VILA ATINA (24)

ПАРАЛИА е сместена во прегратките на планината на 12-те богови Олимп и претставува прекрасна комбинација на планината и морето. Паралиа е идеално место за патници кои сакаат да уживаат во пријатната медитеранска клима и убавата долга плажа. Не може да не се споменат и локалните продавници кои располагаат со голем спектар на подароци, туристички материјали и продавници за кожа, накит, облека, итн. Градот исто така е познат и по ноќниот живот со безброј барови, таверни, ресторани и ноќни клубови кои ја комплетираат туристичката понуда на локацијата и ветуваат дека ќе го направат вашиот одмор незаборавен.


ВИЛА АТИНА се наоѓа на самото шеталиште измеѓу првата и втората улица оддалечена 30 метри од плажа, сместена во самиот центар. Во нејзина близина има продавници, пекара, гиро, таверни, ресторани, LIDL маркет на 250м оддалеченост, продавници за облека, продавници за украси, бижутерија итн.

  • -Специјалната понуда важи за ограничен број на соби во претпродажба, организаторот може да ја повлече понудата во секое време без претходна најава. 
  • -Цените се однесуваат на наем на студио за 7 ноќевања (без превоз).
  • -Цените се изразени во EUR за уплата во денарска противвредност (1EUR=62MKD).

(На ПРОМО цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација, првите и последните два термина се промо цени)

-20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.12.2023,  СО 100% УПЛАТА ДО 10.01.2024

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 29.02.2024, СО 100% УПЛАТА ДО 10.03.2024

-7% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.04.2024, СО 100% УПЛАТА ДО 10.05.2024

 

Датуми Double eco Double Triple 2 bedroom app
18.05.2024 - 25.05.2024 79 € 89 € 99 € 139 €
25.05.2024 - 01.06.2024 119 € 129 € 139 € 189 €
01.06.2024 - 08.06.2024 199€
194 € 239€
250 €
08.06.2024 - 15.06.2024 229€
222 € 279€
287 €
15.06.2024 - 22.06.2024 259€
250 € 299€
306 €
22.06.2024 - 29.06.2024 289€
278 € 329€
325 €
29.06.2024 - 06.07.2024 359€
343 € 409€
418 €
06.07.2024 - 13.07.2024 379€
389€
429€
436 €
13.07.2024 - 20.07.2024 409€
429€
469€
519€
20.07.2024 - 27.07.2024 409€
429€
469€
519€
27.07.2024 - 03.08.2024 409€
429€
469€
519€
03.08.2024 - 10.08.2024 409€
429€
469€
519€
10.08.2024 - 17.08.2024 409€
429€
469€
483 €
17.08.2024 - 24.08.2024 329€
339€
369€
399€
24.08.2024 - 31.08.2024 299€
287 € 349€
343 €
31.08.2024 - 07.09.2024 259€
250 € 309€
315 €
07.09.2024 - 14.09.2024 219€
213 € 259€
297 €
14.09.2024 - 21.09.2024 179 € 189 € 219 € 259 €
21.09.2024 - 28.09.2024 129 € 139 € 169 € 239 €

 

Информации за превоз накнадно!

Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Во цената не е вклучен превоз.

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

  • За уплата на два последователни термини одобруваме 10% попуст на вториот термин(овој попуст не е важечки за промо термините)
  • Попустите не може да се комбинираат,
  • Во студио е дозволено сместување на лица согласнопредвидениот капацитет (број на кревети)
  • Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус
  • Препорачуваме патничко осигурување 150 ден.

ЛОКАЦИЈА