 249€ 269€ 339€
Од: 29-08-2020
До: 05-09-2020
7 199€ 209€ 239€ 299€
Од: 05-09-2020
До: 12-09-2020
7 149€ 179€ 199€ 209€
Од: 12-09-2020
До: 19-09-2020
7 109€ 129€ 139€ 159€
Од: 19-09-2020
До: 26-09-2020
7 79€ 89€ 99€ 123€


– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Цените се дадени по студио за 7 ноќевања без попуст во евра, плаќањето е во денарска противвредност 1 Евро = 61.8 Денари. На промо цените не следува попуст.

Напомена: 

* Клима уредот не е вклучен во цената. За клима се доплаќа во самата вила 5 Евра на ден
* Еко Студијата се наоѓаат на последен спрат (4ти) и имаат помала тераса од останатите.

 

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Паралија чини:

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Пиериа:

Скопје (Дрводекор) – 35€ по лице

Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 40€ по лице

Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово – 40€ по лице

Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 35€ по лице

Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35€ по лице

Удово (бензинска пумпа, Удово) – 35€ по лице

Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 35€ по лице

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Кичево за Пиериа: 

Битола -Автобуска станица Транскоп – на перон – 30€ по лице

Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола  – 30€

Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 35€ по лице

Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 35€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -35€ по лице

Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -30€ по лице

 

Релациите кои се наведени како (трансвер) се реализираат со патнички возила или комбe

 

– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена за Скопје и 15еур за Битола и Прилеп

– Деца до 1,99 години бесплатно

-Возрасно лице над 63год – 10еур попуст

 

Време на поаѓање превоз од Скопје за Паралиа ( секоја Сабота )

03:40 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес
04:00 h Скопје (Дрводекор)
04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)
05:00 h Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово

05:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово)
06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

 

Време на поаѓање превоз од Кичево за Паралија:

05:00 h Битола (Пред спортска Сала)

04:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) -Трансфер до Битола

03.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола

03:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола

03:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола

04.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

* LOYALTY CARD попуст 7 %, и не се комбинира со попустот за рана резервација и промо цените
* За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст ( овој попуст не е важечки за промо цените)

*Попустите не се комбинираат

* Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет  (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител,
* Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
* Важат Општите услови на СКТМ и ТА “Меридијан“.

 

GPS:40°15’54.4″N 22°35’48.1″E